Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej! U nas po miesiącu działania instalacji powstały 1370kwh prundu z czego co najmniej 7 dni było bez słońca, padał deszcz i było pochmurno. Rekord dzienny to chyba 64kwh i 2 razy zauważyłem, że instalacja osiągnęła moc ponad 10 i 11kw.

 

Jesteśmy super zadowoleni bo tyle energii ile wyprodukowały panele zazwyczaj zużywaliśmy przez 4 miesiące :)

 

Jak ty to zrobiłeś że z 9,92kWp osiągasz 11kW mocy? Jaką tam miałeś temperaturę w trakcie śrubowania rekordu ?

Masz rewelacyjną sprawność, żeby we wrześniu przy osłabionym słoneczku pyknąć 110% nominalnej mocy paneli.

U mnie maks. we wrześniu co zobaczyłem to 86% sprawności elektrowni i za cały miesiąc 109kWh/1kWp

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to zrobiłeś że z 9,92kWp osiągasz 11kW mocy? Jaką tam miałeś temperaturę w trakcie śrubowania rekordu ?

Masz rewelacyjną sprawność, żeby we wrześniu przy osłabionym słoneczku pyknąć 110% nominalnej mocy paneli.

U mnie maks. we wrześniu co zobaczyłem to 86% sprawności elektrowni i za cały miesiąc 109kWh/1kWp

 

Hej!

 

A nie wiem jak to się udaje - może dobry kąt nachylenia i kierunek wprost na południe, brak cienia... Chyba to się złożyło na ten wynik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to zrobiłeś że z 9,92kWp osiągasz 11kW mocy? Jaką tam miałeś temperaturę w trakcie śrubowania rekordu ?

Masz rewelacyjną sprawność, żeby we wrześniu przy osłabionym słoneczku pyknąć 110% nominalnej mocy paneli.

U mnie maks. we wrześniu co zobaczyłem to 86% sprawności elektrowni i za cały miesiąc 109kWh/1kWp

 

Nie wiedziałeś że on ma najlepsze panele najlepszy falownik a firmy to się licytowały pod jego oknem która zrobi tę instalację najtaniej i najszybciej? Stanęło że zrobił mu to Columbus za 25000 PLN za rekomendacje na piśmie. My to żuczki jesteśmy i biedaki więc bądź uprzejmy przeproś Pana że śmiałeś wątpić w jego uzyski, życz dużo szczęścia i pomyślności wszelkiej.

 

Hej!

 

A nie wiem jak to się udaje - może dobry kąt nachylenia i kierunek wprost na południe, brak cienia... Chyba to się złożyło na ten wynik

 

Fajnie jak te słowa poprze się jakimiś wykresami, statystykami z całego miesiąca :) Nie to że nie wierzę, ale wolę się upewnić.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to zrobiłeś że z 9,92kWp osiągasz 11kW mocy? Jaką tam miałeś temperaturę w trakcie śrubowania rekordu ?

Masz rewelacyjną sprawność, żeby we wrześniu przy osłabionym słoneczku pyknąć 110% nominalnej mocy paneli.

U mnie maks. we wrześniu co zobaczyłem to 86% sprawności elektrowni i za cały miesiąc 109kWh/1kWp

 

To proste. Pewnie bylo pochmurno wiec panele zimne, w poludnie wyszlo slonce wiec moc byla wysoka plus chmury w poblizu ktore dodatkowo nieco swiatla odbily. Ja na swoim 4.34 w lipcu widzialem na wykresie ponad 5kw ale to tylko chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałeś że on ma najlepsze panele najlepszy falownik a firmy to się licytowały pod jego oknem która zrobi tę instalację najtaniej i najszybciej? Stanęło że zrobił mu to Columbus za 25000 PLN za rekomendacje na piśmie. My to żuczki jesteśmy i biedaki więc bądź uprzejmy przeproś Pana że śmiałeś wątpić w jego uzyski, życz dużo szczęścia i pomyślności wszelkiej.

 

 

 

Fajnie jak te słowa poprze się jakimiś wykresami, statystykami z całego miesiąca :) Nie to że nie wierzę, ale wolę się upewnić.

 

Wolisz się upewnić? :) Rozumiem, że zakładasz, że kłamię skoro potrzeba ci Tomaszowego dowodu. Z doświadczenia wiem, że to nie dobre założenie :) To co pisałem o osiągach mojej instalacj to prawda - nie kłamstwo.

Wykresami tego niestety nie poprę bo od 2 dni mam dopiero moduł wifi - Jak pisałem wcześniej z 1 dniem września padł mój moduł.

 

Coś znalazłem z pierwszych dni działania instalacji - proszę.

Screenshot_20201004-150025_solarman.jpg

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podnieca się takimi pikami? Liczy się ciągła moc a nie chwilowa po wyjściu słońca zza chmur.

 

Dokładnie. Mnie interesuje ile (kWh) PV wyprodukowała na dzień, miesiąc, rok. A nie z jaką mocą pracowała. Rzeczą oczywistą jest to że: jak PV robi 70 kWh /dzień to nie pracuje z mocą 2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś 7 lat wstecz dopisałem sie do forum o kotłach na eko z podajnikiem i tam był szał ,

parametry , posuwy , czasy za ile eko i jaki ustawienia i inne tego sprawy .

I co , mineło kilka lat i od 1,5 roku nie ma ani jednego wpisu a stron do poczytania 175 .

Zalecam spokój tak jak na giełdzie , inwestycja rozłożona w czasie liczy się średnia roczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym pytanko , jak obliczyć ze wskazań licznika energii ile mam zaszparowane na zimę?

Od wartości " energia oddana do sieci" odejmuję haracz 20% i od tego co zostało odejmuję wartość " energia pobrana z sieci"

Dobrze się za to zabieram?

 

Dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...