Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Tak. Ale to sytuacja czysto hipotetyczna. 2 taryfa jest w większości w nocy, więc produkcja znikoma (raptem 2 godziny za dnia).

 

Zgadza się , mało realna możliwość ale pytam z ciekawości bo wiadomo kw to kw ale operatorzy mogli się wycfanic i czasami w z tańszej moglabybyc inny przelicznik np 1 za 2 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Załóżcie sobie wątek do przepychanek a nie śmiecicie w temacie o uzyskach.

 

Admin to tu jest czy śpi lub daje przyzwolenie na bicie piany i przepychanki?

Masz raję. Przepraszam, ale trudno wytrzymać, jak ktoś pisze bzdury.

 

Powiedz w którym słowie piszesz TY o uzyskach?

Bo ja nie widzę

 

 

A tak poważnie jak na dziś Październik broni się świetnie-- jak do dziś --Bytowy + CO + CWU = za Free i dodatkowo w magazynie 60kWh

 

Masz próbkę poziomu konwersacji :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej w IItar więcej nie wyprodukujesz a tym samym nie oddasz. Co do bilansowania to w pierwszej kolejności bilansowana jest I tar. w drugiej kolejności IItar.

Czyli z pierwszej jak zostaje zbilansują ci IItar. z nadwyżki.

 

Nie było pytania czy więcej wyprodukuje ale zawsze mogę mieć w 1 większe zużycie niż produkcja i wtedy niedobór powinien być z 2 bilansowany o ile byłby nadadatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz raję. Przepraszam, ale trudno wytrzymać, jak ktoś pisze bzdury.

 

 

 

Masz próbkę poziomu konwersacji :cool:

 

Rozumiem i ja nie się nie gniewam. Ale jak zauważyłeś wątek od kilku miesięcy schodzi na psy dzięki niektórym osobom. Niech największy burzyciel założy swój wątek-na pewno sam się domyśli, że chodzi o niego i tak dalej ciągnie swoje wywody.

 

Edit

 

-voymar- załóż swój wątek na śmiecenie.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mądry jesteś a zapomniałeś o tar G12W gdzie są całe dwa dni produkcji jak i zużycia w II tar. ( sob. i niedz. ) No ale, ale ale Ty wiesz.

 

No to przyjmij do wiadomości, że mam G12w od 10 lat - jeszcze na długo przed upowszechnieniem PV. Naturalnie jestem głupszy od ciebie i na dodatek wskazania licznika PGE u mnie nie potwierdzają twojej nieomylnej wiedzy. Jakoś te dwa dni w tygodniu nie produkują więcej niż pozostałe w tygodniu. Ale to oczywiście tylko u mnie, bo jestem niedouczony:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i ja nie się nie gniewam. Ale jak zauważyłeś wątek od kilku miesięcy schodzi na psy dzięki niektórym osobom. Niech największy burzyciel założy swój wątek-na pewno sam się domyśli, że chodzi o niego i tak dalej ciągnie swoje wywody.

 

Edit

 

-voymar- załóż swój wątek na śmiecenie.

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjmij do wiadomości, że mam G12w od 10 lat - jeszcze na długo przed upowszechnieniem PV. Naturalnie jestem głupszy od ciebie i na dodatek wskazania licznika PGE u mnie nie potwierdzają twojej nieomylnej wiedzy. Jakoś te dwa dni w tygodniu nie produkują więcej niż pozostałe w tygodniu. Ale to oczywiście tylko u mnie, bo jestem niedouczony:P

 

Uzyski ida że hej . Sami śmiecicie lecz siebie nie widzicie. Wywołujecie burdy wiedząc dobrze i rozumiejąc wyśmienicie o co chodzi.

Jak podalem Uzyski za październik to komentarzy brak. No bo po co w ogóle pisac o uzyskach.

Jak zwróciłem uwagę ze produkcja to nie tylko 2 godz. w dzień to tez cisza. Bo po co sie przyznawać że się źle napisało. Trzeba by mi przyznac rację bo to dwa całe dni pracy PV w drugiej tar. lepiej szybko to przykryć -Zaśmiecić i trolowac dalej. odpisywać -udając ciołka nieuka błazna. Tak jest lepiej .No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjmij do wiadomości, że mam G12w od 10 lat - jeszcze na długo przed upowszechnieniem PV. Naturalnie jestem głupszy od ciebie i na dodatek wskazania licznika PGE u mnie nie potwierdzają twojej nieomylnej wiedzy. Jakoś te dwa dni w tygodniu nie produkują więcej niż pozostałe w tygodniu. Ale to oczywiście tylko u mnie, bo jestem niedouczony:P

 

Powiedz i moze wklej mój wpis ---gdzie ja napisałem że te 2 dni produkuja daje więcej????????????????? kWh

Zwróciłem tylko uwagę na twą nieomylność gzie na[pisałes o produkcji 2 godz. w IItar. Skoro napisaleś nieprawdę ---MIEJ ODWAGE SIE PRZYZNAĆ a nie kręć.

