Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Ziemia Lubuska okolice Zielonej Góry - mój pierwszy pełny miesiąc i słabiutko... tylko 123,2 kWh/kWp. Od 10 dni same chmury.

Patrzę na pvmonitor i jestem zszokowany tym co tam podają, że mają sprawność instalacji czasami 108% - gdy na dworze 33stopnie... U mnie wtedy tylko maks 84% sprawności kiedy panel ma temp. prawie 60stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

axel, ile Ty kWh używasz miesięcznie, że przy instalacji 2.56kWp masz po roku 400kWh w magazynie ??

 

Przed założeniem instalacji zużywałem około 1800kwh /rok - teraz na liczniku elektronicznym zużycie jeszcze delikatnie spadło(po dodaniu auto-konsumpcji) - nie wiem czemu tak mało , gotowane na indukcji, pralka, zmywarka prawie codziennie. Starałem się kupować wszystko A++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem instalacji zużywałem około 1800kwh /rok - teraz na liczniku elektronicznym zużycie jeszcze delikatnie spadło(po dodaniu auto-konsumpcji) - nie wiem czemu tak mało , gotowane na indukcji, pralka, zmywarka prawie codziennie. Starałem się kupować wszystko A++

 

Ja powiedzmy A+, bo sprzęty parę lat mają, ale zużycie miałem 3600kWh, a teraz, jak się doda zużycie do autokonsumpcji to nawet więcej.

Muszę parę rzeczy opomiarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sierpień trochę gorszy od lipca

 

113 kWh/kWp - marzec

172 kWh/kWp - kwiecień

124 kWh/kWp - maj

114 kWh/kWp - czerwiec

148 kWh/kWp - lipiec

140 kWh/kWp - sierpień

 

ale wygląda na to, w tym roku zrobię 10MWh z 9,9kWp, pomimo, że instalacja pracuje od początku marca

 

Zrobisz spokojnie...u mnie sierpień podobnie 136,37 kWj/kWp - ale jestem pewny, że przekroczę granicę moc PV*1000 i może juz we wrześniu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujawy 578,78/4kW co daje w sierpniu 144.

Jaki procent udaje wam się zużyć swojej produkcji w miesiącu? Dostałem pierwsze rachunki i np w lipcu wyszło ,że z wyprodukowanych 637kW zużyłem 130kW na bieżąco co daje autokonsumpcję na poziomie około 20% miesięcznej produkcji, ale już widzę że będę miał większą jak poprawie kilka rzeczy w szafie elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...