Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I prośba. Podawajcie z uzyskami nie tylko moc paneli ale również kierunek i kąt paneli.

 

Celem poprawienia nastroju? Nie widzę najmniejszego sensu podawania kierunku i kąta, każdy dom stoi inaczej każda instalacja jest inna i każda lokacja jest inna od poprzedniej: Wrocławia nie ma co porównywać do Suwałk podobniej jak Szczecina i Rzeszowa.

Każdy przedstawia warunki jakie ma, i panele zostały zainstalowane w optymalny sposób - pomijając tracker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem poprawienia nastroju? Nie widzę najmniejszego sensu podawania kierunku i kąta, każdy dom stoi inaczej każda instalacja jest inna i każda lokacja jest inna od poprzedniej: Wrocławia nie ma co porównywać do Suwałk podobniej jak Szczecina i Rzeszowa.

Każdy przedstawia warunki jakie ma, i panele zostały zainstalowane w optymalny sposób - pomijając tracker.

No właśne bez podania lokazlizacji i kątów to słuzy niczemu innemu jak pochwaleniu się i poprawie nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8.0 - energia pobrana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 199,1 kWh

2.8.0 - energia oddana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 318,2 kWh

Okres rozliczeniowy - 01.03.2019(godz 10:20) - 01.04.2019(godz 19:10) 55,46 kWh nadwyżki za miesiąc marzec.

 

 

1.8.0 - energia pobrana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 400 kWh - 199,1 kWh= 200,9 kWh

2.8.0 - energia oddana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 733,6 kWh - 318,2 kWh = 415,4 kWh

Okres rozliczeniowy - 01.04.2019(godz 19:10) - 01.05.2019(godz 18:00)

 

131,42 kWh nadwyżki za miesiąc marzec(55,46 kWh) i kwiecień(75,96 kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem poprawienia nastroju? Nie widzę najmniejszego sensu podawania kierunku i kąta, każdy dom stoi inaczej każda instalacja jest inna i każda lokacja jest inna od poprzedniej: Wrocławia nie ma co porównywać do Suwałk podobniej jak Szczecina i Rzeszowa.

Każdy przedstawia warunki jakie ma, i panele zostały zainstalowane w optymalny sposób - pomijając tracker.

 

Podawanie suchych wyników bez podstawowych informacji o mocy zainstalowanej, położeniu paneli względem stron świata, pochyleniu paneli, zacienieniu niczemu nie służy.

Dobrze jest też podać model paneli.

Suche wyniki to jest info jak odpowiedź na pytanie ile zużywasz gazu , prądu lub paliwa w samochodzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.05.18 zamontowali mi licznik dwukierunkowy , jakoś koło południa . Do dziś na inwerterze 6027 kWh . Uzysk zakładany był na 5300 przy dachu 45 , odchyleniu 22 stopnie na zachód i zacienieniu po godz 17 . instalacja 6 kWp. Pod Poznaniem .

 

Redukcja emisji CO2 4661 kg (dane pvmonitor)

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.05.18 zamontowali mi licznik dwukierunkowy , jakoś koło południa . Do dziś na inwerterze 6027 kWh . Uzysk zakładany był na 5300 przy dachu 45 , odchyleniu 22 stopnie na zachód i zacienieniu po godz 17 . instalacja 6 kWp. Pod Poznaniem .

 

Redukcja emisji CO2 4661 kg (dane pvmonitor)

 

To chyba bardzo dobry wynik. Gratuluję! A powiedź ile kwh zużyłeś z sieci zewnętrznej ile za to zapłaciłeś i ile pradu sprzedałeś za ile zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładany roczny uzysk 5300 kWh przy instalacji 6 kWp ?

Czyli 880 kWh z 1 kWp?

 

tak , miałem sporo drzew na działce przed domem takich po 12/15m wysokości przysłaniających dach nawet latem. Część z nich wyciąłem , część skróciłem (dwa szczyty świerków ścinałem w lutym bo szły mi po dolnym stringu) . Na działce sąsiada po stronie zachodniej nadal są i rzucają cień po godz 17 latem , zimą słońce zachodzi tak wcześnie ,że nie rzucają cienia ) . Plus odchylenie od południa i kąt dachu , starty na kablach , konwersje i co oni tam jeszcze uwzględnili i tyle im wyszło w jakimś programie projektowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , miałem sporo drzew na działce przed domem takich po 12/15m wysokości przysłaniających dach nawet latem. Część z nich wyciąłem , część skróciłem (dwa szczyty świerków ścinałem w lutym bo szły mi po dolnym stringu) . Na działce sąsiada po stronie zachodniej nadal są i rzucają cień po godz 17 latem , zimą słońce zachodzi tak wcześnie ,że nie rzucają cienia ) . Plus odchylenie od południa i kąt dachu , starty na kablach , konwersje i co oni tam jeszcze uwzględnili i tyle im wyszło w jakimś programie projektowym .

Odchylenie 22stopnie od południa i 10stopni od opltymalnego nachylenia dachu, to daje według takich programów raptem 2-3% różnicy w skali roku. Takie są średnie wieloletnie. Po prostu ostatnio jest wybitnie słonecznie w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...