Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niekoniecznie masz 600kwh z 4,55 kwp (131.86/1kwp) u mnie wychodzi 565 kwh z 3.92 kwp (144,32/1kwp)

 

Wsumie jest mniej niż 5% różni między moją instalacją a instalacją z PV mnitora o tej samej konfiguracji odległość miedzy nami jakieś 25-30km mam kąt 45 o tamta instalacja na oko30-35* kierunek ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ledwie przebiję 600kWh zastanwiam sie czy nie jest coś nie tak u mnie z instalacją niby norma przebita ale..

 

Nie ma co zbytnio patrzeć na wyniki innych bo czasem odległość 100 km robi nie małą różnicę w nasłonecznieniu. Polecam poniższą stronę.

https://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?FMM=1&FYY=2020&LMM=12&LYY=2020&WMO=12560&CONT=plpl&REGION=0001&LAND=PL&ART=SON&R=0&NOREGION=1&LEVEL=162&LANG=pl&MOD=tab

 

Jak do tego dodać usytuowanie kąt/azymut to możę być na prawdę spora różnica.

 

@fotohobby napisał, że w lipcu ma praktycznie ten sam wynik co w kwietniu, natomiast ja u siebie zrobię ok. 85% tego co kwietniu, a dzieli nas ok. 40km w linii prostej. Czy z moją instalacją jest coś nie tak? nie sądzę, bo proporcje uzysków do identycznych instalacji w bliskiej okolicy mam praktycznie identycznie.

 

Jeśli jednak masz wątpliwości to przeanalizuj jakie masz uzyski na poszczególnych panelach/stringach i porównaj je ze sobą, czy napięcie jest odzwierciedleniem mocy zainstalowanej w poszczególnych stringach i czy proporcje się zgadzają.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...