Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wnikam

U mnie 1.8.0- to pobór w kWh

a 2.8.0- produkcja z PV w kWh

wiecej nie dyskutuję jak kto co ma. Podalem swoje.

 

Te rejestry nie pokazują ile pobrałem, czy oddałem energii, ale jaką moc w danym momencie pobieram.

Czyli jak tylko włączę żarówkę 100W to pokaże 100W.

Jak ktoś chce się przekonać czy np. ma bilansowanie międzyfazowe to podłącza pv do jednej fazy, a do drugiej odbiornik.

Sam muszę to sprawdzić bo mam 1-fazowy inwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rejestry nie pokazują ile pobrałem, czy oddałem energii, ale jaką moc w danym momencie pobieram.

Czyli jak tylko włączę żarówkę 100W to pokaże 100W.

Jak ktoś chce się przekonać czy np. ma bilansowanie międzyfazowe to podłącza pv do jednej fazy, a do drugiej odbiornik.

Sam muszę to sprawdzić bo mam 1-fazowy inwerter.

 

U mnie pokazują aktualny stan kWh pobrany /oddany rosnąco nie chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie (elektroniczne) liczniki energii elektrycznej są zaprogramowane w określonym standardzie z wykorzystaniem kodów "OBIS".

1.8.0/2.8.0 to zawsze energia. Energia jest podawana w kWh.

kW to jednostka mocy.

Jeżeli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad to mniej będzie dywagacji i nieporozumień.

Właściwie te dwie wielkości (moc, energia) są wystarczające do większości rozważań.

Niektórzy bulwersują się, że powinno być kWp zamiast kW dla określenia parametrów PV, ale mylą kW z kWh.

Wprowadza to niepotrzebny zamęt. Pamiętajmy:

Moc [kW] / (moc max osiągalna przez panel / zespół paneli podawana przez producenta [kWp])

Energia wyprodukowana / oddana do sieci / pobrana z sieci [kWh].

No to dość wymądrzania na dzisiaj ;)

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1.8.0.-pobór z ZE

2.8.0- produkcja z PV

 

Przecież odpowiadałem na ten post

 

 

1.7.0 ile Wat teraz pobieram

2.7.0 ile Wat teraz oddaję do sieci

 

Ile energii pobrałem i odebrałem to:

1.8.0 pobrałem w kWh

2.8.0 oddałem do sieci w kWh

 

Jak włączę żarówkę 100W przez 10 godzin to pobiorę 1kWh i w tym czasie licznik w rejestrze 1.7.0 będzie pokazywał 100W, a rejestr 1.8.0 po 10 godzinach powiększy się o 1kWh.

Oczywiście jak nic więcej nie włączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rejestry nie pokazują ile pobrałem, czy oddałem energii, ale jaką moc w danym momencie pobieram.

Czyli jak tylko włączę żarówkę 100W to pokaże 100W.

Jak ktoś chce się przekonać czy np. ma bilansowanie międzyfazowe to podłącza pv do jednej fazy, a do drugiej odbiornik.

Sam muszę to sprawdzić bo mam 1-fazowy inwerter.

 

Odnośnie 1F to nie wiem bo mam 3F i niezależnie z ktorej pobieram .Jak produkcja większa niż zużycie to na (+) ---Czyli rozliczanie Wektorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak z ciekawości - raporty naukowców z NIPCC też masz na myśli pisząc "WSZYSTKIE" ? Bo wiesz, oni w większości pracowali w IPCC i stwierdzili, żę raporty, które kazano im pisać, są "grubymi nićmi szyte" jak i krytykowali przyznanie nagrody Nobla dla A.Gore'a porównując do nagrody Obamy, za którego kadencji USA rozpętały kilka konfliktów na globie a on sam pobił Buscha w tym temacie. - New York Times z 15. 05.2016 '"Obecnie prowadzi on wojnę dłużej niż pan Bush czy jakikolwiek inny amerykański prezydent.” Swego poprzednika Obama prześcignął 6 maja. Lecz skoro pozostało mu jeszcze osiem miesięcy w Białym Domu, ma on szansę na pobicie kolejnego rekordu. Jeśli USA utrzymają walki w Afganistanie, Iraku i Syrii do końca kadencji Obamy - co jest prawie pewne, gdyż prezydent niedawno oświadczył, iż wyśle dodatkowe 250 oddziałów specjalnych do Syrii - pozostawi on po sobie nieprawdopodobną spuściznę jedynego prezydenta w historii Ameryki, który pełnił dwie pełne kadencje w trakcie wojny prowadzonej przez swój kraj.”

Tak jeszcze jedno mi się przypomniało - w listopadzie, planując ocieplenie domu czytałem prognozy długoterminowe, w różnych mediach, opracowane przez różnych fachowców. Według nich u mnie minusowe temperatury miały być w dzień tylko do połowy stycznia. Jak jest, każdy widzi. No i Gaweł przestał pisać co rusz, że klimat się ociepla ;)

 

Czy NIPPC to koalicja producentów energii? Jeśli tak to wiadomo że lobbują to co im psuje. Jakie jest stanowisko PAN w tej sprawie? Co tam w NATURE piszą?

