Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Didi,

tuje szmaragdowe mi żółkną. Wydaje mi się, że z nadmiaru wody bo podlewałam je codziennie do bólu, bo myślałam, że lubią. W kąteczku rośnie sobie taka sama, do której woda nie dochodziła w takiej ilości i jest bardziej zielona.

Obejrzałam sobie film o ogrodach z jakiejś gazety i było o jakimś nawozie do tuj - Magic ...coś tam - podobno pomaga na wszystko - co myślisz? kupić?

Ale dzisiaj znowu mają wodę - pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Maksiu!

Miło mi bardzo, że znasz moje okolice :D Nasza działeczka znajduje się prawie na początku wsi, za 3 lub 4 domem jest wjazd na taką kamienistą drogę (trzeba w nią wjechać)- pierwsza "posesja"(z nowymi czerwonymi słupkami) należy do sąsiadki a druga(z niedokończonym ogrodzeniem z siatki :) )to nasza działka. Na razie niestety konkretna budowa jeszcze nie ruszyła bo jeszcze ze 2 m-ce do pozwolenia(a propos - ile czekałeś u nas w starostwie na pozwolenie?) ale na razie robimy różne prace porządkowe - wycinka drzew, spychanie ziemi, formowanie podjazdu i skarp no i właśnie mam zamiar posadzić te tuje.Tylko chyba jednak poczekam aż ogrodzenie będzie kompletne bo trochę obawiam się kradzieży a poza tym pogoda jakoś nie zachęca :-?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu!

Miło mi bardzo, że znasz moje okolice :D Nasza działeczka znajduje się prawie na początku wsi, za 3 lub 4 domem jest wjazd na taką kamienistą drogę (trzeba w nią wjechać)- pierwsza "posesja"(z nowymi czerwonymi słupkami) należy do sąsiadki a druga(z niedokończonym ogrodzeniem z siatki :) )to nasza działka. Na razie niestety konkretna budowa jeszcze nie ruszyła bo jeszcze ze 2 m-ce do pozwolenia(a propos - ile czekałeś u nas w starostwie na pozwolenie?) ale na razie robimy różne prace porządkowe - wycinka drzew, spychanie ziemi, formowanie podjazdu i skarp no i właśnie mam zamiar posadzić te tuje.Tylko chyba jednak poczekam aż ogrodzenie będzie kompletne bo trochę obawiam się kradzieży a poza tym pogoda jakoś nie zachęca :-?

Pozdrawiam!!!

 

Juz podejrzewałem że twoja budowa jest akurat na przeciwko zjazdu na twoja drogę... jak bedzie lepsza pogoda to wracajac do domu zajrzę na twoje włości... ile czekałem na pozwolenie.. szczerze mowiac to nie pamietam, bo zalatwial mi to komplesowo architekt, ale z tego co pamietam to było to chyba około 1,5 miesiąca.. zalezy jeszcze do kogo na biurko trafi twoja sprawa.. a kto Ci robi adaptacje projektu? no i jaki wg jakiego projektu bedziesz budować?

pozdra

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to trochę tak trudno mówić jak wiele się zmieniło bo bywam tam od niespełna roku (o jej to juz prawie rok :o ) ale widać że dzieje się trochę wokoło. Np. widzę że na przeciwko mnie też ktoś kupił działeczkę bo zaczyna wykopaliska robić.

My narazie pielęgnujemy zieleninę. Dzisiaj popołudniu jadę zobaczyć czy trawka jakąś grzywkę wypuściła. W zeszłym tygodniu obsiałam całą łąkę, jakieś 1 500 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu,

My robimy projekt indywidualny u jednej architektki ze Stargardu(ma to być bliźniak z przyszłymi teściami:)) także ona też się wszystkim zajmuje a poza tym mam kilku znajomych w starostwie a od czerwca sama bedę tam na stażu więc "wydeptam" pewnie ścieżkę to tego pokoju w celu kontrolowania postępów:wink: Chociaż podobno gmina Marianowo to ciężki przydział :roll:

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

u nas natężenie sił i środków - nie można się przepchać pomiędzy robotnikami - serce rośnie (górka kasy maleje :wink: ).

 

Szukam ekipy do wylania podłóg (miksokrety, czy co tam jeszcze) - ale oczywiście sprawdzonej i w miare pewnej. Pomóżcie!!

 

No i oczywiście wciąż szukam namiarów na ziemię (do podsypania domku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu,

My robimy projekt indywidualny u jednej architektki ze Stargardu(ma to być bliźniak z przyszłymi teściami:)) także ona też się wszystkim zajmuje a poza tym mam kilku znajomych w starostwie a od czerwca sama bedę tam na stażu więc "wydeptam" pewnie ścieżkę to tego pokoju w celu kontrolowania postępów:wink: Chociaż podobno gmina Marianowo to ciężki przydział :roll:

Pozdrawiam!!!

 

Ciekawe u której... czyżby pani Agata P. ? mowisz staz w starostwie ... no to na rzut beretem odemnie.. ja pracuje w UM... a co do gminy marianowo to nie jest tak zle.. pani burmistrz jest z gogolewa :D

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu - jak to, trawę zadeptałeś? dlaczego?

pytam bo się martwię, swoją wysiałam, zaczyna wschodzić, ale my i psy po niej dreptamy normalnie. to co nie wyrośnie? :o

 

zadeptalismy nogami, rusztowaniami i wala sie pelno kuleczek styropianu... generalnie trawnik do kapitalnego remontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...