Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w sierpniu 123 kWh/kWp przy prawie maksymalnie niekorzystnych warunkach

- 100% wschód,

- 2 sąsiadów gołębiarzy i prawie codzienne skutki bujania ich podopiecznych nad panelami

- od strony paneli gruntowa droga ulubiona przez dostawców pudełkowego jedzenia i kurierów wszystkich firm do uzyskiwania maksymalnych prędkości w celu ukrycia ich pojazdów w zasłonie z pyłu i kurzu.

:bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

dzisiaj z moich 9,92 kWp pykło mi 9 000kWh od zeszłego roku tj od 23.10.2019.

Wg kalkulatora JRC rocznie powinno być 9,1MWh-będzie zdecydowanie więcej.

Ciułam zatem dalej

Pzdr

 

Gratulacje! To na bogato, przy takiej instalacji mógłbym ją włączać co drugi rok, żeby nie robić loda PGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3300 kwh od 1 stycznia z 3,92kwp

 

Proszę napisz na jaki kierunek masz ustawioną instalację PV. Ja zakładam (październik) instalację 4,44 kwp / panele Longi Half Cut 370 wp (łącznie 12 sztuk). Wszystko daje na zachodnią połać dachu. Moje zużycie pradu to 2350-2550 kw / rok. Słońce lato ok.10:30 na połać zachodnia, wrzesień ok.0945 (widzę po kominie jak daje cień). Wg wszystkich obliczeń przez dwie niezależne firmy wyprodukuję ok.3400kw. Dla mnie pozycja zero to przekroczenie 3100 kw w rozliczeniu rocznym. Jak wygląda to u Pana ? Ile według wszelakich obliczeń a ile w rzeczywistości na przełomie tych lat co ma Pan PV. Może są tu osoby na forum co mogły by się podzielić informacją jak wyszedł uzysk w kalkulacji na ofercie a jak w realu na przełomie lat. Napiszcie wasze kierunki ułożenia PV. Dziękuję za wszelkie info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalację mam skierowaną na południe, kąt nachylenie ok 12 st. Pv zakładałem podobnie ja Ty rok temu , licznik miałem od listopada, pomiary prowadzę od 1 stycznia br. Nie sugeruj się symu;acjami , bo klimat się zmienił i uzyski są większe realne od prognozowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to zrobił bo filozofi w tym nie ma ale czy Tauron nie będzie miał obiekcji jak to sam sobie podpiszę czy mój kolega elektryk bez pieczątki firmowej ?

 

Zobacz na stronie TURONa, powinno tam być, co wymagają przy zgłoszeniu instalacji fotowoltaicznej. W PGE wystarczą podstawowe uprawnienia. Nawet jak Twój elektryk ich nie ma to pewnie zna takiego co ma.

Ja tak zrobiłem i działa. Kiedyś miałem uprawnienia jak pracowałem zawodowo a teraz mi nie są potrzebne to nie odnawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...