Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Didi,

 

zywoplot przerabialismy, bo tez byla taka opcja, ale tak do konca nie jestem przekonana zyby sie tak dookola obsadzic.

nawet robilam kalkulacje.

 

jeżeli chcecie miec w miare szybko zywoplot to najlepiej rozkrzewia sie thuja Braband (chyba nie przeklamalam nazwy). Cena to okolo 9 zl za krzaczek. sadzic trzeba w rzedach z odstepem 0.60 cm, najlepiej 2 rzedy jak szachownica. I wychodzi tak:

180mx0.60 cmx9 zl=972 zl x 2 rzedy=1944 zl.

 

Tez mi wyszlo sporo kasy, ale takim argumentem przemawiajacym ze tym zeby sie wstrzymac z zywoplotem byl fakt, ze nie chcialabym sie czuc, jak na cmentarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło jezusicku, aleście napisali od wczoraj! Dzień dobry wszystkim!

Grzegorz R, pytałeś kiedy zaczęliśmy, że już wchodzimy z więźbą. Ano u mowę zawarliśmy 31.03 ( coby nie w prima aprilis :wink: ), ale na budowe chłopakim weszli dopiero w połowie kwietnia, bo dopiero wtedy pogoda pozwoliła.

Didi, masz rację, jak brzydko za oknem, to psioczę, a jak ładnie to słowem się nie odezwę. No po prostu świnia jestem :wink: Już sie poprawiam KTO ZAMAWIAŁ TAKĄ PIĘKNĄ POGODĘ? Z GÓRY DZIĘKUJĘ OFIARODAWCY :lol:

Iwonka i Adaś, pan Pańka ma przyjść z gotową wyceną w piątek o 11ej, więc jak tylko będę miała konkretne informacje to dam Ci znać. A co do korepetycji z angielskiego, nie ma sprawy. Na razie mam wolne terminy, pewnie we wrześniu sie zagęści, ale dla znajomych z forum mam szczególne względy :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka i Adaś, nażywopłot doskonale też nadaje się ognik. To taki krzew zimozielony, ma żólte lub czerwone korale od jesieni do wczesnej wiosny, pięknie kwitnie, rośnie szybko, uwielbia cięcie i formowanie, no i co najważniejsze ma kolce jak jasny piorun - lepsze od drutu kolczastego. :D Bardzo tanio ma je leśniczy w swojej szkółcew Miłogoszczy. Jest niezły kawałek od Szczecina, ale naprawde warto tam pojechać, bo ceny w porównaniu z naszym miastem są o niebo niższe. Trzy lata temu, jak moi rodzice robili właśnie taki żywopłot to zapłacili po 3 zł za szt z gruntu. Oprócz tego pan leśniczy jest miękki na kobiece wdzięki i łatwo z nim wynegocjować spore upusty. Sama będę tam kupować, bo ceny sa naprawde zachęcające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Ewa - coś mi się wydawało, że rozpoczeliście w okolicach połowy maja, przynajmniej tak kojarzyłem Twoje posty dotyczące rozpoczęcia i dlatego miałem wrażenie, że macie jakieś zawrotne tempo, ale po tym co piszesz to widzę, że się myliłem, to znaczy tempo jest dobre, ale nie jakieś niewiarygodne, a już mi się wydawało, że masz jakąś ekstra ekspresową ekipę.

 

Iwonka - my z trzech stron mamy sąsiadów, więć tam będzie zwykły murek z betonu i słupki, na których będzie siatka, ewentualnie siatka sztywna (gotowe elementy). Obsadzone to będzie pewnie jakimiś roślinami. A z przodu pewnie zrobimy sobie coś fajnego, ale jeszcze nie mamy koncepcji.

 

Didi - jeżeli będzie taka możliwość, to my też jesteśmy chętni do obejrzenia Waszego ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Witaj Iwonka i Adaś!

 

z tego wynika, że wycena mojego płota dla Was też okazała się za droga??? podpytaj męża.... ale na tyle metrów cena rewelka za przęsło - takie moje zdanie - płot można obejrzeć u mnie - mieszkam niedaleko w Borzysławcu - zresztą mąż podpowie, bo u mnie był!!!! ups... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka i Adaś

 

 

Hehe wiem ze to przejezyczenie i róznica niesamowita wyszła. A co do schodów pana Marchewki to cena jaka będzie :lol: :lol: nie powiem nic a nic :roll: . Ale produkt wspaniały tylko po wycenie trzeba zejść na ziemie.

