Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piekny dzis byl dzien, bez nawet jednej chmurki. Kolo 9 rano wylaczylem na 5 minut prad w domu wiec pv nie dzialalo. Co ciekawe na wykresie mam 3 spadki mocy tak o 500-800W trwajace kilka minut a na bank chmur nie bylo. Nie wiem czy to normalne czy nie ale od poludnia juz spadkow nie bylo. Tak czy siak z 4.34kWp zrobilo 26.6 kWh co daje ok 6.13 kWh z 1 kWp. Dom ok 20° przesuniety wzgledem wchodu ( poludnie mam godzine przed poludniem slonecznym) dach 25 stopni. Od 7 lipca zrobilo 996kWh:) Widzialem ze niektorym robi rocznie ponad 1MWh z 1kWp co jest suoer wynikiem. Czekam przynajmniej az minie pol roku to jakis poglad bede mial. Edytowane przez raxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny dzis byl dzien, bez nawet jednej chmurki. Kolo 9 rano wylaczylem na 5 minut prad w domu wiec pv nie dzialalo. Co ciekawe na wykresie mam 3 spadki mocy tak o 500-800W trwajace kilka minut a na bank chmur nie bylo. Nie wiem czy to normalne czy nie ale od poludnia juz spadkow nie bylo. Tak czy siak z 4.34kWp zrobilo 26.6 kWh co daje ok 6.13 kWh z 1 kWp. Dom ok 30° przesuniety wzgledem wchodu ( poludnie mam godzine przed poludniem slonecznym) dach 25 stopni. Od 7 lipca zrobilo 996kWh:) Widzialem ze niektorym robi rocznie ponad 1MWh z 1kWp co jest suoer wynikiem. Czekam przynajmniej az minie pol roku to jakis poglad bede mial.

 

Przyglądnij się napięciu AC czy nie zarejestrowało coś koło 250 V, bo te spadki to mogły być wyłączenia falownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się napięciu AC czy nie zarejestrowało coś koło 250 V, bo te spadki to mogły być wyłączenia falownika

No wlasnie watpie bo jak zerkalem to napiecia sa ok 230-235V nie wiem czy kiedykolwiek widzialem 240. Ale tak czy siak to chyba sie inwerter wylaczy czyli produkcja spadnie do 0 a tu spadalo tak o 1/3 moze 1/4. Chyba zadzwonie do roboty instalatorow ciekawe co powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie watpie bo jak zerkalem to napiecia sa ok 230-235V nie wiem czy kiedykolwiek widzialem 240. Ale tak czy siak to chyba sie inwerter wylaczy czyli produkcja spadnie do 0 a tu spadalo tak o 1/3 moze 1/4. Chyba zadzwonie do roboty instalatorow ciekawe co powiedza.

 

Jeżeli odczytujesz z rejestru falownika to widząc 1/4 mocy mogło być tak że po wyłączeniu falownik właśnie się uruchamiał, falowniki z reguły odczytują i zapisują przebiegi co 5 min i jeżeli takie wyłączenie wystąpi pomiędzy odczytami to się nie zapisze albo zapisze to co w danej chwili odczyta a niekoniecznie jest to prawdziwe

 

Przykład moc spadła do 2360 a w rzeczywistości był ponowny rozruch i dopiero z raportu można było zobaczyć że prąd DC spadł do zera a napięcie DC poszybowało w górę o jakieś 70 V bo nie było obciążenia

wył. fal..jpg

Edytowane przez miecio 301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chcę kolegi straszyć, ale podejrzewam uszkodzenie, lub nieprawidłową pracę jednego z paneli w stringiu.

Ostatnio u kolegi składano instalację z używek, dobra cena, niezły falownik i panele. Zachowywało się podobnie, nie wiedzieć czemu następowały skoki napięcia stałego, falownik wstrzymywał produkcję i bez wyraźnych powodów rozpoczynał.

Po jego podmianie nic się nie zmieniło więc operując jednym panelem był podmieniany z każdym z instalacji w stringu. Metodą eliminacji Wymienili wadliwy i jest ok, oglądałem ten panel bo myślałem, że coś będzie widać??? Ale nie brak jakichkolwiek uszkodzeń.

