Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Produkcja Polska północna instalacja na południe, nachylenie dachu 42 stopnie, zacienienie od wschodu w okresie październik-marzec

 

[ATTACH=CONFIG]444819[/ATTACH]

 

Marne te wyniki, co poszło nie tak że w kwietniu masz gorszy uzysk niż w maju. Kwiecień w tym roku był ze 20% lepszy od maja a u Ciebie jest sporo gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk w maju 438,8 kWh z instalacji 3 kWp

co daje 146 kWh/1kWp Kielce

Też Kielce, wschodnia część województwa, instalacja 5.04 kWh maj 186 / na kWh sporo lepiej , a rano zacienione trochę.

Cały rok działania instalacji 6500 kWh z 5kWhp czyli 130%. Wg mnie lepiej niż się spodziewalem. Pokrycie 100% powinno się udać. Lekka zima była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Kielce, wschodnia część województwa, instalacja 5.04 kWh maj 186 / na kWh sporo lepiej , a rano zacienione trochę.

Cały rok działania instalacji 6500 kWh z 5kWhp czyli 130%. Wg mnie lepiej niż się spodziewalem. Pokrycie 100% powinno się udać. Lekka zima była :)

Skąd taki wynik, chyba jesteś jedynym tutaj, którego omijały chmury w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień był rekordowy: sucho, chłodno, dużo słońca - 170kWh/kWp

maj: 126,2kWh/kWp

I właśnie stuknął rok pracy instalacji, więc krótkie podsumowanie:

Fronius 6kW + 16 x 280W (4,48kW) poli Canadian Solar, dach 40 stopni, azymut ok. 200 stopni, lekkie zacienienie o poranku i wieczorem, na wzgórzu ok. 400m npm, przy czym okolica jest na poziomie ok. 200-250m npm, w związku z czym dość wietrznie.

Produkcja roczna czerwiec 2019-czerwiec 2020: 5683 kWh, przy wywróżonej ok. 4400kWh, czyli 1268kWh/kWp. Moc maksymalna chwilowa zarejstrowana przez falownik po stronie AC: 5940W (!), maksymalne napięcie AC fazowe L-N 273,1V , maksymalne napięcie AC międzyfazowe 471,8V , przy czym są to chwilowe skoki, bo normalnie napięcie nie przekracza 245-246V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój układ instalacji jest jak na poniższym rysunku

czyli instalacja wschodnio-południowa (8 paneli) i zachodnio-południowa (10 paneli)

połacie nachylone około 35 stopni

czy to normalne że moje panele q-cells g8 duo 350wat - miały maksymalną osiągniętą moc w maju i kwietniu 320-325wat?

[ATTACH=CONFIG]445182[/ATTACH]

 

Normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...