Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, chciałem jeszcze dodać że kąt mojego dachu wynosi 45°.Jak to wszystko widzicie? Czy jest sens montowania fotowoltaiki ? Pozdrawiam

 

Czyli plus minus z 78% tego co by było na południe, przy optymalnym kącie. Jakbym miał zakładać z kredytem to bym odpuścił. Tak mocno zastanowił nad inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, chciałem jeszcze dodać że kąt mojego dachu wynosi 45°.Jak to wszystko widzicie? Czy jest sens montowania fotowoltaiki ? Pozdrawiam

 

 

Co to za pytanie, oczywiście. mało który dach ma odpowiedni tj idealny spadek . Ważne żebyś nie miał zacienień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyszła fakturna na 2339 zł czyli mniej więcej ok.

Kwota do zapłaty za zeszły rok i prognozy na obecny więc fajnie wszystko na prąd koszt roczny 1200zł koszt instalacji 12500. Czas zwrotu bez podwyżek (też tegorocznej) 5,5 roku. Zostało 4,5 muszę uwzględnić kiedyś podwyżkę.

Blask na niebie jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jakiś marazm dopadł forum:mad: 10 dni ciszy

czyżby brak witaminy D3:lol2:

oj kiepsko świeci , kiepsko

Kujawy niecałe 500kWh w marcu

 

Hellouł,

chyba się wypaliłem w PV...

Nic ciekawego się nie dzieje-w marcu mam 445kWh ,a od stycznia 827kWh

Zakłóceń brak (odpukać ) , czekam na wiosnę (zima w tym roku dopisała ,jak wiadomo).

Żadnych sensacji, nudy PVowe...

Tymczasem

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobrow

Bo to ta pogoda...raz naszła mnie myśl jak wracałem ze spaceru i zdałem sobie sprawę, że marzec to dziwny miesiąc

bo tylko ranek się rozświetli 8 rano i jeb chmury, mija dzionek godzina 17-18 jeb piękny zachód słońca i księżyc całą noc.

I sobie pomyślałem, jeśli u mnie nie świeci to chociaż u kolegów licznik zasuwa jak oszalały.

I tą myślą uspokojony, że nie grozi Ojczyźnie blackout przeczytałem bobrow Twój lament.

Kurna pomyślałem, to komu świeci ? :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często wchodzę na stronkę "chmury nad polską" zdjęcie sat. chmur nad Polską i się wkurzam że gdzieś "obok" piękne słońce a u mnie ciemnica. A później przypominam sobie że i tak dobrze mieszkam nieopodal Wrocka i mam lepiej niż np. Ci co mają tę krainę tysiąca jezior.

Bobrow się wkurza w pierwszym czy 2 roku po instalacji a ja tak już się wkurzam 6 lat:) Ile to razy śnieg zwalałem z paneli (w tym roku tylko raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All

coś mam takie wrażenie, że ta cisza:

bobrow: chyba się wypaliłem w PV... Żadnych sensacji, nudy PVowe...

- to przez te chmury co wiszą nad Polską niemal nieprzerwanie od października. Wygląda na to, ze gorące lata nagrzały ocean a ten paruje jak szalony eksportując nam gęste chmury. Liczniki zdaje się, że pokazują kolegom 2/3 tego co powinny pokazać - to i grobowa cisza, bo nikt humoru słonecznego nie ma.

Wy sobie pomyślcie lepiej ile ludzi co ma panele od kwartału (z 70tys) patrzy na załączniki i wydruki i im się też nie zgadza z tabelką spodziewanego uzysku jak im się słuchawki grzeją do serwisantów z reklamacjami :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...