 

Mam pytanko do grupy czy ktoś z was brał bloczki z solbetu?? jak tak to u kogo??

i jeszcze bloczki fundamentowe, podobno pod szczecinem jest jakis dobry producent znacie go??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kolejnej przerwie najlepszą grupę :)

Śledziłem strony pilnie, ale obowiązki uniemożliwiały aktywne uczestnictwo, mam pytanie i prośbę do Was poszukuję namiarów na drzwi wewnętrzne drewniane czyli właściwie szukam porządnego stolarza.

Chyba że wiecie gdzie można kupić jakieś półfabrykaty? tzn surowe skrzydła?

 

Wszystkim wytrwałym gratuluję postępów w ich budowach i okolicach okołobudowlanych ( patrz: urzędy i inne biurokracje :( ).

 

Pozdrowienia

 

Arthee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolly,

no wlasnie dzieki, ze sie odezwalas, bo mój slubny cos mi tam przebaknal w tzw miedzyczasie, ale konkretow zadnych nie uslyszalam. Wiem, ze gdzies jezdzil ogladac ogrodzenie i poznal mila babeczke, ktora jest forumowiczka.

 

No i oczywiscie sie wscieklam jak zwykle (patrz poprzednie moje posty na temat naszej wspolpracy malzenskiej i komunikacji), zadzwonilam teraz do niego i sie pytam co w koncu z tym plotem wymyslil.

No i mam najswiezsza wiadomosc, ze byl u tych fachowcow od twojego ogrodzenia i u nas wycena wyszla na 13 tys. Maz zdecydowal ze to jednak na teraz bedzie za drogo i aktualnie stanelo na zwyklej siatce a najwyzej poźniej jak juz bedziemy pomieszkiwac to sie cos pomysli.

Kurde jak to jest, że o poczynaniach mojego faceta wiecie wiecej ode mnie. A moze jeszcze o czyms nie wiem? Obiadu to on dzisiaj nie dostanie, jak jest taki samodzielny we wszystkim (w podejmowaniu decyzji też) to niech sobie sam ugotuje. Ale dzieki za info.

 

Paweł_

coś nie za bardzo mnie ucieszyla twoja wypowiedź, czyzby aż te schody byly takie drogie. Nie rob mi tego i daj mi chociaz pomarzyc.

Dlaczego wszystko co mi sie podoba to nie na moja kieszen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to jest, że o poczynaniach mojego faceta wiecie wiecej ode mnie. A moze jeszcze o czyms nie wiem? Obiadu to on dzisiaj nie dostanie, jak jest taki samodzielny we wszystkim (w podejmowaniu decyzji też) to niech sobie sam ugotuje. Ale dzieki za info.

 

Hehe a moze ten brak obiadu mu wyjdzie na dobre bo ja tak mam od kilku tygodni(na moją prośbę) i nie narzekam.

 

A co do marchewki to ojjej jakie oni mają piękne schody.

 

Arthee jak słysze coś o porządnym stolarzu to mnie skręca, niestety ja w szczecinie nie polece zadnego, no moze poza jednym ale wtedy jego drzwi są drozsze od seryjnych i to sporo. Marchewka to dobry stolarz i teraz ma fabryke schodów. Lutostański to dobry stolarz i teraz ma fabryke drzwi wiec niczym one sie nie roznią od stolarskiej roboty ale przez to ze kupuje wiecej drewna i ma lepsze maszyny(3 mln zł kosztuje kombajn do skrzydeł) jego produkt jest solidniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do grupy czy ktoś z was brał bloczki z solbetu?? jak tak to u kogo??

i jeszcze bloczki fundamentowe, podobno pod szczecinem jest jakis dobry producent znacie go??

 

 

Paweł solbet brałam w Połczynie Zdrój - tel. 094 36-624-29

 

bloczki fundamentowe w Chojnie 414-30-82

wtedy wyszło korzystnie

a ostatnio w Dołujach w eurobricku 311-83-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - jakoś w najbliższych dniach pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie, chciałbym uzyskać trochę informacji jak jesteś dogadana z panem M, będę chciał z nim rozmawiać o budowie u mnie, ale ja wolałbym umówić się z nim na ryczałt (robocizna + materiały) za stan surowy łącznie z dachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...