Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Gratulacje , a jak tam w Chorwacji?

 

nie wiem, pytaj na forum chorwackim, ostatnio byłem tam kilka lat temu

 

Bzdura że nic nie warte. Każde sensowane porównanie poli i mono jakie widziałem, pokazuje że róznice są kosmetyczne. Sensowne, czyli powieszenie koło siebie poli i mono w tym samym punkcjie i o takim samym nasłonecznieniu i poczekaniu rok. Nie dzień, nie moc chwilowa tylko rok. A idealnie to 25 lat i wtedy się okaże który wybór by lepszy.

 

to była ironia skierowana do niektórych grupowiczów ;-P

Jak kupowałem panele to mono były o co najmniej 30 % droższe od dobrych poli (licząc koszt na wat), dodatkowo wypłynęły wtedy informacje, że panale mono PERC też są zagrożone LeTID, na temat którego producenci akurat wtedy nagle nabrali wody w usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z doświadczenia 5-cio letniego z PV to mogę ci podać lecz z PV 5,72kW bo tak jak pisałem i tak jak jest w stopce PV 10kW mam ,lecz od września tego roku.

Tak że jeżeli masz jakieś pytania to nie ma sprawy. Powiem tylko tyle że uzyski z 5,72kW/rok to 7015kWh.a max uzysk dzienny to 43kWh ( oczywiście u mnie)

Jak jeszcze jakieś pytania to ładuj śmiało. Hm. ile dobrych dni jest w roku? Jak masz w ogóle pojęcie o PV to na podstawie tych danych co ci podałem jesteś w stanie określić czy to dobre wyniki. Jak nie wiesz to poczekaj a inni użytkownicy cię oświecą. Oczywiście jak im się bedzie chciało.

Cyt. jestem ciekaw ile dni w roku takie uzyski ma 10kWp

---Tu nie chodzi czy 10kW czy 2kW ,nie wiesz co piszesz . Poprawna forma to Uzysk z 1kWp/rok, średni roczny, średni dzienny itd.

 

Chyba masz jakiś kompleks, sam pisałeś o uzyskach rzędu 75-80kWh z instalacji 10kWp a teraz piszesz o uzyskach w kWp/rok, tak sie składa że jestem instalatorem PV i to od wielu lat, i mam sporo instalacji do poównania, i zadałem pytanie abyś pokazał grube dni z usykami 75-80kWh z instalacji 10kWp, i jak zwykle nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, ja ci napiszę takich dni jest kilka max kilkanaście w ciągu roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---Tu nie chodzi czy 10kW czy 2kW ,nie wiesz co piszesz . Poprawna forma to Uzysk z 1kWp/rok, średni roczny, średni dzienny itd.

[/b]

 

Chyba masz jakiś kompleks, sam pisałeś o uzyskach rzędu 75-80kWh z instalacji 10kWp a teraz piszesz o uzyskach w kWp/rok, tak sie składa że jestem instalatorem PV i to od wielu lat, i mam sporo instalacji do poównania, i zadałem pytanie abyś pokazał grube dni z usykami 75-80kWh z instalacji 10kWp, i jak zwykle nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, ja ci napiszę takich dni jest kilka max kilkanaście w ciągu roku. Pozdrawiam

 

Ile tych dni jest to ja sobie doskonale zdaję sprawę . Nie potrzeba mi lichego instalatora co jeszcze 2lata temu układał kostkę brukową. Nie przypominam sobie abym NAPISAŁ IŻ TYCH DNI JEST 100 W ROKU. Napisałem że takie są. Według ciebie ich nie ma?- To kiepski instalator jesteś.

Twój Cyt.a teraz piszesz o uzyskach w kWp/rok--Masz jakiś problem aby to rozszyfrować?---Instalator i ma problem?-- Przelicz m2 kostki do ułożenia.Ha ha

Odnośnie PV 10kW- jak mam dokładnie podać jak PV10kW mam od........ jak w stopce?

Mogę na podstawie swoich uzysków z 5,72kW i dołożonej PV w tym samym miejscu o mocy 4,24kW -lecz dokładnie w przyszłym roku

Odpowiedz sobie sam i oblicz ---Jak znasz podstawy matematyki

Dane: PV -5,72kW- uzysk /rok ---7015kWh

max dzienny--43,26kWh---z 5,72---( chyba umiesz zmienić i przeliczyć na 1kWp:D:D:D:D jak nie-to poproś dzieciaka z III klasy

Grube dni Hm-- są ale nie w listopadzie.

