Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od 5 dni mam "odpaloną" instalacje FV 7,2 Kwp. 25 paneli mono rozmieszczonych w ten sposób ze na połaci zachodniej 15 szt na południowej 10 szt. Inwerter Fronius 6kw plus licznik energii. Jak do tej pory od 13-tej 18.06 mam wyprodukowane 169kwh w 5dni ok. 34kwh dziennie. Przy czym min w pochmurny dzień było 21 kWh a max wczoraj 43kwh. Dach mam o nachyleniu 43st. (trochę stromo).

Jako ze mam licznik to jestem na etapie obserwacji. I tak:

- max chwilowa produkcja jaką osiągnęła instalacja to 5700 W tj. Ok. 80% - czy to jest Ok?

- pierwsze waty pojawiają sie przed 6 a ostatnie jeszcze ok. 21 obecnie.

- przy dużym zużyciu wewnętrznym (5-6 kw) inwerterowi kilka razy wyskocYl błąd 102 i 105 i sie restartoł - zgłoszę to jutro instalatowrowi ale może jakieś komentarze z. Doświadczenia?

- poza tym działa :), wiecej napisze po pełnym miesiącu .

 

DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni mam "odpaloną" instalacje FV 7,2 Kwp. 25 paneli mono rozmieszczonych w ten sposób ze na połaci zachodniej 15 szt na południowej 10 szt. Inwerter Fronius 6kw plus licznik energii. Jak do tej pory od 13-tej 18.06 mam wyprodukowane 169kwh w 5dni ok. 34kwh dziennie. Przy czym min w pochmurny dzień było 21 kWh a max wczoraj 43kwh. Dach mam o nachyleniu 43st. (trochę stromo).

Jako ze mam licznik to jestem na etapie obserwacji. I tak:

- max chwilowa produkcja jaką osiągnęła instalacja to 5700 W tj. Ok. 80% - czy to jest Ok?

- pierwsze waty pojawiają sie przed 6 a ostatnie jeszcze ok. 21 obecnie.

- przy dużym zużyciu wewnętrznym (5-6 kw) inwerterowi kilka razy wyskocYl błąd 102 i 105 i sie restartoł - zgłoszę to jutro instalatowrowi ale może jakieś komentarze z. Doświadczenia?

- poza tym działa :), wiecej napisze po pełnym miesiącu .

 

DF

102 to zbyt wysokie napięcie AC.

105 zbyt wysoka czestotliwość.

Raczej problem z siecią. Instalator może tylko ustawić ewentualnie złą norme, zły kraj. Rózne kraje mają różne tolerancje. SPytrać go o to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałem post z forum ES.

Z dachu "zjechało" 1738,84kWh co średnio dało 57,96kWh/dzień

licząc wydajność z 1kWp wychodzi 178,16kWh, wydaje mi się że czerwiec wyszedł na "bogato" :)

Co zaś do zużycia prądu przez pompę na podgrzewanie CWU to za czerwiec poszło 59,1 kWh

Instalacje o mocy 9,76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...