Co do innych częci ciała sie nie wypowiadam -temat porusza o tym tylko osoba która ma zapewne problem . Jaki ? Ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś uzysków za październik

 

Tak to fakt- Przyznaję Lecz pisząc o tym pod reką miałem tylko to co wychodzi mi na dziś od 01.---25.10 Jeżeli sobie tego będziesz zyczył Jutro dostaniesz WSIO.

Produkcje i zużycie. Miesiąc jeszcze sie nie skończył jest cos ok. 700kWh miałem nadzieję że dobiję do 1MWh lecz zapewne sie nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz i moze wklej mój wpis ---gdzie ja napisałem że te 2 dni produkuja daje więcej????????????????? kWh

Zwróciłem tylko uwagę na twą nieomylność gzie na[pisałes o produkcji 2 godz. w IItar. Skoro napisaleś nieprawdę ---MIEJ ODWAGE SIE PRZYZNAĆ a nie kręć.

Co do innych częci ciała sie nie wypowiadam -temat porusza o tym tylko osoba która ma zapewne problem . Jaki ? Ja nie wiem.

Powiedz i może wklej mój wpis --gdzie ja napisałem że te dwie godziny odnosiły się do taryfy G12w?????????????? Zwróciłem tylko uwagę na twą nieomylność gzie na[pisałes o produkcji 2 dni w IItar. Skoro napisaleś nieprawdę ---MIEJ ODWAGE SIE PRZYZNAĆ a nie kręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyski ida że hej . Sami śmiecicie lecz siebie nie widzicie. Wywołujecie burdy wiedząc dobrze i rozumiejąc wyśmienicie o co chodzi.

Jak podalem Uzyski za październik to komentarzy brak. No bo po co w ogóle pisac o uzyskach.

Jak zwróciłem uwagę ze produkcja to nie tylko 2 godz. w dzień to tez cisza. Bo po co sie przyznawać że się źle napisało. Trzeba by mi przyznac rację bo to dwa całe dni pracy PV w drugiej tar. lepiej szybko to przykryć -Zaśmiecić i trolowac dalej. odpisywać -udając ciołka nieuka błazna. Tak jest lepiej .No nie?

 

Powiedz i moze wklej swój wpis ---gdzie ty napisałeś / podałeś te uzyski za październik????????????????? Sam śmiecisz lecz siebie nie widzisz.Wywołujesz burdy wiedząc dobrze i rozumiejąc wyśmienicie o co chodzi.No bo po co w ogóle pisac o uzyskach.

Jak zwróciłem uwagę, że produkcja to nie tylko 2 dni w tygodniu to cisza. Bo po co sie przyznawać że się źle napisało. Trzeba by mi przyznac rację bo to tylko dwa dni pracy PV w drugiej tar. lepiej szybko to przykryć -Zaśmiecić i trolowac dalej. odpisywać -udając nieomylnego błazna. Tak jest lepiej .No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fakt- Przyznaję Lecz pisząc o tym pod reką miałem tylko to co wychodzi mi na dziś od 01.---25.10 Jeżeli sobie tego będziesz zyczył Jutro dostaniesz WSIO.

Produkcje i zużycie. Miesiąc jeszcze sie nie skończył jest cos ok. 700kWh miałem nadzieję że dobiję do 1MWh lecz zapewne sie nie uda.

 

PS. W ramach uzupełnienia -- podałem ze paź.do 25.10 jest 60kWh na ( +) Uważam że inne wartości nie są wazne ile tam PV zrobila Ważne że dom kolejny już 10 -ty miesiąc sie bilansuje na ZERO A i w magazynie jest już zapasu na listopad i grudzień. Choć jeszcze nie wiadomo jaki ten grudzień będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz i może wklej mój wpis --gdzie ja napisałem że te dwie godziny odnosiły się do taryfy G12w?????????????? Zwróciłem tylko uwagę na twą nieomylność gzie na[pisałes o produkcji 2 dni w IItar. Skoro napisaleś nieprawdę ---MIEJ ODWAGE SIE PRZYZNAĆ a nie kręć.

