Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Dziś 20 wyłączeń.kilka razy przez chwile to nawet 263v zobaczyłem na każdej z faz.W dobrym momenci powiesili ten analizator co dzień znaczne przekroczenia.

U mnie straty sięgają około 60% lekko licząc. około 8 minut przerwy po każdym wyłączeniu po czym bardzo powolne wstawanie tj.10% możliwej prędkości zgodnie z polską normą .8 min.pod warunkiem że na którejś z faz nie ma 253v lub wyżej w czasie gdy falownik czeka. widywałem 256v a wtedy czeka do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie braku logiki w wyłączeniach falownika ciag dalszy. W tygodniu po 5-6 wyłączeń, wczoraj 11 a dzisiaj 1 ale za to 40-minutowe... I bądź Pan mądry o co tu chodzić...

 

A dzień skończył sie uzyskiem 6,01kwh/kwp.

 

Kolo..9 noo.. Współczuję. Ja takie ilości wyłączen miałem latem przed przepięciem na inne trafo. Zobaczymy co będzie w tym roku

Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie podpowiedzcie bo jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o elektrykę. Wartości jakie podaje mi falownik obecnie są takie,

 

elektryczność generowana DC:

PV1

494.40V

9.80A

4.84512kW

 

PV2

420.00V

4.10A

1.722kW

 

elektryczność generowana AC:

R

245.30V

8.50A

49.90Hz

S

245.30V

8.80A

--

T

245.80V

8.70A

--

 

Do czego zmierzam, wartości AC są w miarę stałe, ale jeśli chodzi o DC i napięcie PV1, które czasem przekroczy wartość 570V to wówczas dochodzi do wyłączenia falownika. Nie jest to częsty problem, ale występuje. Czy są jakieś konkretne rady żeby wszystko działało jak należy ? Może mam popieprzoną instalację ? Panele mam na dachu, jedna połać na południe natomiast druga na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to odczytujesz. Komunikat masz o złym napięciu na sieci (grid to sieć), a napięcie na stronie DC rośnie w tym momencie ponieważ nie masz odbioru energii, czyli masz odczyt napięcia obwodu otwartego paneli PV, a ono zawsze jest wyższe niż napięcie w punkcie pracy. Pomyliłeś przyczynę ze skutkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...