Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie ty mieszkasz na Bol w Chorwacji?

 

No tak nie doczytaliście do końca a tu się yebłem ale w dalszej części zostało powiedziane rekord to 177kWh/kWp i to nie jest żadna Croatia.

Może przypomnę: "Czyli rekordem ever puki co jest maj 2018r kiedy w miesiącu z każdego 1kWp na dachu spadło 177kWh."

 

Dodatkowo na samym screenie widać 585kWh / 3,3kW = 177kWh/kWp więc nie wiem co przekłamuje! By mi nie wymienili licznika to bym mógł sprawdzić ile wyszło do sieci.

Klikając na cały miesiąc widzę 568,1 daje 172kWh/kWp

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016r (odpalenie luty) 3136kWh / 3,3 = 950kWh/kWp najlepszy miesiąc maj 482kWh/kWp

2017 3194kWh/kWp /3,3 = 967kWh/kWp najlepszy miesiąc czerwiec 496kWh/kWp

2018 3560 kWh/kWp / 3,3 = 1078kWh/kWp najlepszy miesiąc maj 585kWh/kWp i tu chyba będzie rekord / 3,3 = 177kWh/kWp

2019 3509kWh/kWp / 3,3 = 1063kWh/kWp najlepszy miesiąc czerwiec 538kWh/kWp

 

Czyli rekordem ever puki co jest maj 2018r kiedy w miesiącu z każdego 1kWp na dachu spadło 177kWh.

Ale zobaczcie ile wtedy było słońca praktycznie dzień w dzień po 20kWh

[ATTACH=CONFIG]446587[/ATTACH]

 

177 kWh - póki co takiego wyniku jeszcze nie złapałem, może być ciężko.

Póki co nie widać u Ciebie liniowego spadku mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.75kWp przez 26 dni lipca zrobiło już 1314kWh, czyli 1314:9,75= 134,76 kWh z kWp.

Instalację mam od początku kwietnia i z tego co tu obserwuje mam przeważnie najlepsze wyniki...

Jest tu ktoś z okolic Suwałk?

Czy może źle liczę?

1) Instalacja na południe, bez zacienień, to daje Ci sporą przewagę nad innymi.

2) Na północnym-wschodzie maj i czerwiec był bardziej słoneczny niż np. na południu Polski. Poklikaj na poniższej stronie to się przekonasz

https://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?FMM=1&FYY=2020&LMM=12&LYY=2020&WMO=12195&CONT=plpl&REGION=0001&LAND=PL&ART=SON&R=0&NOREGION=1&LEVEL=162&LANG=pl&MOD=tab

 

Z innej beczki:

Masz falownik Kaco, i piszesz o tym że był problem ze zbyt dużym napięciem i się wyłączał. Właśnie to udało mi się wyczytać jak wybierałem falownik, i m.in. dlatego nie zdecydowałem się na niego. Dodatkowo ponoć ma słaby podgląd przez neta.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już to w końcu zostanie stwierdzone :

Marcinbbb ma nie tylko „najdłuższego” w okolicy, ale także w całej PL...

Ale nie śpij sobie spokojnie-innym też rośnie !

No...

A u mnie już plan wykonany wg mundrej www-ciułam teraz ponad planik ...

 

Oczywiście, PV porównujemy do fiutów w okolicy i każdy ogląda każdego fiuta.

Podaje wyniki a nie prezentuje fiuta.

 

Masz wykres podważasz go? Zrobiłem mniej kWh?

 

Nawet Ci wykres pierdyknę abyś oglądnął

gdzie Cię okłamałem?

all.jpg

 

Potrzebujesz wykresy z miesięcy KTÓRE? Chętnie udostępnię z omawianych wykresów?

Faktycznie brakło argumentów!

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki:

Masz falownik Kaco, i piszesz o tym że był problem ze zbyt dużym napięciem i się wyłączał. Właśnie to udało mi się wyczytać jak wybierałem falownik, i m.in. dlatego nie zdecydowałem się na niego. Dodatkowo ponoć ma słaby podgląd przez neta.

 

Przed wymianą licznika nie chciałem grzebać w ustawieniach. Poza tym dopiero po jakimś czasie oglądałem filmiki na youtube, gdzie fajnie wytłumaczyli jak zmienić ustawienia. Zmieniłem max napięcie na 255V, ale w międzyczasie zgłosiłem do elektryków i zmniejszyli w transformatorze o 6V.

