Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli wg tego http://kompaniasolarna.pl/fotowoltaika/obliczyc-uzysk-energii-instalacji-fotowoltaicznej/ to nie chce mi się liczyć , jeśli normalnie ilość wyprodukowanej przez zainstalowaną moc to 891,40 kWh z kWp (od 28 stycznia br do dzisiaj)

Kąt dachu 34,2* i 20* na zachód ~Zamość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 809 z 1 kwp od 1 stycznia. Szczecin polać na północny zachód 40 stopni nachylenie dachu. Wydaje się że słabo, raczej nie będzie 1000 z 1 kwp. Nie wiem czy rok słaby czy coś nie tak z instalacją. To 1 szy sezon.

Ciężko porównać to sąsiadami bo nie mają pv.

Edytowane przez Domwmiodokwiqtach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 809 z 1 kwp od 1 stycznia. Szczecin polać na północny zachód 40 stopni nachylenie dachu. Wydaje się że słabo, raczej nie będzie 1000 z 1 kwp. Nie wiem czy rok słaby czy coś nie tak z instalacją. To 1 szy sezon.

Ciężko porównać to sąsiadami bo nie mają pv.

Jesteś pewien że to północny zachód? A nie południowy zachód? Podaj dokładny kierunek w stopniach. Między 30 stopni od południa a 60 stopni od południa to jest z 10% róznicy.

 

To mówi model dla szczecina:

 

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html

PV.jpg

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Północny-zachód i od 1 stycznia 809 kWh z 1 kWp ?

Nieprawdopodobne.

 

Eee, stawiam na błąd i że geografia się kłania ;-)

Domwmiodokwiqtach pisze szczecin, a jednym ze poprzednich screenów z monitoringiem Froniusa widnieje ulica i numer., Google pokazuje pod takim adresem dom z pieknym prostym dachem w kierunku południowy zachód, pi razy oko dokładnie po środku między południem a zachodem, więc produkcja w normie.

Druga i ostatnia połać dachu jest na pólnocny wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie ;) pomyłka. Polać jest na południe i zachód .

Czyli dla południowego zachodu jest ok ?

 

Na oko jest w normie.

Ale. W modelu pogodowym szczecin jest zauwazalnie lepszy niz taka warszawa. Troche bez sensu porownywac. Ja to zrobilem tak. Na pvmonitor znalazlem blisko polozone instalacje ktore maja precyzyjnie podany kierunek i kat dachu. W stopniach bo pd-zach to za malo. Wybieram dzien bez chmurki zeby lokalne chmury nie zaburzyly. I porownuje do modelu. Albo robie tak dla calego miesiaca dla bardzo blisko polozonej instalacji. Po poprawce na kierunek wychodza bardzo male roznice najczesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja już tylko 400W, więc można podsumować miesiąc.

 

W sierpniu:

 

- instalacja 6 kWp wschód-zachód (wschód 3,3 kWp, zachód 2,75 kWp): 634 kWh, 105 kWh/1 kWp (w lipcu 120)

- instalacja 5,8 kWp skierowana na zachód: 715 kWh, 123 kWh/1 kWp (w lipcu 125)

 

Pierwsza instalacja na panelach poli, druga na mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja już tylko 400W, więc można podsumować miesiąc.

 

W sierpniu:

- instalacja 6 kWp wschód-zachód (wschód 3,3 kWp, zachód 2,75 kWp): 634 kWh, 105 kWh/1 kWp (w lipcu 120)

- instalacja 5,8 kWp skierowana na zachód: 715 kWh, 123 kWh/1 kWp (w lipcu 125)

 

Pierwsza instalacja na panelach poli, druga na mono.

 

Czy tą inst. 6 kWp masz na oddzielnych MPP i dasz radę odczytac ile było z 3,3 a ile z 2,75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpień był lepszy niż lipiec, 919 kWh z 7,2 kWp, co daje 128 kWh z 1 kWp.

Za 8 dni będę miał 1 rocznicę instalacji a na dzień dzisiejszy wyprodukowała 7250 kWh, czyli ponad 1000 kWh z 1 kWp.

Wynik rewelacyjny. Dalej podtrzymuje że to była najlepsza inwestycja w domu.

 

Tylko to się tak nie liczy :-) abyś miał dwa sierpnie i września w roku:-) ale wynik trzeba przyznać zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...