Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyżby to było antidotum na nasze problemy z napięciem?

 

Problemu z napięciem nie mam, ale z ciekawości obejrzałem. Wg mnie to automatycznie załączany transformator więc wewnątrz obniży napięcie, ale w sieć będzie pompować 255, 260 czy ile tam potrzeba aby falownik działał. Jak kilka osób coś takiego zamontuje, to u innych w pobliżu falownik nigdy się nie wlaczy. Nie wspominając o legalności takiego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to było antidotum na nasze problemy z napięciem?

Takie bajki to dla dzieci na dobranoc. Falownik pracuje pełną mocą bo inaczej nie może i nagle do sieci idzie połowa energii a reszta znika. Jest to urządzenie równoznaczne z podkręceniem falownika na wyższe napięcie . Zyskujemy tylko tyle ,że my mamy na swój dom niższe napięcie a sąsiedzi to już nie nasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk za marzec 2022: 141 kWh/kWp

najlepszy dzień: 11-03: 6,64 kWh/kWp

najgorszy dzień: 31-03: 0,33 kWh/kWp - instalacja zasypana śniegiem

najgorszy pochmurny

dzień 6-03: 0,60 kWh/kWp

 

Ogólnie to marzec był rewelacyjny. 17 dni więcej produkowałem niż zużywałem energii przy czym w domu wszystko jest na prąd (CWU, CO na pompie PW, kuchenka itd.). Stosunek energii wysłanej do odebranej 1.11.

Marzec 2021 to dla porównania to 91 kWh/kWp. Tegoroczny marzec był lepszy niż każdy zeszłoroczny miesiąc za wyjątkiem czerwca.

 

ps. Poprawka jednostek, zaćmienie umysłowe mi zżarło kWh - dzięki za zwrócenie uwagi

Edytowane przez damiaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk za marzec 2022: 141kWp

najlepszy dzień: 11-03 6,64 kWp

najgorszy dzień: 31-03 0,33 kWp - instalacja zasypana śniegiem

najgorszy pochmurny

dzień 6-03 0,60kWp

 

Ogólnie to marzec był rewelacyjny. 17 dni więcej produkowałem niż zużywałem energii przy czym w domu wszystko jest na prąd (CWU, CO na pompie PW, kuchenka itd.). Stosunek energii wysłanej do odebranej 1.11.

Marzec 2021 to dla porównania to 91kWp. Tegoroczny marzec był lepszy niż każdy zeszłoroczny miesiąc za wyjątkiem czerwca.

 

Oj te jednostki. Lepiej je wymazać całkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian... zamiast ok. 65kWh mam 40...

Screenshot_20220413-202614.jpg

Ale zauważyłem coś innego. Jakiś czas temu miewałem 20-25 wyłączeń trwających ok. 10 min/szt. Teraz niestety czas jaki falownik potrzebuje na "powstanie" wydłużył się do 20-25min na każde wyłączenie. Tym samym straty mam jeszcze większe... Tak że ten...

Edytowane przez Viniu
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo napiecie wzroslo jeszcze bardziej i gdy Twoj falownik ma przerwe przekracza 253v i poki nie spadnie ponizej tego falownik czeka.

U mnie tez taka sieczka a decyzji tauronu po pomiarach ciagle nie mam.

W dodatku jeszcze jedna pv sie buduje niedaleko na obwodzie

Tyle tylko, że by się falownik włączył, to na sieci musi być max 250V.

Jeśli będzie te 253, to falownik się nie włączy

Taki bubel w ustawie OZE.

Niby norma dopuszcza te 253V. Tylko przy takim napięciu, żaden falownik się nie włączy. Max te 250V z moich obserwacji.

Także energetyka na plusie i walą jajka nam w pysk zgodnie z prawem.

A winny jest ustawodawca. Sami nakręcili tego bata, nie zmieniając przepisów co do normy napięcia przy OZE.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wioska dobiła do około 0,7MWp i kilka instalacji leży na trawniku/kilka ma stelarze do PV bez skończonej instalacji i kolejne 40kWp się pojawiło. Patrząc w dowolnym kierunku na około 200m każdy dom ma PV (pomijam 3 domy z czego 1 opuszczony) wieś długa na jakieś 3km

 

Jeśli doliczymy OZE w okolicach 5km to 7 turbin wiatrowych na 140m nie wiem ile generują, i pewnie kolejne PV 2-2,5 MWp w zakresie 9km3.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wioska dobiła do około 0,7MWp i kilka instalacji leży na trawniku/kilka ma stelarze do PV bez skończonej instalacji i kolejne 40kWp się pojawiło. Patrząc w dowolnym kierunku na około 200m każdy dom ma PV (pomijam 3 domy z czego 1 opuszczony) wieś długa na jakieś 3km

 

Jeśli doliczymy OZE w okolicach 5km to 7 turbin wiatrowych na 140m nie wiem ile generują, i pewnie kolejne PV 2-2,5 MWp w zakresie 9km3.

 

no to mała licytacja;

 

porównanie z własnego podwórka ;

6 domów na kablu ,

1 bez fotowoltaiki,

5 ma łącznie 73kWp z czego w 4 jest prowadzona działalność gospodarcza , pomaga również druga strona ulicy 3 bloki i jeden zakład

najwyższe zanotowane napięcie to 235V

 

życzę wszystkim spokojnych i zdrowych świąt Wiekanocnych

dużo słońca i niskiego napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...