Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś tu na forum korzystał z usług firmy developerskiej NEPTUN http://www.nd.com.pl/

Obecnie budują oni osiedle Dolina Słońca w dzielnicy Bezrzecze. Mają bardzo ciekawą ofertę jeśli chodzi o mieszkania pod klucz. Czy ktoś z Was tam mieszka

?

 

zdaje sie ze to neptun budowal domki inne niz w ,,pozwoleniu na budowe,, na topolowej w mierzynie.

moge sie mylic ale cos kilka lat temu neptun cos ciekawego odwalil..

uwazaj na deweloperow....

 

ja miałem do czynienia z NEPTUNEM. I to raczej nie oni budowali na Topolowej. Generalnie nie miałem jakiś większych zastrzeżeń do zbudowanego przez nich mieszkania. Zresztą wystarczy obejrzeć ich osiedla w Przecławiu/Warzymicach - Bursztynowe, Różane... Mieli lekki poślizg z terminem zagospodarowania osiedla. To było w czasach gdy, był boom budowlany - ceny poszybowały w górę, budowlańcy wyjeżdżali do Anglii. Tym tłumaczyli opóźnienia. Natomiast samo wykonanie robót budowlanych wg mnie, całkiem przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj ogłoszeniowo:)

 

mamy do sprzedania:

1/ kozę - super sprawną, pięknie nam grzała dom przez zimę, za 200 zł + rury - odbiór w Dołujach/Kościnie,

2/ Butlę*z gazem propan-butan 33 kg - (pełną*ale bez banderoli i potrzebuję*pustą na kaucję), za 100 zł - odbiór jw.

3/ reduktor gazu z przełącznikiem za 350 zł.

 

Ponawiam prośbę*o namiary na kogoś poleconego od podbitki, potrzebujemy na już:)

 

Hey,

reflektowałbym na tę kozę...ale bez młodych :)

kiedy mógłbym podjechać ?

PS

Próbowałem wysłać numer tel na prv ale macie zapchaną skrzynkę.

Albo oczyśćcie ją, albo wyślijcie na mojego prv numer do kontaktu to się umówimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem do czynienia z NEPTUNEM. I to raczej nie oni budowali na Topolowej. Generalnie nie miałem jakiś większych zastrzeżeń do zbudowanego przez nich mieszkania. Zresztą wystarczy obejrzeć ich osiedla w Przecławiu/Warzymicach - Bursztynowe, Różane... Mieli lekki poślizg z terminem zagospodarowania osiedla. To było w czasach gdy, był boom budowlany - ceny poszybowały w górę, budowlańcy wyjeżdżali do Anglii. Tym tłumaczyli opóźnienia. Natomiast samo wykonanie robót budowlanych wg mnie, całkiem przyzwoite.

 

Ja też nic złego nie słyszałam o tej firmie. Raczej opinie dośc pochlebne. Tutaj mają już inwestycje zrealizowane http://www.nd.com.pl/nieruchomosci_mieszkania_domy_inwestycje_zrealizowane.php i prezentują się imponująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w którym momencie budowy montuje się kominek? muszą być już robione podłogi na gotowo?

 

Ja robiłam gdy nie było podłogi i nie pomalowane ściany,okazało się że słusznie . Przy murowaniu kominka nie zniszczyli podłogi i ścian wypaprali tylko to co potem zostało zakryte., pomalowałam i położyłam podłogę jak sobie poszli ci partacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kończę dom w okolicach Szczecinka, jestem na etapie przyłaczenia szamba. Wybraliśmy już zbiornik - betonowy, 2 komory. Zagłebię zbiorników jest koło Radomia. Koszty transportu są więc dość wysokie, ale można je podzielić na 3 - tyle zbiorników można przewieźć jednym kursem. Jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie zakup szamba - proszę o kontakt. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o 20 cm, a czy przy takiej grubości styr. nie ma problemów z parapetami?

