Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od 10 kwietnia 4,01 MWh z 5,36kwp myślicie ,że jest szansa za pełne 12 miesięcy dobić do 6MWh

 

Jak Ty przez 4 najgorsze miesiące chcesz nałapać 2MWh? Skoro przez 6 najlepszych uzbierałeś 4MWh?

Raczej nie licz na to, choć lepiej być mile zaskoczonym niż niemile rozczarowanym.

 

Wrzesień zleciał z ilością 113kWh/kWp (z 3,3kW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam mój najgorszy 0,13kWh u mnie dziś 8,2kWh a z całości 7,3kW pewnie ze 16-18 kWh ale nie chce mi się logować na każdy inwerter i sprawdzać.

Przyjdzie zima śniegiem sypnie (albo i nie) i będzie sipowanie na dachu jeśli ktoś ma płaski dach. Bo skoro nie będzie sipowania to nawet inwerter nie wstanie do czasu aż śnieg będzie leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 9 Grudnia 2019 do 30 sierpnia 2020: 11,325kWp z instalacji 10,71kWp. Centralna Polska, kąt 30 stopni, azymut -32 stopnie. Sierpień +1224kWh. Mała dygresja jeśli ktoś bazuje na jakimkolwiek kalkulatorze, przy wyliczaniu uzysku energii i porównuje je z uzyskiem instalacji, to warto zmienić procentową utratę systemu. Bo jeśli nowa instalacja wyciąga na ten moment tyle ile średnia dla 25 lat to nie będzie za ciekawie. Podaje przykład dla mojej instalacji:

Sierpień:

Rzeczywisty uzysk z instalacji: 1224kWh

Kalkulator w pierwszym roku: 1147kWh przy założeniu utraty 2,5%

Kalkulator po 25 latach: 1011kWh przy założeniu utraty 14%

 

W pierwszym roku moja instalacja powinna wyprodukować 11,540kWp. Czy tyle będzie ciężko powiedzieć.

 

Bazuje na kalkulatorze https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP

Edytowane przez TAGBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty przez 4 najgorsze miesiące chcesz nałapać 2MWh? Skoro przez 6 najlepszych uzbierałeś 4MWh?

Raczej nie licz na to, choć lepiej być mile zaskoczonym niż niemile rozczarowanym.

 

Wrzesień zleciał z ilością 113kWh/kWp (z 3,3kW )

 

Nie przez 4 tylko przez 6 i 10 dni a w nich marzec i 10.dni kwietnia przyszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy znajdzie się jakiś użytkownik który ma instalację w niezmienionej formie od conajmniej 5lat i poda roczne uzyski przez te lata.

Ciekawi mnie jak się ma podawany przez producentów spadek liniowy sprawności do rzeczywistości.

 

Faktycznie szkoda szukać jak na poprzedniej stronie podałem...

Tak wygląda wykres roczny z 3,3kW więc dodaj sobie trochę i będziesz wiedział czego możesz sie spodziewać:

2020

[ATTACH=CONFIG]448699[/ATTACH]

2019

[ATTACH=CONFIG]448700[/ATTACH]

2018

[ATTACH=CONFIG]448701[/ATTACH]

2017

[ATTACH=CONFIG]448702[/ATTACH]

2016

 

Nie przez 4 tylko przez 6 i 10 dni a w nich marzec i 10.dni kwietnia przyszłego roku

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy nadal liczysz na 6MWh?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś z 3,3 wpadło 1,4kWh aktualna moc 830W.

Tak wygląda wykres roczny z 3,3kW więc dodaj sobie trochę i będziesz wiedział czego możesz sie spodziewać:

2020

[ATTACH=CONFIG]448699[/ATTACH]

2019

[ATTACH=CONFIG]448700[/ATTACH]

2018

[ATTACH=CONFIG]448701[/ATTACH]

2017

[ATTACH=CONFIG]448702[/ATTACH]

2016

 

No 4latka to jak widac za krótko ,pisalem o conajmniej pięciu ale z tego co widzę to raczej nie do okreslenia może jak by byly uzyski z ponad 10lat .

U Ciebie tak niedokładnie odczytujac te wykresy to od najstarszego jakieś: 3300,3445,3530,3420 =jak wino im starsze tym lepsze ;) albo ocieplenie klimatu pokryje te straty liniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...