Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czarna dupa to jest w okolicach Suwałk czy Białegostoku , ale tam dopiero słupy energetyczne prowadzą to do paneli PV dorosną za jakieś 3-5 lat :)

 

proszę mnie nie obrażać, bo prąd jest od lat 70-tych :p

grudzień jak narazie 8,61 kWh/kWp

1 dzień z piękną parabolą, większość 1-3kWh z 9,75kWh

dziwi mnie, że ktoś napisał, że falownik w ciągu dnia nawet się nie uruchomił?

zauważyłem, że u mnie jak panele były pokryte śniegiem i nie było słońca to produkowało 300W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął równy rok od uruchomienia mojej instalacji o mocy 5.18 kwp. Przez ten rok produkcja wyniosła 6217 kwh co daje 1200 kwh z 1kwp. Wydaje mi się, że to bardzo dobry wynik, przynajmniej ja jestem zadowolony.

 

[ATTACH=CONFIG]451111[/ATTACH]

 

Mi od 5-ciu lat wychodzi 1208 kWh/kWp tak że wynik masz spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinno mi starczyć 30kWh energii elektrycznej na dobę, ciekawe ile bym musiał mieć fotowoltaiki?

Mam 2,85kWp i to na pewno nie starczy.

 

Tego to ja nie wiem jaki masz dom i jakie zapotrzebowanie ,lecz jak grzejesz gazem to latwo to policzyć.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mnie nie obrażać, bo prąd jest od lat 70-tych :p

grudzień jak narazie 8,61 kWh/kWp

1 dzień z piękną parabolą, większość 1-3kWh z 9,75kWh

dziwi mnie, że ktoś napisał, że falownik w ciągu dnia nawet się nie uruchomił?

zauważyłem, że u mnie jak panele były pokryte śniegiem i nie było słońca to produkowało 300W

 

Raczej z 9,75 kW a nie z 9,75kWh:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem jaki masz dom i jakie zapotrzebowanie ,lecz jak grzejesz gazem to latwo to policzyć.

 

Przecież podałem dokładnie ile kWh na dobę z gazu potrzeba na mój dom.

Odczytuję rzeczywistą wartość z licznika ciepła, 286MJ - 79,5kWh - 7,9m3 gazu przykładowy odczyt z jednego dnia przy temperaturze zewnętrznej -3st. w domu 23st.

Przy okazji widzę jaka jest rzeczywista sprawność pieca kondensacyjnego jeżeli dane z rachunku o kaloryczności gazu są prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu zrobiło już 144kW (17,6kW/kWp). Instalacja pracuje do 13:45 bo później słońce zachodzi za górą i nagle ucina wykres. Ale miałem już dni że instalacja w ogóle się nie uruchomiła, jak była zasypana warstwą 15cm śniegu.

 

Żal patrzeć jak się czyta wpisy osób co nie wiedzą co piszą.

CO TO JEST---U mnie w grudniu zrobiło już 144kW (17,6kW/kWp). Brak zielonego pojęcia o PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podałem dokładnie ile kWh na dobę z gazu potrzeba na mój dom.

Odczytuję rzeczywistą wartość z licznika ciepła, 286MJ - 79,5kWh - 7,9m3 gazu przykładowy odczyt z jednego dnia przy temperaturze zewnętrznej -3st. w domu 23st.

Przy okazji widzę jaka jest rzeczywista sprawność pieca kondensacyjnego jeżeli dane z rachunku o kaloryczności gazu są prawdziwe.

 

1 dzień to nie sezon grzewczy. Raczej porównaj roczne zapotrzebowanie w (kWh ) i podziel przez 3 To co wyjdzie to będzie twoje zapotrzebowanie na CWU+ CO . Do tego dodaj prąd bytowy/rok i masz roczne zapotrzebowanie na - ( CO+CWU + Bytowy ) Pytanie nasuwa się -po co chcesz PC jak masz gaz?

Drugie pytanie . Po ca zakładałeś gaz jak masz PV. Trzeba było założyć PV 10kW i PC byłbyś niezależny a tak będziesz zawsze uzależniony od gazu i w dodatku placił 2 abonamenty 1)-za gaz i 2) -za prąd.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie . Po ca zakładałeś gaz jak masz PV. Trzeba było założyć PV 10kW i PC byłbyś niezależny a tak będziesz zawsze uzależniony od gazu i w dodatku placił 2 abonamenty 1)-za gaz i 2) -za prąd.

Zakładałem gaz trzydzieści kilka lat temu jak budowałem dom, wtedy nie było fotowoltaiki.

Jak kilka lat temu zakładałem fotowoltaikę to nie było paneli 400W czy 500W, ani "mojego prądu".

Pierwszą klimę zakładałem dla komfortu w lecie, a że teraz więcej pracuje w zimie, to nie było planowane.

Dom ogrzewam nie tylko gazem, a mając mój odczyt z jednego dnia i Twój z jednego podobnego dnia i Twój za cały okres grzewczy to chyba razem możemy policzyć przybliżone roczne zużycie ciepła na ogrzewanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...