Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich

Bikosia - gratulki wielgachne :p

 

Delf - byłam w 3 salce

 

ależ to był długi i gorący łikend. w sobotę przejęliśmy zwyczaje mieszkańców południowej europy i do 18-stej nie wychodziliśmy z domu - u mnie na tym polu nie ma po prostu gdzie się schować.

 

no i poszalałam - pewnie przez te upały i nakupiłam roślinności oraz ileś tam worów z ziemią :lol:

a najgorzej mieli moi faceci - bo musieli to, wszystko, w afrykańskich temperaturach posadzić :lol: .

 

a oto co udało mi się nabyć:

- wiśnię kanzan, wiśnię amanogawę, dwie azalie japońskie z mocno czerwonymi kwiatami - to, do kącika japońskiego młodego,

- klon atropurpurowy (w miejsce zjedzonej jabłonki rajskiej),

- wierzbę iwę,

- klon flamingo (czy jakoś tak) z liśćmi różowo-zielonymi, :lol:

- irgi horyzontalne (czerwone owoce), kosodrzewa (trawa ozdobna niebieska), żarnowce (kwiaty żółte) - to, jako oprawa sterty kamieni polnych.

 

do tego skosiliśmy po raz pierwszy naszą trawkę - oceniając efekty pracy ostatnich dni - zrobiło się kulturalnie-ogrodowo.

więc czas zostawić ogród i zabrać się za skończenie prac budowlnaych - czyli podjazdów.

 

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wróciłam z naszej hacjendy :wink: , ale fajnie było:

 

czwartek: porządna wiejska procesja, jak się należy. Potem trzy męskie pokolenia: tata, mąż i syn wzięły się do robienia drewnianego sufitu vel podłogi na poddaszu i tak im zeszło do niedzieli 8) . W międzyczasie skoczyłam z dzieciakami i psem nad jezioro, ale nakazywanie dzieciom, co by do wody wlazły tylko troszeczkę, po kostki to czcze gadanie. Oczywiście cała trójka (łącznie z kudłaczem) po pas mokra, a woda - lodowata brrr!

 

piątek: biedny małżonek musiał wrócić do roboty na jeden dzień. Co za nonsens, żeby otwierać bank w środku długiego weekendu! :o Odskrobałam okna po zrobieniu elewacji i przyszykowałam sławojkę do malowania (po zimie pilnie wymagała liftingu i makijażu :p )

 

sobota: goście, goście, a oprócz tego zakupy strategiczne: przekonałam pana w hurtowni sanitarnej do wymiany kibelka z odpływem poziomym na pionowy, bo mi się zmieniła koncepcja. A zakup poczyniłam w sierpniu! Oprócz tego - malowanie łazienki i kuchni

 

niedziela: poddasze prawie na ukończeniu - będzie miał młody swoją "bazę". Dobrze, że w porę wstawiliśmy dodatkowe okienko w szczycie. Po południu tata zabrał dzieci, mąż szalał w ogrodzie i truł chwasty roundupem, a ja się wzięłam za wielkie sprzątanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota: goście, goście, a oprócz tego zakupy strategiczne: przekonałam pana w hurtowni sanitarnej do wymiany kibelka z odpływem poziomym na pionowy, bo mi się zmieniła koncepcja. A zakup poczyniłam w sierpniu! Oprócz tego - malowanie łazienki i kuchni

 

Pozdrawiam

masz dar przekonywania :D pewnie ta wesola buzia ujela pana za serducho :D

 

Bodek, Maggie - dziekuje za kciuki, musze przyznac, ze po 5 latach plac mi wyszedl nadspodziewanie dobrze - gasnie mi samochod tylko jak koncze tylem luk - gasnie mi jak zmieniam patrzenie z tylnego na boczne lusterko i sama noga schodzi mi ze sprzegla (naprawde jakby zyla swoim zyciem, w ogole mnie nie slucha :lol: ), chetnie bym jezdzila na gazie do tylu (zeby mi nie gaslo to cholerstwo) ale mi zabronil instruktor

 

I jeszcze historyjka o kursantce tego pana, kursantka przystapila do egz panstwowego, wszystko poszlo swietnie, wrocila prawie pod WORD, ale w pewnym momencie tam gdzie sa miejsca parkingowe na ulicy egzaminator kazal zjechac kursantce i sie przesiasc. Dziewczyna nie wie o co chodzi, a gosciu mowi: samochody jeszcze nie splacone a pani wyglada na taka ktora stac na jeszcze jeden egzamin, a ze dobrze pani jezdzi to pewnie pani zda :o zero swiadkow, zero dowodow... juz sie zaczynam bac...

 

ps - tez nie widze malpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...