Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dziś padł rekord produkcji energii z PV. PSE poinformowało, że między godziną 13 a 14 instalacje PV wyprodukowały dokładnie 2 614,288 MWh energii elektrycznej. O 13:30 instalacje pracowały z mocą 2 652,7 MW. Wiosna pełną parą ;)

 

I tak te wartości nie są dokładne. Bo moja dziś zrobiła 52kWh i nie jest nigdzie zalogowana. Tak samo jak wiele innych PV moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All - tym których jeszcze to rajcuje - tak jak mnie - proponuję podawać 3 użyteczne dla innych (!!!) informacje:

1. Województwo.

2. Produkcja miesiąc kWh/kWp

3. Produkcja od początku roku kWh/kWp

U mnie:

1. Lubuskie

2. 84,2 kWh/1kWp

3. 134,2 kWh/1kWp

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gaweł

 

- żebyś mógł porównać z "sąsiadami": jak wyraźnie odstajesz od otoczenia to coś się dzieje z elektrownią np. padł jeden string

- niestety podanie powiatu nic nie da jest ich 300 i za cholerę nie wiem który gdzie ;-)

 

No ale jak to za dużo to nie podawaj ;-)

A jak chcesz dokładniejszej lokalizacji to napisz północ Mazowieckiego ;-)

 

Najśmieszniej to jak koledzy napiszą dzisiaj zrobiłem 87kWh... kompletnie z czapy i do czapy informacja. Jak już się chwalimy - to róbmy to z sensem

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gaweł

 

- żebyś mógł porównać z "sąsiadami": jak wyraźnie odstajesz od otoczenia to coś się dzieje z elektrownią np. padł jeden string

- niestety podanie powiatu nic nie da jest ich 300 i za cholerę nie wiem który gdzie ;-)

 

No ale jak to za dużo to nie podawaj ;-)

A jak chcesz dokładniejszej lokalizacji to napisz północ Mazowieckiego ;-)

 

Najśmieszniej to jak koledzy napiszą dzisiaj zrobiłem 87kWh... kompletnie z czapy i do czapy informacja. Jak już się chwalimy - to róbmy to z sensem

 

Oki .To podam z 5,72kW bo tą właśnie mam równe 5 lat

33947kWh A na 1kWp sobie przelicz .Mnie to nie bawi. Dla mnie liczy się SUMA lub rozliczenie 1/2 roku bo to właśnie ma wychodzić = 0 PLN+ opłaty stałe ( bytowy+ CO + CWU)

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki .To podam z 5,72kW bo tą właśnie mam równe 5 lat

33947kWh A na 1kWp sobie przelicz .Mnie to nie bawi. Dla mnie liczy się SUMA lub rozliczenie 1/2 roku bo to właśnie ma wychodzić = 0 PLN+ opłaty stałe ( bytowy+ CO + CWU)

 

No właśnie wyżej napisałem, żeby takich głupot nie podawać. I żeby podawali te info tylko ci których to jeszcze bawi.

W dooopie mam ile ci elektrownia zrobiła przez 5 lat, bo do niczego ta informacja mi się nie przyda. Każda tak podana informacja to zaśmiecanie forum. ;-)

Na forum zaglądamy zazwyczaj jak mamy z czymś problem albo jak się cieszymy jak dzieci nowa zabawką i chcemy się nauczyć poprawnie ją eksploatować lub kontrolować.

Rozumiem, że Twoje bogate doświadczenie postanowiłeś wykorzystać jak dziadek z loży szyderców w Muppet Show ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wyżej napisałem, żeby takich głupot nie podawać. I żeby podawali te info tylko ci których to jeszcze bawi.

W dooopie mam ile ci elektrownia zrobiła przez 5 lat, bo do niczego ta informacja mi się nie przyda. Każda tak podana informacja to zaśmiecanie forum. ;-)

Na forum zaglądamy zazwyczaj jak mamy z czymś problem albo jak się cieszymy jak dzieci nowa zabawką i chcemy się nauczyć poprawnie ją eksploatować lub kontrolować.

Rozumiem, że Twoje bogate doświadczenie postanowiłeś wykorzystać jak dziadek z loży szyderców w Muppet Show ;-)

 

Akurat ten wątek jest o--- Uzysk z PV więc dla ciebie może nie jest to ważne Załóż podobny wątek np. Uzysk z 1kWp. lub ciekawszy Gdzie wsadzić Pazury w PV bo mnie to bawi

Moja PV jest bezobsługowa od nastu lat i tam nic po za sprawdzaniem uzysków nie robiłem .Bo nie ma co. Ot takie to ustrojstwo. A ty skoro chcesz tam pazury wkładać to wkładaj . Będziesz miał to o czym piszesz Muppet Show Ja takiej potrzeby nie mam, jak i większość użytkowników PV.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów (podkarpacie) - w marcu wyszło 457,5kWh, czyli 87,1 kWh/1kWp. Dach w okolicach 30st, więc trochę za płaski, liczę na rekordy od maja. U brata dach około 45st, teraz ma piękne uzyski.

z tego co znalazłem informacje, to marzec stanowi około 7% produkcji rocznej, czyli u mnie powinno to być w granicach 367kWh - czyli jest dobrze. kwiecień to podobno około 11%, zapowiada się pięknie - dzisiaj od rana piękne słońce.

Edytowane przez JacekRze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małopolska słabiej o jakieś 20% w tym roku w porównaniu do 2020. 88kwh z 1kwp ale tylko dlatego że dzisiaj rekordowy dzień u mnie.

 

dokładnie tak samo u mnie..

Wczoraj rzutem na taśmę (5,9kWh/kWp w ciągu jednego dnia) wyrobiło "normę", ale i tak wyszło 20% gorzej niż w marcu rok temu.

Marzec 2021: 90,7kWh/kWp (406,5 kWh z 4,48kWp)

Marzec 2020: 113,5kWh/kWp (508,4kWh z 4,48kWp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się zapytam... a kolega to z Hiszpanii nadaje pisząc na forum ? ;-)

 

Rozumie że taki żarcik puściłeś na 1 Kwietnia.:rolleyes:

Powiem więcej kwiecień 2020r Uzysk z 5,72kW wyniósł 989kWh To był rekordowy marzec i kwiecień 2020r bo czerwiec lipiec coś ponad 700kWh

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt że ilość dni słonecznych ma znaczenie ,lecz te 2 miechy 2020r wprowadziły i mnie w osłupienie.

A ty jak zwykle ciemnota i tyle. Bezużyteczny forumowicz. Taki TROLL

U ciebie tak jak ci pisałem 2 x 2 =5 Bo do świetnych wyników przy PV nie jest potrzebna temperatura tylko nasłonecznienie najlepiej nie więcej niż +25*C bo PV to nie Solary do grzania wody gdzie im cieplej tym lepiej. Nawet w styczniu ( nie pamiętam w którym roku raz czy dwa razy zlapałem ponad 30kWh bo takie ponad 20kWh to zdarzały się często. No ale TY TO TYLKO TY Ciebie wszystko dziwi choć PV masz chyba więcej niż 1/2roku

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...