Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2 zł to za kg chyba wyjdzie i to z dodatkami. Dawno nie liczyłem...

 

Kulibob za 2 PLN to z prądem wyjdzie robiony w domu :) Te Twoje przepisy muszę w końcu zrobić a jakoś czasu ciągle brak... dziś nazbierane wiadro grzybów i kilka toreb bo nie było już w co zbierać. Taki był wysyp wszystkie podgrzybki 3 blachy suszą się w piekarniku i 22 słoiczki zrobione. Nic mi się już dziś nie chce, siedzę i popijam alcoteca pire fresh 48h i lepiej smakuje niż pachnie po pierwszym gotowaniu.

 

U mnie w piekarni ceny kształtują się następująco 2,4 PLN mały chlebek około 400 max 500g; 0,75kg za 3,4 PLN. I duży za 4,4PLN niewiele ponad 1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zamierzam Ci nic wskazywać! Jak pisałem nie lubie sie kopać z koniem a ide o zaklad ze byś znalazl literówkę w ofercie.

 

Kuźwa pierwsze wrażenie, które sam sobie zapodałeś, i zawaliłeś. Nie zamierzam... idę o zakład i teorie spiskowe a faktur jak nie było tak nie ma. Ja też nie lubię się kopać z kimś kto coś założył za 46k PLN ale udowodnić tego nie może...

Ja wiem że u Was w Kraśniku paliwo kosztuje 2PLN/l... rozumiem.

Weed kosztuje 15PLN/g a bimber to za darmo rozdają bo taniej wypić niż zrobić.

 

A może to Wy na lewusa robicie i udowodnić nie możecie... Bo kumpel od piwa przyjechał i zrobił a faktury nie dał... może tu jest problem?

 

O tym mówie

Prawdę prawisz czasem nawet taniej bo zaaplikujesz 6 bochenków do 1 piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bez problemu wskażesz Panasonica Tcap 9kW na R32 za 20k PLN:)

 

Raczej nikt nie wskaże T-Cap na R32 bo go nie ma na tym gazie.

20PLN to sama pompa i to w naprawdę dobrej cenie, lecz + montaż i części. Po za tym ta PC podlega pod F-gazy i nikt ci nie sprzeda bez podania uprawnień .

No chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa pierwsze wrażenie, które sam sobie zapodałeś, i zawaliłeś. Nie zamierzam... idę o zakład i teorie spiskowe a faktur jak nie było tak nie ma. Ja też nie lubię się kopać z kimś kto coś założył za 46k PLN ale udowodnić tego nie może...

Ja wiem że u Was w Kraśniku paliwo kosztuje 2PLN/l... rozumiem.

Weed kosztuje 15PLN/g a bimber to za darmo rozdają bo taniej wypić niż zrobić.

 

A może to Wy na lewusa robicie i udowodnić nie możecie... Bo kumpel od piwa przyjechał i zrobił a faktury nie dał... może tu jest problem?

 

 

Prawdę prawisz czasem nawet taniej bo zaaplikujesz 6 bochenków do 1 piekarnika.

 

Faktura caly czas jest, tylko ty jej nie zobaczysz, bo na pewno czcionka ci się nie spodoba :D:D i będzie problem, ze nieprawdziwa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam fotowoltaikę od dwóch tygodni. Dziś jest pierwszy dzień, gdzie niebo jest bezchmurne i mogę popatrzyć na równa produkcje. I mam pytanie do wieloletnich użytkowników jaka powinna być produkcja w tym okresie roku. Ja mam 7,1 kWp i w południe produkcja jest tylko 3,67 kWh. Czy to normalne, czy to jednak za mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, czy to jednak za mało?

 

Nie to nie jest normalne !! trzeba interweniować u producenta paneli:yes:

Żartuję:lol2: - jak najbardziej normalne i tak będzie coraz słabiej i mniej energii - aby było więcej musi być naprawdę czyste i bezchmurne niebo i chłodno na zewnątrz. Obserwuj i się ciesz , że w ogóle działa, Sam zobaczysz jak to wszystko się zachowuje z biegiem czasu, a za rok zapomnisz , że tam jest, taka jest kolej rzeczy przyzwyczaisz się na razie będzie Cię cieszył każdy bezchmurny dzień.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za październik do dzisiaj 51 kwh z 1 kw mocy moich paneli.

U mnie będzie 2/3 pazdziernika 2019, o czym pisałem gdzieś wyżej. Raptem 40KWh/kWp na dzisiaj. Instalacja prawie na zachód, plus drzewko do wycięcia, które o tej porze roku niestety włazi popołudniami na dach. Generalnie 2020 szacuje na ~4% gorszy niż 2019 gdyby listopad i grudzień były takie jak przed rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...