Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie do budujących, tych co budowali i tych co będą wkrótce budować.

 

Czy budujecie systemem mocno gospodarczym wynajmując ekipy budowlane i samemu organizując zakup i dostawę materiałów, czy też wynajmujecie firmy które wykonują usługę (materiały + robocizna) na określony zakres budowy.

W tym pierwszym przypadku kupujecie materiały biorąc faktury na siebie i płacicie 22% VAT, czy też jesteście jakoś dogadani z wykonawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Czy budujecie systemem mocno gospodarczym wynajmując ekipy budowlane i samemu organizując zakup i dostawę materiałów, czy też wynajmujecie firmy które wykonują usługę (materiały + robocizna) na określony zakres budowy.

 

Ja najpierw chciałem systemem mocno gospodarczym ale teraz mam na oku tzw. inwestora zastępczego. Okaże się jak mi zrobią ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących, tych co budowali i tych co będą wkrótce budować.

 

Czy budujecie systemem mocno gospodarczym wynajmując ekipy budowlane i samemu organizując zakup i dostawę materiałów, czy też wynajmujecie firmy które wykonują usługę (materiały + robocizna) na określony zakres budowy.

W tym pierwszym przypadku kupujecie materiały biorąc faktury na siebie i płacicie 22% VAT, czy też jesteście jakoś dogadani z wykonawcą.

 

Wierz mi, jak się postarasz i trochę polatasz i podzwonisz to jesteś w stanie sam kupować taniej materiały, wykonawca nie ma motywacji żeby wynależć najtańszy (przerabiam to teraz i także dzięki forrum :wink: zadziwiam mojego wykonawcę, że można piasek, beton, drewno itp po tyle a tyle), sam bierze ode mnie namiary :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigx - to że można samemu znaleźć materiały w lepszej cenie niż ma wykonawca współpracujący zazwyczaj ze stałymi dostawcami i zaoszczędzić to jestem przekonany, tylko kiedy znaleźć czas na szukanie tego wszystkiego - to mnie trochę zniechęca do tego sposobu prowadzenia budowy, przy materiałach głównych jeszcze jakoś to ujdzie, ale przy drobnych(?), jest jeszcze jeden problem ile przy takim systemie można oszczędzić no i co z vatem, który kupując samemu trzeba zapłacić 22%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam środkowo

 

GrzegorzR - ci co już u nas pobudowali to, mieli jeszcze vat 7%. też należę do tych co wybrali system mocno gospodarczy. jak coś było z vatem 22% i nie należało do grupy wysokiego ryzyka to, często brałam bez rachunku (np. piasek). czas? czas jakoś znajdziesz, a napewno nie będzie stracony - bo zaoszczędzisz kasę, która zawsze się przyda na coś innego.

wbrew pozorom, potem to, nie taka duża robota, bo po weryfikacji okazuje się, że współpracujesz z 2-3 hurtowniami (reszta odpadła np za brak elastyczności). tym sposobem dużo rzeczy kupowałam na telefon: dzwoniłam, zamiawiałam, jechałam w wolnej chwili zapłacić, a transport odbierali budowlańcy.

 

a drobiazgi? no cóż, nie ma rzeczy doskonałych. po pracy (lub w jej trakcie :wink: ) na tasie praca-dom robiłam konieczne zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich srodkowo :lol:

 

u mnie od jutra zmiana kopiacych...panowie bezrobotni, młodzi uznali ze im za goraco i ciezko i juz nie bedą pracować...

 

to nic...szczytem było pytanie o rozliczenie :o :o wyszlo ze maja mi oddać czesc kasy :x a jeszcze lepszym....stwierdzenie zebym ich odwiozła do dom :x tym mnie rozbawili.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...