 

Podasz nam nr lotka na przyszłą środę wierzymy też w twoją nieomylność. Mamy szukać twojego wpisu... w jakim celu mamy przerzucać 1180 wpisów aby ci coś udowodnić.A wtedy powiesz że wypowiedź wyrwana z kontekstu i coś innego miałeś na myśli.

Trochę jak ja powiem teraz, że marihuana w Polsce jest w 100% legalna.

Jechać dalej? Produkcja bimbru jest w Polsce w 100% legalna.

 

Więc teraz aby nie było coś wyrwane z kontekstu marihuana medyczna CBD w Aptece na receptę... i włóknista jeśli masz nasiona certyfikowane,. Bimber oczywiście że legalny do czasu kiedy alkohol kupisz w sklepie ze znakiem akcyzy, i to jego destylujesz.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz nam nr lotka na przyszłą środę wierzymy też w twoją nieomylność. Mamy szukać twojego wpisu... w jakim celu mamy przerzucać 1180 wpisów aby ci coś udowodnić.A wtedy powiesz że wypowiedź wyrwana z kontekstu i coś innego miałeś na myśli.

Trochę jak ja powiem teraz, że marihuana w Polsce jest w 100% legalna.

Jechać dalej? Produkcja bimbru jest w Polsce w 100% legalna.

 

Więc teraz aby nie było coś wyrwane z kontekstu marihuana medyczna CBD w Aptece na receptę... i włóknista jeśli masz nasiona certyfikowane,. Bimber oczywiście że legalny do czasu kiedy alkohol kupisz w sklepie ze znakiem akcyzy, i to jego destylujesz.

 

W punkt. Właśnie to chciałem pokazać. Moja wypowiedź jest równie bezsensowna jak ta, która ją sprowokowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkt. Właśnie to chciałem pokazać. Moja wypowiedź jest równie bezsensowna jak ta, która ją sprowokowała.

 

Jeśli pozwolisz ujmę to inaczej voymar ma podobny sposób myślenia do mojego. Zakładaliśmy PV lata temu (6 lat - u mnie rocznica była 10 października) inwestycje dawno się zwróciły i patrzymy na PV przez pryzmat posiadania PV od dawien dawna, dawna. Ja mam nawet bardziej radykalny: zawijać licznik i kable z mojej posesji i.... uciekać.

Temat tak prozaicznie prosty jak "Uzysk z PV" w którym kłócicie się o jakieś godziny danej taryfy. Panowie no serio na tym polega dyskusja o wyższości świąt Wielkanocnych nad Bożonarodzeniowymi?

Chyba udowodniłem Wam że zdanie wyrwane z kontekstu znaczy nic - do czasu aż podamy "kontekst" i udowodnienie PRAWA bo to nie teoria. Ja podałem kontekst + dowód swojej racji. Więc może wróćmy do tematu rozmowy i uzysków - z dupy, bo z dupy ale uzysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru negować kilkuletnich doświadczeń. Ani Twoich, ani nikogo innego. Ale nie wymagaj, abym nie reagował na "doucz się", "co chcesz ciołku", "takie niedouczki wszech wiedzące" i podobne epitety kierowane do wszystkich, którzy nie wpisują się w bałwochwalcze potakiwanie. Wybacz, ale nie potrafię tolerować chamstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ja na PV mam wywalone zupełnie tak naturalnie że mam w domu wodę.

Znów powołujesz się na zdania wyrwane z kontekstu: "doucz się" - człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi.

"co chcesz ciołku" NIC zrozumienia że można mieć na to wyjechanie?

"takie niedouczki wszech wiedzące" - to dygresja o tych w tym cyrku na ul. Wiejskiej w Warszawie?

 

Może przypomnę że my tu wszyscy stoimy po tej samej stronie MURU, my nie lejemy się po mordach - choć rząd chce nas skłócić wprowadzając jakieś chore zapisy. Nadal jesteśmy prosumentami. To nas łączy a nie to że jeden powie że jest za dostępem do broni, inny za legalizacją miękkich narkotyków a inny za legalnym sprzedażą wódy w sieci. Mamy PV i widzimy że nasze rozmowy niczego nie dają my swoje, rząd swoje. Poczekajmy spokojnie do czerwca jak w słoneczny dzień zrobimy rządowi black Out`a wyłączając falowniki efektem tego co będzie? :) zastanówcie się 700000 prosumentów może wyłączyć 1/4 mocy w Polsce. Oczywiście nie mówimy o tym głośno bo podniosą moc elektrowni węglowych weźmiemy ich z zaskoczenia :)

Myślę że nawet w Wenezueli poświęcą na to 3 minuty medialnego przekazu.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...