 

 

 

Prośba, stwórzcie sobie temat "ocieplenie klimatu" i tam wskazujcie wyższość nauki nad logiką albo odwrotnie jak wolicie, ale przestańcie już tutaj robić ten burdel.

Uzysk dziś 0kWh. W lutym tylko dwa dni jak narazie pracowały, pozostałe zero lub blisko zero.

 

Nie mylmy logiki z tzw. "chłopskim rozumem" bo to dwie różne sprawy ;)

 

 

Zadałem proste pytanie. Zamiast odpowiedzi, dostałem wnioski, zupełnie nietrafione :D

Opieranie wiedzy na opiniach jednej strony nazywa się lemingozą jak to mówią moje dzieci, dorosłe. Doskonałym przykładem są oglądacze tylko tvn lub tylko tvp.

Mógłbym zapytać czy populistycznymi politykami można nazwać takich, przez których zimą 2017r zabrakło prądu w Niemczech bo przez 16dni nie wiało i nie było słońca więc musieli kupować energię z francuskich jądrówek czy polskiego węgla a teraz to samo w Szwecji...ale nie będę już zaśmiecał wątku,bo i tak mod wyczyści :D

 

No i właśnie to jest przykład lemingozy. Większość ludzi ma swoje teorie i nawet jak widzi badania naukowców to "swoje wie". Nie wiem co ma do rzeczy że w DE brakło prądu? Co ma jedno do drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest chyba trochę więcej wyjaśnione jak będzie wyglądać niedługo rozliczanie i bilansowanie https://globenergia.pl/mkis-rozporzadzenie-rozliczenie-prosument-oze-energetyka/

 

Czyli co godzinę będzie zapisywana ilość energii zbilansowanej. Czyli nie jest to tak, jak niektórzy pisali, że prąd z paneli jest zużywany w pierwszej kolejności na działanie urządzeń. Tylko ten prąd jest oddawany do ZE i równolegle pobierany do urządzeń. Po każdej godzinie jest sporządzany bilans i wartość energi zbilansowanej jest zapisywana w rejestrze. Zgadza się?

I teraz jeżeli bilans był ujemny (więcej prądu zostało wyprodukowane) i dla przykładu wyniósł -1000W, to jeżeli w kolejnej godzinie bilans był dodatni (więcej prądu było zużyte) i dla przykładu wyniósł +800W, to wtedy przy założeniu opustu 0,8 prosument jest na zero - Zgadza się?

i powyższe bilansowanie zapisuje się w rejestrze co godzinę i rozliczane jest na koniec okresu 12-miesięcznego (nie widzę, czy taki okres jest zdefiniowany jako rok kalendarzowy? czy np. od momentu podpisania umowy?).

 

 

nie dokońca też jest jasne obliczanie opłat dystrybucyjnych:

"Opłaty dystrybucyjne wylicza się na podstawie sumy ilości energii elektrycznej zbilansowanej w danych godzinach, podlegającej rozliczeniu w danym okresie rozliczeniowym."

Teoretycznie jeżeli będziemy mieli nadprodukcję to suma Eb będzie ujemna - więc nie płacimy wtedy nic za dystrybucje? I drugie pytanie - płacimy tylko za prąd który kupujemy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest chyba trochę więcej wyjaśnione jak będzie wyglądać niedługo rozliczanie i bilansowanie https://globenergia.pl/mkis-rozporzadzenie-rozliczenie-prosument-oze-energetyka/

 

Czyli co godzinę będzie zapisywana ilość energii zbilansowanej. Czyli nie jest to tak, jak niektórzy pisali, że prąd z paneli jest zużywany w pierwszej kolejności na działanie urządzeń.

 

No ale tak jest- praw fizyki nie zmienisz

Produkujesz 4kW, jeśli "po drodze" masz w domu urządzenie pobierające 2kW, oddajesz~2kw (w przybliżeniu, bo w grę wchodzi jeszcze sposób obciązenia faz i rejestracji licznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... PGE

 

Związany z ministrem aktywów państwowych, Jackiem Sasinem, prezes PGE Wojciech Dąbrowski, poinformował w tym tygodniu, że bez wydzielenia nierentownych aktywów węglowych z grupy kapitałowej, którą zarządza może ona w ciągu kolejnego 1,5 roku ogłosić upadłość.

https://maciazek.substack.com/p/konsolidacja-energetyki-pod-znakiem?fbclid=IwAR3XKy_QktSE0RHAsVcAVLBELYIlLkxnx-cBTTE6UqWSgXU72rxPOiAq9zw

 

 

Co do uzysków np z 6648dni

https://pvoutput.org/ladder.jsp?o=c&d=desc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj mija dokładnie rok od założenia PV.

Instalacja o mocy 6.3kwp , wyprodukowała 7.15 MWh .

Co daje 1.134 KWh z 1kwp.

To chyba dobry wynik , biorąc pod uwagę , polną drogę koło domu , zacienienia na dachu , kąt nachylenia 45 st. i kierunek lekko na wschód , no i jakieś 10 dni tej zimy z panelami pod śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...