Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za adwokata bpiter79 robisz? Chłop sam się nie może wypowiedzieć?

 

Of course. Twoja teza nie wymaga dowodów! Tylko to co inni piszą.

 

Są sobie dwie tezy.

- trzeba mieć 80tys na gruntówkę

- moja gruntówka kosztowałą 46tys,

Jedna teza według Ciebie nie wymaga niczego (jest prawdziwa), dla drugiej rządasz dowodów, których swoją drogą kilka padło powyżej.

 

To ja stawiam tezę. Gruntówka kosztuje przyznajmnie 150tys, Udowodnij mi, że "podobno" można to zrobić za 80tys. Masz jakiś namacalny dowód? Czy zdaje mi się cyfry z sufitu?

I nie, nie musisz odpowiadać. Wdam się w dyskusję i będę udowadniał żę nie jestem koniem. To była teza retoryczna, mająca na celu pokazanie Twoje jednostronne podejście do dyskusji i zaufania do tego co piszą inni forumowaicze.

Zdrowia.

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyceny z 2008/2009 i ceny dużo niższe niż tutaj opisane....(było tych ofert trochę, mam w archiwum)

mógłbym to wkleić tutaj - ale i tak wiem, że niektórzy tak się zafiksowali, że nigdy w to nie uwierzą...

 

Ja podałem tylko wyceny jakie miałem. Teraz to już nieistotne. Było minęło . Teraz są klimy i COP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk poszedł w pompy.

Widzę, że lepiej nie będzie, przez kolejne 3 dni wyciągnąłem po około 20 kWh co wystarcza na pokrycie dobowego zapotrzebowania.

Jak to jest u Was czy w tym czasie czyli październiku da się coś odłożyć w magazynie.

"Magazynuję" od 20 sierpnia i na teraz zostało mi prawie nic, no na jeden pochmurny dzień może na dwa a tu jeszcze dwa miesiące do apogeum ciemności.

Według oceny możliwości miejsca i instalacyjnych, moją instalację oceniam na około 6,5 kWp skierowaną na południe.

Faktycznie jest 10 kWp W-Z i wczesne zacienienie od zachodu. "Sory taki mam klimat"

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk poszedł w pompy.

Widzę, że lepiej nie będzie, przez kolejne 3 dni wyciągnąłem po około 20 kWh co wystarcza na p

Na dzisiaj mam dokładnie połowe produkcji całego pażdziernika 2019. Czyli raczej słaby pazdzienik. Dużo gorszy niż srednia wieloletnia dla tego miesiąca. Raczej pozostały tydzień już tego nie odrobi. Dodatkowo wsch-zach niestety najbardziej dostaje w tyłek w miesiacach zimowych, tzn są największe różnice względem wystawy południowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...