Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry jaką firmę polecacie w małopolsce i jakie rozwiązania by fotowoltaika działała poprawnie . Dziękóję za sugestie.

Witam, najlepsze rozwiązanie to wykonać taką instalacje samemu wtedy zwrot masz po 2 latach a nie po 5-6 latach a samo wykonanie takiej instalacji jest tak banalne

aż dziw że ludzie płacą za to tyle kasy........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, najlepsze rozwiązanie to wykonać taką instalacje samemu wtedy zwrot masz po 2 latach a nie po 5-6 latach a samo wykonanie takiej instalacji jest tak banalne

aż dziw że ludzie płacą za to tyle kasy........

Pozdrawiam

 

Trochę przesadzasz z tymi wyliczeniami, chyba że myślisz o używanym sprzęcie z niewiadomą historią. Nowy dobry sprzęt to zwrot w ok 5-7 lat przy własnym montażu. Pamiętać też należy, że jednak bez wizyty elektryka się nie obejdzie- jeśli nie posiadamy uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz z tymi wyliczeniami, chyba że myślisz o używanym sprzęcie z niewiadomą historią. Nowy dobry sprzęt to zwrot w ok 5-7 lat przy własnym montażu. Pamiętać też należy, że jednak bez wizyty elektryka się nie obejdzie- jeśli nie posiadamy uprawnień.

Może trochę przesadziłem fakt. Ja zrobiłem teraz sobie instalacje 9,360kw wyszła mnie ona 19tyś jeżeli otrzymam zwroty i dofinansowanie będzie to kwota 11,5 tysiąca myślę że realny jest zwrot po około 2,5 roku. Oczywiście sprzęt nie jest używany jest nowy fakt że wszytko chińskie ale jak 50% instalacji teraz montowanych w Polsce. Instalację użytkuje całe 5 dni :) Co mogę powiedzieć porównywałem z innymi instalacjami o podobnej mocy na pvmonitor i nie widzę różnicy w wydajności tej taniej chinszczyzny a tych za 4,5 k za kilowat, rzecz jasna będzie można dopiero to zweryfikować za parę lat.

Naprawdę nie wiem za co ci fachowcy koszą taką kasę , obejrzałem 2 filmiki na YT o samodzielnym montażu i to by było tyle w kwestii przyuczenia.

 

Elektryk jest potrzebny z grupą "E" , Dla swojego bezpieczeństwa należy wykonać pomiary i sporządzić odpowiedni protokół ale nikt mi tego nie sprawdzał.

 

Instalacja na dwóch połaciach południowy wschód i południowy zachód

Wczoraj dała 56.4 kwh jest to jak na razie najlepszy mój wynik

Podkarpacie okolice Krosna

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem fakt. Ja zrobiłem teraz sobie instalacje 9,360kw wyszła mnie ona 19tyś jeżeli otrzymam zwroty i dofinansowanie będzie to kwota 11,5 tysiąca myślę że realny jest zwrot po około 2,5 roku. Oczywiście sprzęt nie jest używany jest nowy fakt że wszytko chińskie ale jak 50% instalacji teraz montowanych w Polsce. Instalację użytkuje całe 5 dni :) Co mogę powiedzieć porównywałem z innymi instalacjami o podobnej mocy na pvmonitor i nie widzę różnicy w wydajności tej taniej chinszczyzny a tych za 4,5 k za kilowat, rzecz jasna będzie można dopiero to zweryfikować za parę lat.

Naprawdę nie wiem za co ci fachowcy koszą taką kasę , obejrzałem 2 filmiki na YT o samodzielnym montażu i to by było tyle w kwestii przyuczenia.

 

Elektryk jest potrzebny z grupą "E" , Dla swojego bezpieczeństwa należy wykonać pomiary i sporządzić odpowiedni protokół ale nikt mi tego nie sprawdzał.

 

Instalacja na dwóch połaciach południowy wschód i południowy zachód

Wczoraj dała 56.4 kwh jest to jak na razie najlepszy mój wynik

Podkarpacie okolice Krosna

 

Pozdrawiam

Naciągane to wyliczenie masz, do porównania czasu zwrotu raczej bierze się kwotę wyjściową. Druga sprawa, 11.5k /2,5roku= 4,6k/rok jeśli tyle płaciłeś za prąd to produkcja może nie pokryć zużycia a to wydłuża okres spłaty. To, że działa dobrze na typowo chińskich gratach to nikt nie wątpi, pytanie tylko jak długo będzie działać - oczywiście życzę Ci i wszystkim innym żeby min 25 lat, ale różnie może być. U mnie produkcja wczoraj 34kWh (instalacja 8kWp wschód - zachód) u taty 43kW (8.7kWp południe, prawie 10km ode mnie) a też jesteśmy z okolic krosna. Miarodajne można porównać tylko instalacje, które są blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dzba* mi po 6 latach ledwo się zwróciło - na wyrost jestem na zero.

Jak ja myślę realnie to mi się zwróciło zanim wydałem pieniądze !!!

 

No to gratuluje celnej inwestycji. Dlatego uważam że instalacja jest opłacalna tylko kiedy wykona się ją samemu.

 

Tobiasz wiec jak powinienem to wyliczyć ? Możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie mogę wliczyć tych środków które odda mi rząd ?

Prądu na rok pobieram około 10mwh więc najprawdopodobniej nie pokryje mi tego produkcja

Jeżeli wyprodukuje w roku 9mwh z czego 15 % zabierze PGE wynik powinien być około tak jak napisałeś 4,6tyś rocznie czyli 2,5 roku zwrot.

 

Oczywiście taki wynik nie jest możliwy w końcu to chińskie graty i zapewne po paru miesiącach się wysypią.

 

Tobiasz jaki rekord dzienny miał twój tato on ma bardziej podobna instalacje do mojej niż twoja, ja nie mogę się doczekać na cały słoneczny dzień żeby to sprawdzić.

 

Wczoraj 40.6 kwh dzień mocno burzowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to do wyliczenia czasu zwrotu dobrze liczysz czyli koszt inwestycji minus ulgi, chodzi mi bardziej o kwotę zainwestowaną aby można było porównać do innych instalacji- tym samym pokazać jak tanio można taką instalacje uruchomić, że wcale nie jest potrzebne 5k/kWp.

U taty max od połowy marca to 70,12kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...