Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Delf

 

Dlatego też nie napisałam, że lepsze jest to czy tamto. Styropian wychodzi taniej i już. I jeżeli nie ma się specjalnie kasy na wełnę mineralną, to dom nie straci na wartości użytkowej i na jakości, jeżeli zastosuje się styropian.

 

A co do wentylacji to zgadzam się z Tobą, że jest zawsze bardzo ważna. Pisząc o tym, miałam raczej na myśli dość częste przypadki sprzed kilku lat, kiedy to o wentylacji nie mówiło się tak obszernie, a na rynku powszechnie dostepne były okna plastikowe swego czasu wycofane z Unii - tanie, ale marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Delf

 

Dlatego też nie napisałam, że lepsze jest to czy tamto. Styropian wychodzi taniej i już. I jeżeli nie ma się specjalnie kasy na wełnę mineralną, to dom nie straci na wartości użytkowej i na jakości, jeżeli zastosuje się styropian.

 

A co do wentylacji to zgadzam się z Tobą, że jest zawsze bardzo ważna. Pisząc o tym, miałam raczej na myśli dość częste przypadki sprzed kilku lat, kiedy to o wentylacji nie mówiło się tak obszernie, a na rynku powszechnie dostepne były okna plastikowe swego czasu wycofane z Unii - tanie, ale marnej jakości.

 

podpisuję się pod tym w całej rozciagłości - nic dodać, nic ująć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :D

 

Ale się napisałem i wszystko wcieło, ale spróbuję to odtworzyć. :evil:

 

Wtrącę się do dyskusji w jej części dotyczącej okien. Nie bardzo rozumiem co macie na myśli pisząc o kiepskich oknach, moim zdaniem kiepskie okno, to okno nieszczelne, krzywiące się, itd, a takie okna (nieszczelne) na pewno wentylacji nieutrudniają, nie jest też chyba ważne czy okno jest z tworzywa czy drewniane, bo jedno i drugie może być szczelne. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza poprzez zastosowanie np. nawietrzników w oknach lub podokiennych. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że żadne okna wentylacji nie zastąpią, mogą co najwyżej jej jakość polepszyć lub pogoryszyć, oczywiście w skrajnych przypadkach bardzo szczelnego domu tej wentylacji właściwie nie będzie, ale przy kiepskich oknach tego chyba nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witajcie,

wiec bylam dzis w nowym centrum wyposazenia wnetrz - Top

ten nowy kolo Struga

 

Bydgoskie Fabryki maja w koncu nowe piekne modele stolow, mebli salonowych, krzesel

i calkiem niedrogo,

oczywiscie sa tez stoiska z kosmicznymi cenami: natuzzi raz firmowy a raz w jakims innym stoisku,

jest duzo kuchni w jednym miejscu

 

podobaly mi sie elprimwika, majchrzak,

majchrzak kuchnia dlugosc mebli ok 2,5-3m, szafki dolne + gorne, kosze kargo, szuflady z systemem stop, lampki, panel stalowy na scianie = 20 tysiecy

 

sa drzwi swedwood, dziadek, malinowski,

 

jest sklepze szklem, serwisami, paterami, garnkami, sztuccami - Witek's

 

sa 2 sklepy z lampami -bieda nic ciekawego,

duzo wypoczynkow skorzanych, glebokich plytkich,

 

najbardziej mi wpadly w oko kuchnie bauformat kuchen

nawet mezowi sie spodobaly - a tak sie zarzekal, ze nie bedzie sie wypowiadac nt kuchni

 

no i jeszcze Toma - tam podobala mi sie kuchnia 2kolorowa w polaczeniu z plytkami, ktore wybrali, swietne,

tylko akurat w katalogu tego przykladu nie maja, w prospekcie, takze trzeba sie samemu przejechac i poogladac

 

po tych ekspozycjach kuchennych jednego jestem pewna: nie chce zlewu w rogu,

a sciety rog to pomylony pomysl (wg mnie), zanim siegne do konca rogu to sie za kazdym razem lepetyna w szafke gorna walne :lol:

 

i dobre ciasta maja w kafejce na pietrze :roll:

 

jest jedno stoisko z kominkami spartherm i tarnawa - nie wiem czy jakies jeszcze innych firm

he i nawet taki kominek mozna juz (wklad) za 2500 zl kupic,

 

jest kilkadziesiat mebli przecenionych - w wiekszosci kanapy na ktorych siadali klienci :roll: (moze na tej mniejszosci tez siadali ale nie przygladalam sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Teska - nie martw się to normalne, jak ktoś przez kilka lat otrzymuje spore zwroty, ja też byłam prześwietlana rok temu ale wszystko było dobrze, po prostu oni muszą i tyle, bo żal im rozstawać się z taką kasą!!!

 

 

Józia - niestety nie wiem, ale pojedź i dasz mi znać, co tam ciekawego jest, interesuje mnie kostka na podjazd! Dzięki i od razu będziesz miała okazję wpaść do nas i zdać nam relację z tej wycieczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

i po ile ta trawa z rolki?

 

Teska - współczuję, trzymam kciuki. dziwi mnie tylko dlaczego co roku nie kontrolowali. w moim jest teraz tak, ze nie wypłacą póki nie zweryfikują zeznania i nie przedstawisz rachunków.

 

mój sajgon już zaorany i ugryziony glebogryzarką. facet biedził się 3 godz. ale i kazał sobie nieźle za to zapłacić

zrobiło się równiej, choć do ideału bardzo daleko

teraz rozpoczynam akcję grabienia - ale muszę przyznać trudna to sztuka (słąbo nam to, wczoraj wychodziło) i nie wiem czy kogoś nie wynajmę.

jak dobrze pójdzie to, niedziela będzie siewna.

 

życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam również

 

od rana u mnie walczą z gliną

przyjechał wpierw traktor z chyba pługiem i orał, orał, a maszyna dęba stawała tak u mnie skaliście

a teraz ponoć leci z glebogryzarką co by rozbić to wszystko

co dalej?

sama nie wiem

 

pozdrawiam

 

odpowiemy Ci jutro około godziny 15-16

pasuje termin? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...