Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nie za bardzo listopad był marny około normy grudniowej a auto konsumpcja osiągnęła ok 50%. Jak pojawi się chwilę słonece to nie majak przejeść chyba że byłoby bilansowanie miedzy fazowe to można by jedną grzałka zjeść a tak dupa.

 

A to faktycznie mało. U mnie w ubiegłym roku PC chodziła 24 h/dobę oraz częściowo Kaisai`e. Oddałem na głównej fazie w grudniu kilka kWh, więc z wyprodukowanych około 100 kWh przy założeniu, że było to 5 kWh straciłem 1 kWh. Co innego w listopadzie i lutym. Nie mam problemu z bilansowaniem (podobno w moim OSD też coś "kręcą") bo to są osobne przyłącza z osobnymi licznikami 2- kierunkowymi. No niestety - dochodzą 2 x opłaty stałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie pokazuje co innego przeciwnego do twojego wpisu wierzę temperaturze w pokoju i rachunkom a nie twoim nieudolnym wywodom , zapotrzebowanie 2,4 kw jest przy średniej temp dobowej 1,5*C czyli podczas 90% sezonu grzewczego, co najmniej połowa sezonu ma temperaturę +5 st i moj klimatyzator spokojnie sobie radzi. Zapotrzebowanie 11w/m2 jest przy +5 tak wynika ze zużycia prądu

 

Chwilowe zapotrzebowanie na ciepło o którym piszesz występuje raz na kilka lat przez paręnaście godzin aby dostosowywać do tego ogrzewanie w całym domu trzeba być bardzo naiwnym i niemyślącym. Jak potrzebuje skorzystać z tira raz w życiu to go wynajmuje nie kupuję przy czym ty się upierasz.

 

Mnie nie interesuje jaką ty masz temp teraz. Ja podałem według tego coTY przedstawiłeś. Sam napisałeś 46W/m2

Takim tokiem myślenia to jak mało ci pójdzie jak będzie +15*C Ho ho wcale nie trzeba grzać!!!!!!

TO TWÓJ WYKSZTAŁCONY OGÓLNIE TOK MYŚLENIA---- Nie o to chodziło!!!!

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej go to taka technika żebyś sam się tłumaczył że nie jesteś wielbłądem i sam ze sobą polemizował, dodaj go do olanych jak ja i po problemie. Cóż niektórzy mają takie luki w wykształceniu ogólnym że niestety uniemożliwia to dyskusję.

 

Bardzo jestem zadowolony że można rozmawiać z wykształconym.:D:D:D

Ile lat tego dośwadczenia masz z obecnym grzanie tą klimą? Podajesz dane swojego budynku w zapotrzebowaniu a minutę później zaprzeczasz.

Skoro nie potrafisz rozróżnić zapotrzebowania dla +5 i -20* o czym my gadamy.

Grunt że wykształcenie ogólne jest.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej jest coś nie tak, skoro to południowa wystawa.

Moje 4,27kWp włąśnie wyprodukowało 4,3MWh, a połowa modułów patrzy na wschód, połowa na południe (ale te są zacieniane od miesiąca ).

Albo masz permanentne zacienienie sporej części modułów, albo leżą na płask, albo ktoś coś spier.olił....

 

Ewidentnie jest coś mocno nie tak.

Zakładając, 1kWp powinien wyprowdukować w skali roku 1000kWh, to ja mam już teraz 107% normy.

W listopadzie tak jak pisałem wczesniej, 41,5kwh z 1kWp - orientacja południowa, bez zacienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął równy rok od uruchomienia mojej instalacji o mocy 5.18 kwp. Przez ten rok produkcja wyniosła 6217 kwh co daje 1200 kwh z 1kwp. Wydaje mi się, że to bardzo dobry wynik, przynajmniej ja jestem zadowolony.

 

[ATTACH=CONFIG]451111[/ATTACH]

 

Rewelacja , gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinno mi starczyć 30kWh energii elektrycznej na dobę, ciekawe ile bym musiał mieć fotowoltaiki?

Mam 2,85kWp i to na pewno nie starczy.

 

Na całkowite zużycie na pewno nie, ale na I strefę w taryfie g12w powinno, zapłaciłbyś za II strefę to nie jest tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...