Na podstawie tych danych ,idealnej lokalizacji ( w tym samym miejscu ) PV 5,72 i PV 4.24 kW- poproś ucznia aby ci wyliczył sumaryczny wynik z dwóch PV

Przelicz sobie średnią; dzienną ,miesięczną ,roczną z mojej 5.72 dodaj do niej drugą jak chcesz.-

Resztę danych masz w stopce . Całkowity uzysk do dziś--32730kWh---

Jesteś zainteresowany to licz wszystko masz.

Klientów na PV masz?--współczuję im.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczę dwa wykresy z obliczeniami - na szybko:

1162 kWh z kWp Rok 2020

[ATTACH=CONFIG]450657[/ATTACH]

 

1169 kWh z kWp Rok 2019

[ATTACH=CONFIG]450658[/ATTACH]

Tak więc należy przyjąć , że jak dotąd rok 2019 jest bardziej "wydajny" niż 2020 :yes:

Powiem tak--zależy gdzie ,może u ciebie tak ,bo u mnie po idealnym kwietniu 20r uzysk o ponad 500kWh większy do kwietnia 19. No myslę sobie ale będzie rok jak w kwietniu jest więcej o 500kWh w stosunku do roku ubiegłego. Na dziś fakt jest taki że ten 20r jest lepszy ale ta różnica na wczoraj była już +57kWh w odniesieniu do 19r. Mizernie się zrobiło ale na (+). Co pokarze grudzień zobaczymy ? czy zwiększy uzysk na (+) czy zaliczy (-). Trzeba być optymistą ha ha +57kWh więc działamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz jakiś kompleks, sam pisałeś o uzyskach rzędu 75-80kWh z instalacji 10kWp a teraz piszesz o uzyskach w kWp/rok, tak sie składa że jestem instalatorem PV i to od wielu lat, i mam sporo instalacji do poównania, i zadałem pytanie abyś pokazał grube dni z usykami 75-80kWh z instalacji 10kWp, i jak zwykle nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, ja ci napiszę takich dni jest kilka max kilkanaście w ciągu roku. Pozdrawiam

 

Ile tych dni jest to ja sobie doskonale zdaję sprawę . Nie potrzeba mi lichego instalatora co jeszcze 2lata temu układał kostkę brukową. Nie przypominam sobie abym NAPISAŁ IŻ TYCH DNI JEST 100 W ROKU. Napisałem że takie są. Według ciebie ich nie ma?- To kiepski instalator jesteś.

Twój Cyt.a teraz piszesz o uzyskach w kWp/rok--Masz jakiś problem aby to rozszyfrować?---Instalator i ma problem?-- Przelicz m2 kostki do ułożenia.Ha ha

Odnośnie PV 10kW- jak mam dokładnie podać jak PV10kW mam od........ jak w stopce?

Mogę na podstawie swoich uzysków z 5,72kW i dołożonej PV w tym samym miejscu o mocy 4,24kW -lecz dokładnie w przyszłym roku

Odpowiedz sobie sam i oblicz ---Jak znasz podstawy matematyki

Dane: PV -5,72kW- uzysk /rok ---7015kWh

max dzienny--43,26kWh---z 5,72---( chyba umiesz zmienić i przeliczyć na 1kWp:D:D:D:D jak nie-to poproś dzieciaka z III klasy

Grube dni Hm-- są ale nie w listopadzie.

Na podstawie tych danych ,idealnej lokalizacji ( w tym samym miejscu ) PV 5,72 i PV 4.24 kW- poproś ucznia aby ci wyliczył sumaryczny wynik z dwóch PV

Przelicz sobie średnią; dzienną ,miesięczną ,roczną z mojej 5.72 dodaj do niej drugą jak chcesz.-

Resztę danych masz w stopce . Całkowity uzysk do dziś--32730kWh---

Jesteś zainteresowany to licz wszystko masz.

Klientów na PV masz?--współczuję im.

 

Kultura twojej wypowiedzi i ciągle obrazanie świadczy jaka jesteś osobą. dla mnie trafiasz na czarną listę.

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy spadło 2cm śniegu i inwerter nie mógł wystartować. Jutro muszę się wybrać na dach i odblokować panele.

 

szczęściarz , ma śnieg u mnie to'' piszą go na receptę":D i każą jechać po realizację w góry z dudkami bo lekarstwo drogie .:(

 

a tak poważnie to nie ma co czekać na ostatni dzień miesiaca bo i tak grube chmury zapowiadają

wynik za listopad

190KWh z 9,96KWp oj licho , liczyłem na 250KWh

Edytowane przez k1krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...