Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli takie faktycznie miałeś wyniki, to pozostaje pogratulować. Jesteś prawdopodobnie wyjątkiem potwierdzającym regułę.

U statystycznego użytkownika to wygląda nieco inaczej.

 

No właśnie próbuję ci delikatnie wyjaśnić że jedynie dwie takie instalacje montowane w TYM SAMYM miejscu można porównywać. Jeśli ktoś ma wsch-zach to porównanie samych mocy nic nie daje bo są różne warunki. Ja mam to szczęście że mam dwie instalacje idealnie wsch-zach i idealnie na południe.

Wsch-Zach naprawdę świetnie sobie radzi, moim zdaniem jest to wynik nagrzewania paneli , rano o godzinie 7:00 mam już 2kW na wsch-zach ( w tym czasie jakies 500W na południowej ) stąd rano przy robieniu kawy herbaty, tostów na bieżąco to zużywam (autokonsumpcja) . Z południowej wszystko oddaje bo o 12:00 nikogo nie ma

Za poprzednie półrocze zapłaciłem za prąd 1200 zł (G12W) i to są praktycznie jedyne koszty utrzymania domu (grzanie, pranie, suszenie, gotowanie, 2 lodówki, 2 zamrażarki, woda - pompa, oczyszczalnia, rekuperacja itp.) czasem odpalę kominek jak spada poniżej -15 stopni. Mam też solary które dogrzewają dom w okresach przejściowych. W mieszkaniu w bloku za 72 m2 płacę prawie 600 zł czynszu i to bez kosztów wody i prądu.

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaaa wiesz jak zwykle lepiej , za ten rok (na 06.05 11:40) :

 

południe (5,5) 1532.13 kWh

wsch-zach (4,1) 1.332,7 kWh

 

 

 

 

za cały rok dla tej 5,5kW, najlepszy rok 6,6 MWh , najgorszy 5,5 MWh (pozostałe wyniki za cały okres dla tej instalacji masz wyżej), to daje w najgorszym roku 1000kWh na 1kW instalacji ( w pozostałych latach daje zawsze więcej)

Ile wg Ciebie taka instalacja powinna produkować w nie tak "kiepskich warunkach" ?

 

Dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj był chyba najgorszy dzień od początku "działania" PV - totalna katastrofa.. Przy absolutnie bezchmurnym niebie powinienem mieć co najmniej 65kWh a są... 33...:bash:

9c6634d93e61.png

 

Co więcej o godz. 20:30 mam napięcie pow. 253V

01f54c5aaecf.png

Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tu chwalimy to po obniżeniu napięcia(przez ZE po moim zgłoszeniu) wczoraj uzyskałem 27,5kWh z 3,95kW(p) co daje 6,96kWh/kW(p) tym samym dorównując do dotychczasowego (identycznego) uzysku z 13 kwietnia 2022. Muszę dodać, że z racji pylenia wielu roślin mam te panele mega zakurzone. Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to przypadłość miejscowości gdzie jest dużo instalacji FV. Ja staram się jak najwięcej zużywać na bieżąco, chociaż u mnie problem wyłączeń falownika nie występuje.

Jak pisałem wcześniej u mnie na wsi będzie ze 0,7MWp a napięcie w tej chwili 241V, oczywiście długo długo napięcie było zbliżone do wartości krytycznych jednak Energa zauważyła problem i go zlikwidowała. W nocy napięcie około 226V na każdej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk.

U mnie też rekord wczoraj 70kWh.

PV mam od listopada i jestem mile zaskoczony.

9,9 kWp - wschodnio - południowa lokalizacja (bardziej wschód niż południe) i w kwietniu 1373kWh. Daje to 138kWh/Kwp.

Mogłem rozłożyć tez panele na pd-zach, ale świadomie zdecydowałem się na wsch - tak jakoś z obserwacji u nas na wybrzeżu raczej ładniej jest rano niż po południu. Czyli większa szansa na słońce jest przed południem (no chyba, ze lampa cały dzień). Zdaję sobie sprawę, że kwiecień (i marzec tez) był wyjątkowo ładny u nas.

Tak czy siak wschodnia połac nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...