Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Witam,

dzisiaj moja PV 9,9kWp przekroczyła kolejny próg produkcji : 10 000kWh (uruchomienie 23.10.2019).

Październik był bardzo słaby , ale pomimo tego 419kWh wyprodukowało się , a do odebrania mam ok 2 200kWh

Tymczasem

 

U mnie z 3,3kWp do dziś wpadło 3311kWh czyli ponad 1000kWh/kWp do końca roku wpadnie jeszcze może ze 200-300kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edit: do stopki dałem link do mojej instalacji. Możecie dać swoje?

My podajemy uzyski w kWh/kWp niekiedy inwertery nie pokazują uzysków dla "guestów" więc po co to robić?

Nie mamy hobby oglądania naszych uzysków jak Ty swojej nowej instalacji "z przed chwili" mamy PV od LAT i kolejny napaleniec który na PV na dachu nam nie straszny. Chłopie ogarniesz się za kilkanaście miesięcy, My tylko śmiejemy się z Was że tak późno dojrzeliście do decyzji o instalacji PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, również podaję uzyski kWh/kWp. Nie wiem jakie masz hobby, ale jednak jakimś cudem zaglądasz tu i podajesz swoje wyniki.

Jeśli nie masz możliwości wrzucenia liku do inwertera lub pvmonitor to trudno. Myślę, że taki sposób jest dużo bardziej uniwersalny i wiarygodny, także czemu nie...

BTW, lepiej Ci jak się w innych pośmiałeś? Jak tak, to ciesze się, że mogłem Ci pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, nie zwracaj uwagi na posty marcinbbb-to nadworny prowokator z tego forum, większość jego wiadomości to swego rodzaju zaczepki albo próba pokazywania swojej wyższości. Bo on kurła na już swoją instalacje od sześciu lat i wszystkie rozumu zjadł, pewnie sam minister energii przychodzi do niego po rady, po prostu taki samozwańczy guru tu na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, nie zwracaj uwagi na posty marcinbbb-to nadworny prowokator z tego forum, większość jego wiadomości to swego rodzaju zaczepki albo próba pokazywania swojej wyższości. Bo on kurła na już swoją instalacje od sześciu lat i wszystkie rozumu zjadł, pewnie sam minister energii przychodzi do niego po rady, po prostu taki samozwańczy guru tu na forum.

 

Nosz nie będziemy 144 stron bryndzlować się do nowych instalacji szczególnie w listopadzie kiedy za oknem świata nie widać... I zastanawiać się czy w Grodzisku Mazowieckim słońce świeci i czy kolejka WKD przyjechała punktualnie czy też spóźniła się. Przecież te informacje są nam niezbędne jak tlen do życia czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ciebie prosi byś się udzielał? Nie chcesz dzielić się uzyskami od siebie, nie chcesz ich porównać do innych to nie zaglądaj do tego tematu i tyle. Nie zabraniaj innym tego robić bo nie masz do tego prawa. Taki jest cel forum i tego tematu aby porównać te wyniki- kogo to interesuje to tu zagląda a Ciebie interesuje wprowadzanie zamętu i doskonale to robisz nie tylko w tym temacie. Życzę miłego dnia i ogarnięcia się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ciebie prosi byś się udzielał? Nie chcesz dzielić się uzyskami od siebie, nie chcesz ich porównać do innych to nie zaglądaj do tego tematu i tyle. Nie zabraniaj innym tego robić bo nie masz do tego prawa. Taki jest cel forum i tego tematu aby porównać te wyniki- kogo to interesuje to tu zagląda a Ciebie interesuje wprowadzanie zamętu i doskonale to robisz nie tylko w tym temacie. Życzę miłego dnia i ogarnięcia się.

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace serwisowe.

Przecież masz info:

Serwisujemy systemy obsługowe

Od 2 listopada od godziny 18:00 do 18 listopada do godziny 20:00 prowadzimy prace serwisowe w naszych systemach informatycznych. W tym czasie będziesz mieć ograniczony dostęp do aplikacji TAURON eLicznik.

Czego możesz się spodziewać

1. W aplikacji e-licznik będą występowały opóźnienia w aktualizacji danych pomiarowych. Pojedyncze przerwy w aktualizacji danych nie powinny przekraczać 48 godzin.

2. Nie założysz konta dla nowej umowy w serwisie TAURON eLicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...