Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

:wink: Muszę przyznać, że jak ostatnio robiłem rozeznanie na temat pewnej działeczki i potrzebowałem kokretnych informacji to te panie koleżanki żony bardzo pomogły :p

Ale pewnie jak bym przyszedł tak z ulicy to by ze mną gadać nie chciały, i tak niestety jest w większości urzędów. Jak masz znajomości to wszystko sie załatwi a jak nie to człowiek traci nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy szczecińskiej :D Moja działka znajduje się 10 km za Stargardem Szczec.(ale nie w stronę Szczec :) ) więc pomyślałam, że mogę tu do Was zajrzeć.Mam pytanie (albo prośbę) do Czupurka- ja tez wlasnie w weekend albo w przyszly mam zamiar posadzic moje tujki (120sztuk :roll: ) ale jestem zielona w tych roślinnych tematach no i jakbyś mogła dac mi siakieś rady albo cóś :wink: np. czy trzeba w te wykopane dołki nasypać jakiejs lepszej ziemi czy taka zwykla starczy(w tym miejscu jeszcze niedawno sąsiadka miala ogródek, więc ziemia była nawożona) i czy od razu trzeba te tujki podlać a potem jak często i czy trzeba to od razu osypać jakąś korą, czy dopiero jak urosną(ja będe wsadzać takie mniej więcej półmetrowe) no i ogólnie jak o nie dbać.Ale Cię zasypałam pytaniami, co? :wink: Jak ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat to też bardzo proszę :D z góry dziękuję za wszelką pomoc no i chyba bedę tu do Was zaglądać bo przyjemnie tu!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcobaleno

uff - chyba jednak nie dam rady zapamietać :cry:

 

doł pod każdą tuje musi być zaprawiony tzn. musisz dać tam ziemię kwaśną, albo subsrat torfowy, a potem oczywiście, że trzeba obsypć i to tak szczerze korą i podlać od razu, a potem nie szczędzić dla nich wody, bo tuje lubią środowisko wilgotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy szczecińskiej :D Moja działka znajduje się 10 km za Stargardem Szczec.(ale nie w stronę Szczec :) )

Pozdrawiam!!

 

witaj sąsiadko... napisz może coś więcej gdzie jest twoja działeczka...

ja np. buduje się w grzędzicach

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu

zawsze czujny gdy się o tobie mówi, lub gdy ktoś w pobliżu buduje

 

a tak a propos:

cóż to za notka przy Twoim nicu? to od redakcji? gratuluję!

 

Didi: czujny nie czujny.. dobrze poznać sąsiadów :D 10 km od stargardu to moze być tylko 5 km odemnie :D.. albo 15 :D jesli tam gdzie sie domyslam :D

 

a mowisz o ktorej notatce? tej o wszechmocnym??? no w sumie to dawno tu nie bylem i mialem okazji sie pochwalic :D :D :D to od 2 miesiecy juz tak mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi-specjalistko!Dziękuję za pomoc, myślę, że sobie już jakoś poradzę :roll:

Maksiu! Ja jeszcze póki co mieszkam w Stargardzie, więc całkiem niedaleko :D a działeczkę mamy 10 km za Stargardem we wsi Gogolewo(pierwsza wieś leżąca na drodze na Chociwel)-pewnie i tak nic Ci to nie mówi :wink: To są jeszcze takie rejony, gdzie nie powstaje tak dużo nowych domów tak jak właśnie w Grzędzicach, czy np w Morzyczynie, gdzie domki rosną jak grzyby po deszczu no i ceny działek nieraz powalają z nóg. Moje Gogolewo to taka normalna wieś gdzie nawet nie ma gazu ani kanalizacji(i w najbliższym czasie się nie zanosi :roll: )

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maro74

Naszą decyzję wydawała p. Wieczorek więc chyba trudno będzie coś wskurać bo to podobno twarda sztuka :roll: ale stemplowaniem dziennika zajmuje się jakiś Pan, który siedzi z nią w pokoju (zapomniałam nazwiska) Problem jest z tym, że naszą decyzję dostało jeszcze 18 osób a nie wszystkim doręczono bo niektóre adresy są nieaktualne. Jutro będę się dowiadywać komu nie doręczono listu i postaram się skontaktować z tymi osobami to może będzie szybciej niż urzędowo :roll: ale jeśli ze strony Twojej żony też by się udało coś wskurać to byłabym bardzo wdzięczna :D

Odezwę się jutro na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu! Ja jeszcze póki co mieszkam w Stargardzie, więc całkiem niedaleko :D a działeczkę mamy 10 km za Stargardem we wsi Gogolewo(pierwsza wieś leżąca na drodze na Chociwel)-pewnie i tak nic Ci to nie mówi :wink: To są jeszcze takie rejony, gdzie nie powstaje tak dużo nowych domów tak jak właśnie w Grzędzicach, czy np w Morzyczynie, gdzie domki rosną jak grzyby po deszczu no i ceny działek nieraz powalają z nóg. Moje Gogolewo to taka normalna wieś gdzie nawet nie ma gazu ani kanalizacji(i w najbliższym czasie się nie zanosi :roll: )

Pozdrawiam!!!

 

no i sie mocno mylisz... codziennie jezdze do pracy do stargardu przez gogolewo... znam gogolewo i dalewo na pamięc.. ciekaw jestem która budowa jest wasza... zreszta zobacze gdzie pojawią się nowe tuje :D

googolewo to chyba gmina marianowo, prawda?

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...