Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Dzisiejszy dzień z 1kWp:

1. longi 310, wschód-zachód 2,73 Kraków (od 10.10.)

2. longi 310, południowo-wschodni 3,57 Rabka

3. amerisolar 260, południowy 4,75 Kraków

 

 

 

Pierwszy raz zrobiłem w kierunku wschód-zachód i trochę jestem zawiedziony bo liczyłem na więcej

 

CityMatic, Twoja instalcja wschód zachód pracowała latem? jaki był uzysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A max wydajność? Jakie panele?

 

Południe - max 12:30 - 75% LongiSolar 305 W

Wsch-zach max 11:00 - 42% LongiSolar 305W FB

 

Ale to Ci nic nie da....bo wszystko zależy nie tyle od szerokości geograficznej , a od kiedy zaczyna pracować instalacja i kiedy kończy. To złoży się na jej produkcję, dodatkowo czas, zacienienie.

Fakt , że o to o co pytasz będziesz wiedział - bo widać , że Twoja instalacja pracująca z mocą 75% ma ok 0,2 kWh więcej niż moja:) czyli wyprodukowała więcej ale w jakim czasie?

Trzeba by może sprawdzić moc jaką uzyska m2 Twoich paneli w największym "piku Słonecznym" o tej samej godzinie z panelami innymi, ale tej samej mocy? nie wiem tworzę pytanie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południe - max 12:30 - 75% LongiSolar 305 W

Wsch-zach max 11:00 - 42% LongiSolar 305W FB

 

Ale to Ci nic nie da....bo wszystko zależy nie tyle od szerokości geograficznej , a od kiedy zaczyna pracować instalacja i kiedy kończy. To złoży się na jej produkcję, dodatkowo czas, zacienienie.

Fakt , że o to o co pytasz będziesz wiedział - bo widać , że Twoja instalacja pracująca z mocą 75% ma ok 0,2 kWh więcej niż moja:) czyli wyprodukowała więcej ale w jakim czasie?

Trzeba by może sprawdzić moc jaką uzyska m2 Twoich paneli w największym "piku Słonecznym" o tej samej godzinie z panelami innymi, ale tej samej mocy? nie wiem tworzę pytanie na bieżąco.

 

Dzięki, chodzi mi bardziej czy half-cut coś daje, wychodzi że ich zysk jest wliczony w moc panela. Ogólnie moja tania własnoręcznie zrobiona instalacja nie odstaje od tych profi z droższymi falownikami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik pozwala nam cieszyć się Słońcem , a i instalacje pracują nad wyraz sprawnie.

Dzisiejsza parabola(ostra , stroma, ale ładnie równa).

parabola dnia dzisiejszego.jpg

 

No i praca instalacji : 3,6 kW południe

pażdziernik.jpg

i 3,4 kW wsch/zach

14 s.jpg

 

 

łącznie 328,54 kWh

;) cel osiągnięty , cwu za za darmo, prąd za darmo. 3,38 kzł/kWp ...czas zwrotu 6 lat :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik pozwala nam cieszyć się Słońcem , a i instalacje pracują nad wyraz sprawnie.

Dzisiejsza parabola(ostra , stroma, ale ładnie równa).

[ATTACH=CONFIG]435990[/ATTACH]

 

No i praca instalacji : 3,6 kW południe

[ATTACH=CONFIG]435991[/ATTACH]

i 3,4 kW wsch/zach

[ATTACH=CONFIG]435992[/ATTACH]

 

 

łącznie 328,54 kWh

;) cel osiągnięty , cwu za za darmo, prąd za darmo. 3,38 kzł/kWp ...czas zwrotu 6 lat :bash:

 

Pogoda u Ciebie nieporównywalnie lepsza od północnej Polski - u mnie był w październiku 1 prawdziwie słoneczny dzień...

Na szczęści instalacja zwróci się w 2 lata po wszystkich dotacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik pozwala nam cieszyć się Słońcem , a i instalacje pracują nad wyraz sprawnie.

Dzisiejsza parabola(ostra , stroma, ale ładnie równa).

[ATTACH=CONFIG]435990[/ATTACH]

 

No i praca instalacji : 3,6 kW południe

[ATTACH=CONFIG]435991[/ATTACH]

i 3,4 kW wsch/zach

[ATTACH=CONFIG]435992[/ATTACH]

 

 

łącznie 328,54 kWh

;) cel osiągnięty , cwu za za darmo, prąd za darmo. 3,38 kzł/kWp ...czas zwrotu 6 lat :bash:

 

To miłe, ale zobaczysz ile satysfakcji sprawi Ci zamontowanie PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak się posługiwać tym narzędziem:

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#PVP ?

 

Azymut, to 15 stopni w przypadku gdy panele będą "patrzyły" w kierunku 195 stopni?

Jak klikniesz w daną pozycję to masz opis. Dla nich azymut 0st. to południe, dalej dodatni na zachód (czyli zachód do +90st.), a ujemny na wschód (-90st. to wschód)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz w daną pozycję to masz opis. Dla nich azymut 0st. to południe, dalej dodatni na zachód (czyli zachód do +90st.), a ujemny na wschód (-90st. to wschód)...

 

Dziękuję.

Tymczasem pierwszy pełny monitorowany dzień - sporo słońca w ciągu dnia.

Z 4,62kWp uzyskano 13,47kWh czyli 2,916kWh z 1kWp.

Z ciekawostek, jeszcze 5min przed podawanym przez Google zachodem Słońca był uzysk 8W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz samila, czy podgląd masz z http://www.v-iplant.com/ i czy obecnie działa ? ja od 17.10 nie mam podglądu, strona się nie otwiera

Masz rację - u mnie też klapa

Bez tytułu.jpg

tyle tylko, że u mnie od 18

http://www.samilportal.com/login.jsp

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...