Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No witam

 

Po raz pierwszy mam pełny miesiąc od dnia instalacji.

Wydaje mi sie że nieźle poszło

 

Instalacja 5,795 kWp - 19 paneli CSUN 305 Wp podzielonych na 2 falowniki jednofazowe Solaredge z optymalizatorami.

Dach płaski - panele na trójkątach.

 

 

[ATTACH=CONFIG]436532[/ATTACH]

 

587,68 kWh/ 5,795 kWp = 101,41 kWh z 1 kWp

 

A dlaczego nie na jednym 3F falowniku SE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam tylko jedną fazę. Nigdy się tym nie interesowałem dopóki taty nie zabrakło. On elektryk i pod względem elektryki to była jego działka. Jak firma instalacyjną przyjechała to był zonk. Zamiast siły mam tylko 1 fazę. Wyszłem trochę na głupka. Ale zrobili nowe przeliczenia i dali 2 x jedną faza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie PV wyprodukowała w październiku przez 9 dni 184kWh.

Przy obecnym nisko "wiszącym" Słońcu uzyski będą nie za duże-za dużo cienia z własnej chałupy i świerków sąsiadów...

Ale latem może się "odkuję";)

 

Jak czytam niektóre wpisy to mam wrażenie, że niektórzy próbują udowodnić, że maja lepszą instalacje niż Ty, no ale w lecie pokażesz "kto rządzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre wpisy to mam wrażenie, że niektórzy próbują udowodnić, że maja lepszą instalacje niż Ty, no ale w lecie pokażesz "kto rządzi".

 

Zapewne nie jedna instalacja jest „lepsza” od mojej z różnych powodów...

Dla mnie ważna jest produkcja roczna- a jeśli będzie nie wystarczająca , to raczej będę kombinował jak ciut zmniejszyć zużycie i może rozbudować instalację...

No i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę te 10kW...

Takie moje pragnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10kW możesz zobaczyć na chwilę w piku, mocy ciągłej pewnie w okolicach 8,5kW będziesz oglądał częściej. Wiesz że gorące panele w lato to straty i to dość spore,w zimę słońce nisko i max co zobaczysz to około 2/3 mocy czyli około 7kW. Lepiej ogląda się licznik energii elektrycznej jak ta lampka miga tak szybko że nie sposób policzyć ile razy mignęła... a później uświadamiasz sobie że to Ty klepiesz prąd a nie go pobierasz :) Do przyzwyczajenia jak ktoś ma licznik w chałupie jak ja,mając licznik gdzieś w granicy nawet tego nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę i chcę zobaczyć te p.... 10 kW !

Taki już jestem i to akceptuję ....

A tak poważnie - czasem trzeba trochę rozrywki przy kasie-choć prawdę powiedziawszy , ta moja Przygoda PV to bardziej hobby niż biznes...

Pzdr

 

PS

Marcin tak mnie okładałeś, że nic nie zrobię-a ja się z Tobą (o chociaż flaszeczkę) nie założyłem...

Ech...bardziej jestem praktykiem niż hazardzistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow wiesz że PV mam od 5 lat takich jak Ty szukających dziury w całym widziałem na pęczki. Nawet na mojej wiosce ludzie przychodzili pytali najpierw o solary (7lat) później o PV (5 lat). I gdyby choć 1/3 to zrobiła krok więcej niż pytanie... to z 200 domów było by dziesiątki instalacji a są 3.

Ty postawiłeś na swoim i zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...