Różnica polegała jednak na tym że w czasie to działo się b. często i można było po wymianie obserwować działanie. Inną kwestią jest sam demontaż paneli już zamontowanych - porażka jakie to kłopotliwe:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga dziwna rzecza jest to ze juz po godz 18 jak produkcja byla bardzo mala to jeden odczyt jest 2 razy wyzszy od tych przed i po. Tego to juz tez nie rozumiem. Taki skok to chyba nie powinien wystapic.

 

Odczyt dziwny ale czego?

Jaki masz falownik i jak to podglądasz, jaka strona?

 

W większości monitoringów mamy możliwość podglądnąć: np. po stronie DC prąd, napięcie, moc i to oddzielnie dla każdego wejścia falownika, po AC prądy i napięcia na poszczególnych fazach, moc, częstotliwość, temperaturę, energię, wszystko to w formie wykresów jak i zapisów tekstowych, dodatkowo zapisują się też błędy. I jeżeli mamy podejrzenia że coś nie jest w porządku to na podstawie tych wszystkich parametrów można wyciągnąć jakieś wnioski, ale też nie zawsze bo jak wcześniej pisałem nie wszystkie parametry zwłaszcza jak występują krócej od częstotliwości zapisów są rejestrowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chcę kolegi straszyć, ale podejrzewam uszkodzenie, lub nieprawidłową pracę jednego z paneli w stringiu.

Ostatnio u kolegi składano instalację z używek, dobra cena, niezły falownik i panele. Zachowywało się podobnie, nie wiedzieć czemu następowały skoki napięcia stałego, falownik wstrzymywał produkcję i bez wyraźnych powodów rozpoczynał.

Po jego podmianie nic się nie zmieniło więc operując jednym panelem był podmieniany z każdym z instalacji w stringu. Metodą eliminacji Wymienili wadliwy i jest ok, oglądałem ten panel bo myślałem, że coś będzie widać??? Ale nie brak jakichkolwiek uszkodzeń.

Różnica polegała jednak na tym że w czasie to działo się b. często i można było po wymianie obserwować działanie. Inną kwestią jest sam demontaż paneli już zamontowanych - porażka jakie to kłopotliwe:sick:

Jeden z powodów, dla których mam ciągle czysty dach - zero czegokolwiek poza wyrzutnią rekuperacji, odgromem i płotkami p-śniegowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

To, że nie każdy kupuje kurki by mieć jajeczka za free. Ktoś weźmie pod uwagę to, że kurki jedzą, do kurek trzeba wzywać weterynarza, a i kurki mogą przedwcześnie zejść z tego świata, bo np. zachorują na coś, piorun je trafi albo sąsiad ukradnie. Do tego ten ktoś ma dostęp do tanich jajeczek.

 

Piszę za siebie - każdy dokonuje wyboru zgodnie ze swoimi wyliczeniami i innymi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów, dla których mam ciągle czysty dach - zero czegokolwiek poza wyrzutnią rekuperacji, odgromem i płotkami p-śniegowymi.

 

:jawdrop: właśnie ? do czego to? się odnosi bo sam nie wiem...a odpowiedz przyszła:confused:

 

Nawet Twoja odpowiedz nic nie zmieniła:bash: ja chyba jestem mało domyślny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie każdy kupuje kurki by mieć jajeczka za free. Ktoś weźmie pod uwagę to, że kurki jedzą, do kurek trzeba wzywać weterynarza, a i kurki mogą przedwcześnie zejść z tego świata, bo np. zachorują na coś, piorun je trafi albo sąsiad ukradnie. Do tego ten ktoś ma dostęp do tanich jajeczek.

 

Piszę za siebie - każdy dokonuje wyboru zgodnie ze swoimi wyliczeniami i innymi argumentami.

 

Równie dobrze mógłbym napisać, że mam pusty podjazd, żeby nie robić sobie kłopotu z awariami, czy przeglądami samochodu.

PV to instalacja (urządzenie), jak wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...