O ile dobrze pamiętam kaco będzie działać nawet na napięciach rzędu 190-270V !!!!

Fabrycznie był ustawiony, że po 10min powyżej 253V się restartował.

Odnośnie podglądu przez neta to nie mam przy nim kabla, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą licznika nie chciałem grzebać w ustawieniach. Poza tym dopiero po jakimś czasie oglądałem filmiki na youtube, gdzie fajnie wytłumaczyli jak zmienić ustawienia. Zmieniłem max napięcie na 255V, ale w międzyczasie zgłosiłem do elektryków i zmniejszyli w transformatorze o 6V.

O ile dobrze pamiętam kaco będzie działać nawet na napięciach rzędu 190-270V !!!!

Fabrycznie był ustawiony, że po 10min powyżej 253V się restartował.

Odnośnie podglądu przez neta to nie mam przy nim kabla, więc nie wiem.

 

U mnie powoli zaczyna podchodzić pod 250 V.

Pisałeś do PGE w sprawie wysokiego napięcia w sieci ?

 

ac2c931175d1.jpg

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą licznika nie chciałem grzebać w ustawieniach. Poza tym dopiero po jakimś czasie oglądałem filmiki na youtube, gdzie fajnie wytłumaczyli jak zmienić ustawienia. Zmieniłem max napięcie na 255V, ale w międzyczasie zgłosiłem do elektryków i zmniejszyli w transformatorze o 6V.

O ile dobrze pamiętam kaco będzie działać nawet na napięciach rzędu 190-270V !!!!

Fabrycznie był ustawiony, że po 10min powyżej 253V się restartował.

Odnośnie podglądu przez neta to nie mam przy nim kabla, więc nie wiem.

 

Większość falowników będzie pracowała na wyższym napięciu, ale w przypadku kontroli przez dostawcę prądu mogą być problemy. Z tego co się orientuje polska norma przewiduje że średnie napięcia na fazie w przeciągu 10 minut nie może przekraczać 253V. U mnie też był problem z napięciem, ale po wymianie transformatora i obniżeniu o ponad 15V w tej chwili średnio dziennie w dni robocze wynosi około 232V.

 

Jeśli natomiast chodzi o kontakt z energetyką o obniżenie napięcia, to jeśli nie przekracza tych 253V to raczej nie chcą nic zmieniać. Ewentualnie proponują montaż urządzeń do pomiarów sieci i w razie nie wykazania żadnych odchyleń obciążają kosztami za taki monitoring. Przynajmniej tak jest w mojej okolicy gdzie dostawcą jest TAURON.

Edytowane przez Rigeza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max napięcie jakie widziałem przed interwencją elektryków to 257V na jednej fazie i powyżej 253V na wszystkich trzech jednocześnie.

Zadzwoniłem ze zgłoszeniem "awarii" i po około 3 godzinach przyjechali dwoma samochodami (w tym dźwigiem z balkonikiem) i zmniejszyli na każdej fazie o 6V. PGE Suwałki.

W dalszym ciągu podchodzi do 250V. Zwiększyłem max napięcie w falowniku i jest ok.

Co do falownica kaco to "ekspert" z youtube twierdzi, że mało który falownik ma taki duży zakres ustawień i dopuszczalne napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

Co do falownica kaco to "ekspert" z youtube twierdzi, że mało który falownik ma taki duży zakres ustawień i dopuszczalne napięcie.

 

Kojarzę tego "eksperta". Szkoda, że nie dodał na YT, że te super ustawienia to wprowadzili dopiero jak to głównie ich falowniki zaczęły mieć problemy z napięciem ok. 250V.

 

Twoja akcja ze zgłoszeniem awarii podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz odrobinie szczęścia jutro norma. Ale od dawna nie miałem ładnego wykresu same poszarpane. Na PVmonitorze znalazłem dom co ma dokładnie taką samą konfiguracje co ja i jest dość blisko tyle że po zdjęciu widać że kąt dachu bliższy 30* w opisie że kierunek S ma uzyski ok 5% lepsze jednak bardziej optymalny kąt robi swoje ale niedługo powinno wyjść na moje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...