 

Ja również mam w projekcie 20 cm. Nie jestem specjalista w tym zakresie ale przeglądając materiał y doszedłem do wniosku, że najlepiej chyba dać 2 razy po 10 cm tak żeby łączenia nie zachodziły na siebie. Co do parapetów to np. w mojej klatce podczas termomodernizacji dawali ceramiczne parapety i ze względu na długość właśnie zostały dosztukowane. Może nie jest to najlepsza opcja ale nie wadzi zbytnio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam w projekcie 20 cm. Nie jestem specjalista w tym zakresie ale przeglądając materiał y doszedłem do wniosku, że najlepiej chyba dać 2 razy po 10 cm tak żeby łączenia nie zachodziły na siebie. Co do parapetów to np. w mojej klatce podczas termomodernizacji dawali ceramiczne parapety i ze względu na długość właśnie zostały dosztukowane. Może nie jest to najlepsza opcja ale nie wadzi zbytnio

 

 

Sjk, moim zdaniem wybrałeś najgorszą z możliwych opcji. Nie powinno sie dawać dwóch warstw na zakładkę jeśli myślisz o ciepłym domu. Dwa razy kołkować ścianę (tak będzie jak dasz z przesunięciem), po co?? każdy kołek to mostek termiczny. Do tego podwójna robocizna podwójny klej, wychodzi bardzo drogo a wcale nie lepiej. Najlepiej dać cały sytemowy styro 20cm na pióro i wpust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caretilla, u nas listwa spełniałaby tylko funkcję antygryzoniową. Mamy dom na płycie, więc ocieplenie ścian będzie się opierać na styropianie, który ociepla płytę.

Gdzie zaopatrujesz się w profil do styropianu 20cm? My mieliśmy duży kłopot i tylko dlatego odpuściliśmy. Ale... w innym wątku właśnie ktoś poratował mnie namiarem na producenta, więc jeszcze poszukam.

Kusi nas też ten klej poliuretanowy... Tylko cena ciut odstrasza. Na pewno byłoby nam łatwiej, biorąc pod uwagę, że ocieplać będziemy sami. Jaki klej wybraliście?

Mamy parterówkę, więc moglibyśmy zrezygnować z kołkowania, ale trochę się boimy... A może niesłusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caretilla, u nas listwa spełniałaby tylko funkcję antygryzoniową. Mamy dom na płycie, więc ocieplenie ścian będzie się opierać na styropianie, który ociepla płytę.

Gdzie zaopatrujesz się w profil do styropianu 20cm? My mieliśmy duży kłopot i tylko dlatego odpuściliśmy. Ale... w innym wątku właśnie ktoś poratował mnie namiarem na producenta, więc jeszcze poszukam.

Kusi nas też ten klej poliuretanowy... Tylko cena ciut odstrasza. Na pewno byłoby nam łatwiej, biorąc pod uwagę, że ocieplać będziemy sami. Jaki klej wybraliście?

Mamy parterówkę, więc moglibyśmy zrezygnować z kołkowania, ale trochę się boimy... A może niesłusznie?

Też tak planuję (20 cm styro) i też problem z podjęciem decyzji. Na zwykły klej parterówki nie trzeba kołkować nawet ze ścianami szczytowymi poddasza. Na poliuretan producent pisze że trzeba (nie widziałem, opieram się na opinii innych). Ponoć jest to kwestia braku pewności co do utrzymania parametrów przez poliuretan w ciągu wielu lat. Na poliuretan kładzenie styro to zabawa, na zwykły klej już mniejsza. Idzie to kilka razy wolniej. Bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to na wstępie serdecznie wszystkich witam.

 

Przymierzam się do budowy domu w Wołczkowie i mam podobne warunki gruntowe jak kju

Poważnie zastanawiam się nad płytą i chciałem spytać kto wykonywał/wykonuje Twoją płytę?

Czy znacie może jeszcze jakieś inne firmy zajmujące sę tym w naszej okolicy?

 

Witam,

z płytami może być problem. Wykonanie płyty fundamentowej to żadna filozofia. Jakiś gość wykonał taka płytę sam ze szwagrem w tydzień. Jeżeli się ma czas... Płyta jest szybsza i łatwiejsza do wykonania niż zwykły fundament. Ale ekipa może kręcić nosem. No bo w końcu czemu by nie zgarnąć ekstra kasy za mniejsza robotę? Jest taka firma w Szczecinie, ESC albo ECS, oni wykonują takie płyty. Koszt 300 zł/m^2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Jak przeszukiwać teraz forum? Kiedyś korzystało sie z google i działało. Od czasu zmiany na forum, nic nie mogę znaleźć. Może ktoś już rozgryzł ten problem.

 

Ja mam też z tym problem... ale już nakbardziej mnie drażni to, że mam monitor panoramiczny i jak korzystam z funkcji "odpowiedz" to okno odpowiedzi zamiast zostać na dole przeskakuje mi na samą górę z prawej strony wątku... muszę przewijać całą stronę nie tylko do góry ale i w prawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...