Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Jakiś ogromny dom chyba?

Za pompę gruntową 10KW (ale poziomą) z podłogówką 150m2, jakieś 12lat temu zapłąciłem poniżej 60tys. Dziś bym robił powietrzną, przy tych zimach nie ma się co zastanawiać. Dzisiaj to wogóle bym budował dom maksymalnie ciepły, z ogrzewaniem nadmuchowym, bo wentylacja mechaniczna to i tak konieczność a niebawem to i klima będzie koniecznością niestety :-(

 

:yes::yes::yes:, za moją PC dałem 2350 z montażem i vat minus ulga termo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam splita 3,8 na grzaniu w salonie i jakoś radzi sobie czasem lepiej a czasem gorzej ale grzeje. A szczególnie w takie dni jak dziś słońce świeci można przerobić prąd w ciepło w locie.

Nie twierdzę, że nie grzeje!

Jedynie twierdzę, że nie jest to urządzenie estetyczne, ciche też nie jest, ani nie zapewnia dobrego komfortu, bo punktowo grzeje sporą mocą, i generuje spory gradient w pomieszczeniu. Przebywanie pod takim urządzeniem nawet 1KW dla mnie jest mega niekomfortowe. Że nie wspomnę, o tym, że musiałbym ogłuchnąć o oślepnąć żeby tego nie widzieć i nie słyszeć. Dodatkowo nie ogrzeje tez całego domu. 5 pokoi i już nie będzie 2350 tylko ciut więcej.

 

Równie dobrze mogę powiedzieć że 2350 to drogo, bo ja dałem 1500 za lodówke, a to badź co bądź pompa ciepła i dogrzewa mi kuchnie.

Pompa gruntowa też może przerobić w locie gdy słońce świeci. Acz ja wole robić ciepło gdy jest potrzebne, a nie wtedy gdy słońce świeci. Po za tym gdy dom potrzebuje ogrzewania to tego słońća i prądu z PV to tylke co kot napłakał.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi na 1 biegu spokojnie można spać, w opcji silent jest bardzo cicho trzeba wsłuchiwać aby usłyszeć że klima działa. Owszem grzeje punktowo ale na okresy przejściowe jak znalazł wystarczy trochę podgrzać i nawet na noc wyłączyć.Po to zbiera się prunt na zimę aby korzystać gdy jest taka potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka to 2x 100m lub 3 x 70m odwiertów i same wykopki to 20k PLN, sama pompa ze 45k PLN myślę że na dzień dzisiejszy w okolicy 80k PLN by się udało zmieścić ale za dużo z tym problemów aby nie zamrozić dolnego źródła a zimy jakie mamy każdy widzi. Więc powietrzna też spokojnie da radę.

 

Zejdź na ziemię, bo lewitujesz. Założyłem pompę gruntową miesiąc temu. 46tys. Palcem nie ruszyłem. Wiec nie wiem, skąd wytrzasnąłeś 80 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile odwierty?

 

Sam kopał wiertnicą ręczną, glikolu nie używał użył solanki (tańsza) a pompa kupiona używka od Nimca i gonił go do granicy aby jednak zostawił i dawał za to 3000e.

 

KOSZT ODWIERTÓW 2 X 90M?? I jaka pompa ciepła?

 

Ok pompę sobie znalazłem ECOFOREST ecoGEO Compact za wersję 5-22kW wychodzi 11500 FUNTÓW :) £13,908.00 inc. VAT

 

W Polsce w 2015r koszt Cena katalogowa tego urządzenia to 41 743,00 zł. promocja 21k PLN netto.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kopał wiertnicą ręczną, glikolu nie używał użył solanki (tańsza) a pompa kupiona używka od Nimca i gonił go do granicy aby jednak zostawił i dawał za to 3000e.

 

KOSZT ODWIERTÓW 2 X 90M?? I jaka pompa ciepła?

 

Ok pompę sobie znalazłem ECOFOREST ecoGEO Compact za wersję 5-22kW wychodzi 11500 FUNTÓW :) £13,908.00 inc. VAT

 

W Polsce w 2015r koszt Cena katalogowa tego urządzenia to 41 743,00 zł. promocja 21k PLN netto.

 

Oj mój ty znawco wszystkiego. Wszystko wiesz najlepiej, wszystko masz naj... no i wszystko powinno być zrobione tak jak ty masz zrobione, bo inaczej jest źle. :)

Przepraszam Cię, ze zapłaciłem ile zapłaciłem. Jutro jadę do instalatora dopłacić 34 tyś. Wytlumacze mu ile powinno to kosztować, bo ziomek z forum tak pisze i na pewno tak jest bo być musi :yes:

A przepraszam - pewnie dla Ciebie by było za 5 tyś. bo takie powinny być ceny dla ciebie - inaczej się nie opłaca :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mój ty znawco wszystkiego. Wszystko wiesz najlepiej, wszystko masz naj... no i wszystko powinno być zrobione tak jak ty masz zrobione, bo inaczej jest źle. :)

Przepraszam Cię, ze zapłaciłem ile zapłaciłem. Jutro jadę do instalatora dopłacić 34 tyś. Wytlumacze mu ile powinno to kosztować, bo ziomek z forum tak pisze i na pewno tak jest bo być musi :yes:

A przepraszam - pewnie dla Ciebie by było za 5 tyś. bo takie powinny być ceny dla ciebie - inaczej się nie opłaca :bash:

 

Ale po cholerę będziesz się męczył wklej FV i też dzwonię do firmy aby zamówić instalację. Stary po cholerę będę jakieś pompy powietrze woda brał, ja chcę gruntówkę. Reklamę będziesz miał taką że przynajmniej 3000 PLN od instalacji będziesz miał. I ja jeszcze z polecenia zarobię... ale się nakręciłem kuźwa w 4 literach mam powietrzą pompę jak mogę mieć gruntową.

 

Jakie mam wszystko naj... Suntech 275W sprzed 6 lat... chcesz kupić w sensie używki ale działają?? Sprzedam po 500 PLN/szt. Midea Blank bierz za 2500 PLN zabieraj stary weź jeszcze Ogniwo eko plus 10kW za 3500 PLN i będę szczęśliwy dorzucę 1t pelletu z peleciarni.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię, bo lewitujesz. Założyłem pompę gruntową miesiąc temu. 46tys. Palcem nie ruszyłem. Wiec nie wiem, skąd wytrzasnąłeś 80 tyś.

Stary 3h temu kosztowało 46k PLN a po 3h zdrożało do 80k PLN? FV będzie pokazana czy gówno gadkę z miksera robimy?

Nie ma FV jesteś frajerem, będzie FV 8% będziesz ZDOBYWCĄ!!!???

Na FV fajnie aby było wyszczególnione -odwierty; - pompa ; i montaż.

 

Domyślam się że tego nie będzie... a dopiero później nazwę cię...

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka to 2x 100m lub 3 x 70m odwiertów i same wykopki to 20k PLN, sama pompa ze 45k PLN myślę że na dzień dzisiejszy w okolicy 80k PLN by się udało zmieścić

Wiesz, z takimi mitami to się rozprawialiśmy tutaj i nie tylko tutaj już 10 lat temu...jestem zaskoczony, że one dalej pokutują :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...