Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Pytanie do weteranów :)

Jakie było to półrocze pod względem uzysków - dobre, przeciętne, czy słabe, porównując poprzednie lata ?

Próbowałem podglądać na PVmonitor, ale tam w sumie nie wiadomo, czy ktoś czegoś nei dołożył w ciągu paru lat.

 

2018 - 4505kWh

2019 - 4560kWh

2020 - 4523kWh (plus jutro słoneczny dzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma co liczyć w jednym miesiącu, jak jest dobrze instalacja dobrana to liczy się bilans roczny i się raczej nie zdarza żeby się martwić, że się wyprodukowało za mało

 

Dokładnie - liczy się bilans roczny - różnice produkcji w kolejnych miesiącach mogą być znaczne 500-600% porównując np styczen-luty do czerwca - lipca. Dzięki systemowi net meteringu można rozliczać się właśnie rocznie. To co wyprodukujesz latem i nie zużyjesz, to możesz spokojnie zużyć w zimie, dzieki magazynowaniu energii w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 - 4505kWh

2019 - 4560kWh

2020 - 4523kWh (plus jutro słoneczny dzień)

Wetereanem nie jestem, raptem 1.5 roku. Uzyski 2020/2019. Plus oznacza że ten rok lepszy niż 2019

 

styczeń +20%

luty -16%

marzec +16%

kwiecien +3%

maj +6%

czerwiec -32% !!

 

Sumarycznie 6% gorzej niż 2019. Nic czy trzaba się martwić. Raz pod górkę, raz z górki.

.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Małopolsce czerwiec o kilka Kwh gorszy od MARCA.W kwietniu prawie bezchmurnych dni było 10,w maju 2 a w czerwcu nie było ani jednego.Kwiecień 160kwh/1kwp,czerwiec 102kwh/1kwp.

 

To samo u mnie....minimalnie ale jednak czerwic okazał się "ciemniejszy" od marca. Ale doczekaliśmy ciekawych czasów....

105,4 kwh z 1kwp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak ze na koniec roku jak zostanie w magazynie x kwh w drogiej a tania do zapłacenia to odliczą tanie kWh od drogich i ewentualnie wtedy nadmiar pozostanie w magazynie ?

 

Niewiem. Nakoniec roku nie zostanie nic tylko ok 3000kWh do zapłaty w taniej taryfie. A stan magazynu podaję stan żeczywisty na dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...