Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla Tauron URE zatwierdziło nowe ceny energii na 2021 w G11 za 1 kWh było 0,3606 jest 0,3734 ale jak podpisałeś umowę z gwarancją ceny to podwyżki raczej nie będzie

 

To super tanio w moim PGE przed podwyżką było w g12w I 75 gr i II 39 gr aż dziwne że tak masz tanio ale gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie musisz za to płacić to tym bardziej gratuluję ja niestety musze płacić wszystkie składniki ceny.

 

Ty nic nie rozumiesz.

Nie rozumiesz jak @ miecio 301 napisał wyraźnie

Ale to cena energii bez dystrybucji i dodatków
więc po to te głupie docinki?

Znowu zaczynasz gwiazdorzyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji:

Rachunek płacony przez klientów składa się z dwóch części: płatności za zużytą energię (opłata płacona sprzedawcy prądu, która stanowi około połowy naszego rachunku) oraz za usługę dostarczenia energii za pomocą infrastruktury do punktu jej poboru (opłata dla dystrybutora energii, która stanowi o drugiej połowie naszej całościowej płatności).

 

Mnie tego nie musisz tłumaczyć bo to jest oczywiste. Zastanawiam się tylko i tego dotyczyła moja wątpliwość co ma na celu podawanie niepełnych stawek opłat bez wszystkich składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden fragment ceny to stawka za energię czynną i za dystrybucję

 

A podawana oddzielnie ma na celu uświadomienie odbiorcom, klientom, skąd bierze się cena energii elektrycznej i że cena energii czynnej jest taka sama w Krakowie jak i w Gliwicach i wielu innych miejscowości i wynosi 0,3036 netto za 1 kWh natomiast dystrybucja w Krakowie to 0,1727 a w Gliwicach 0,1561 netto za 1 kWh itd.

 

Polska nie Kończy się na Krakowie i Gliwicach. Bardziej miarodajna jest cena 1 kWh z wszystkimi składnikami bo to każdy z nas płaci i można porównać koszty. Można te koszty zaniżyć podając tylko część skałdników ceny ale to jest bezcelowe i nikomu nie służy.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2020 pełny:

instalacja - naziemna 5 kWp, skierowana na południe. kąt ok 30 stopni

produkcja - 6150 kWh

z 1 kWp wyprodukowano 1230 kWh

 

PS. Strasznie spamujecie tutaj. 3 strony w tył żadnych konkretów, tylko jakieś bzdety...

 

Witam.

To chyba troszkę za mało , jak z instalacji na gruncie.

Będę miał bardzo zbliżony wynik z instalacji na dachu,gdzie kąt nachylenia, kierunek,i zacienienia robią swoje . Pomijam już kwestię dostępu do modułów i utrzymania ich w czystości. Jednakże gdy bym teraz montował instalacje to obowiązkowo na gruncie i obrotowa , ostatnio widziałem to u Niemca, bardzo mi się podobało. Pozdrawiam i duuuużo słonka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To chyba troszkę za mało , jak z instalacji na gruncie.

Będę miał bardzo zbliżony wynik z instalacji na dachu,gdzie kąt nachylenia, kierunek,i zacienienia robią swoje . Pomijam już kwestię dostępu do modułów i utrzymania ich w czystości. Jednakże gdy bym teraz montował instalacje to obowiązkowo na gruncie i obrotowa , ostatnio widziałem to u Niemca, bardzo mi się podobało. Pozdrawiam i duuuużo słonka życzę.

 

Raczej nie mało, raczej w normie i to dobrej normie. 1230kWh/kWp to jest naprawdę niezły wynik za zeszły rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkowita produkcja za 2020 roku z płaskiej instalacji 3,92 kW wyszła 3691 kWh czyli na 1 kilowatopik 941 kWh. No szału nie ma a to za sprawą dennego 4 kwartału w sumie 140 kWh , ale zużycie za II półrocze 2020 wyszło 2400 kWh do zapłaty z opłatami stałymi 476 zł czyli średnio na miesiąc 80 zł . Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że niższych uzysków to już raczej nie będzie. Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkowita produkcja za 2021 roku z płaskiej instalacji 3,92 kW wyszła 3691 kWh czyli na 1 kilowatopik 941 kWh. No szału nie ma a to za sprawą dennego 4 kwartału w sumie 140 kWh , ale zużycie za II półrocze 2020 wyszło 2400 kWh do zapłaty z opłatami stałymi 476 zł czyli średnio na miesiąc 80 zł . Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że niższych uzysków to już raczej nie będzie.

 

Nieźle 22 stycznia minęły a Ty wyklepałeś już roczne statystyki do końca roku z 3,92kWp zrobisz ze 36MWh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może nie bardzo mam na co narzekać.

Dziwny ten nasz kraj jeśli chodzi o oświetlenie słoneczne ale i temperaturę. Dzwoniłem rano do ojca bo mu pozytywny wynik na koronkę wyszedł :) to w Warszawie było 0*C a u mnie 270km dalej 11*C.

 

30,5 kWh z 7,3 kWp to wyjdzie 4,18 kWh z kWp.

 

Podaje dane z instalacji 3,3kWp:

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...