Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj byłbym zapomniał o rocznicy ,

po roku pracy uzysk 10600kWh z 9,92 kWp na kier.38st na zachód od południa .

Liczyłem na ok.12000 kWh niestety listopad, grudzień,styczeń grubo poniżej normy .

Cóż dodać ,dużo słońca wszystkim .

 

z południowego zachodu 12MWh? bardzo optymistyczne założenia, ja mam 15st ma wschód od południa na kącie 30st i zrobiłem 11,5MWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PV 9,75 kWp dzisiaj wyprodukowała 12 kWh, a w marcu łącznie 573,24 kWh. W tym miesiącu najlepiej wypadło 7 marca bo 49,79 kWh.

 

Czyli czekamy na lepszą wiosnę :)

 

Identyczna instalacja jak u mnie.

Marzec do wczoraj 599 kWh. Rekord marca 56,8 kWh.

7 marca miałem 3kWh, bo leżał śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz od wielu, wielu miesięcy pojawiła się piękna parabolka , wpadło 5,3 kWh z 1 kWp.[ATTACH=CONFIG]454280[/ATTACH]

 

 

tak, na podkarpaciu pięknie dzisiaj świeciło. u mnie dzięki temu zanotowałem rekord tego roku - 29,8kWh. Marzec jak na razie 331,5kWh. Dotychczasowy rekord padł 12.08 - 32,8kWh, instalacja pracuje od 06.08.2020.

 

Szczęśliwcy! Podkarpacie podkarpaciu nierówne. U mnie do parabolki daleko:chart(1).jpg

Produkcja raptem 4,66 kWh/kWp. Ale oby tak do końca marca, a będzie git ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwcy! Podkarpacie podkarpaciu nierówne. U mnie do parabolki daleko:[ATTACH=CONFIG]454289[/ATTACH]

Produkcja raptem 4,66 kWh/kWp. Ale oby tak do końca marca, a będzie git ;).

Dzisiaj się sytuacja odmieniła, południowy- wschód chmury . Muszę chyba mniej patrzeć na SAT 24 bo zbyt często tam zaglądam , chyba takie uzależnienie od słońca. Latem przeważnie zawsze lubiałem chmury i deszcz, po montażu PV interesuje mnie tylko słońce, deszcz tylko w nocy.

Co potrafi parę paneli na dachu zrobić z człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...