Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sumie fajny ten przelicznik - ilości dziennego uzysku z 1 kwp - u mnie najlepszy do tej pory to 6,49 i raczej zbyt wiele nie podrośnie - 4 kwp mam ustawione na południowy zachód na elewacji 30 stopni od pionu więc one maksymalnie pójdą trochę ponad 80 proc możliwości .Dolny Sląsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja moje 4kw będę zmieniał przy okazji powiększania do docelowych 8kw bo falownik 8kw a paneli tylko 10 szt 400 watowych i efekt tego taki że napięcie jest ok 290 volt a falownik musi to przerobić na 400 volt więc strata i nigdy więcej jak 3,8 kwp nie poszło przeważnie 3,5kwp , ale do rzeczy z panelami czyli będzie na takiej jak by osi północ południe i będzie się kolebać w 3 pozycjach czyli wschód w południe na płasko a zachód wiadomo natomiast kąt nie większy niż 5-10 procent :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwiec okazał się całkiem szczodry - całkowita produkcyja 969kWh

 

Capture.png

 

Instalacja na wschód, 9,5kW, dach 21°

 

Za cały rok narastająco 3.15MWh

 

mam niewiele mniej 896 kwh z 6,17 kwp na falowniku 4,4 wychodzi 145kwh z 1 kwp

 

w sumie wyszło do zapłaty 182 zł za 6 miesięcy całkowite zużycie za pół roku 2884 kwh

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na południe, dach 30stopni, pomorskie

 

styczeń 10,9 kWh/kWp, 10,9 kWh/kWp jak dotąd w 2023

luty 27,1 kWh/kWp, 38 kWh/kWp jak dotąd w 2023

marzec 69,7 kWh/kWp, 107 kWh/kWp jak dotąd w 2023

kwiecień 122 kWh/kWp, 229 kWh/kWp jak dotąd w 2023

maj 184 kWh/kWp, 414 kWh/kWp, jak dotąd w 2023

 

czerwiec 175kWh/kWp, 589kWh/kWp jak dotąd w 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulatorami, instalacja na południe, 18 stopni

2023.01: 10,5kWh/kWp; Autokonsumpcja: 96%

2023.02: 27,4kWh/kWp; Autokonsumpcja: 90%

2023.03: 58,9kWh/kWp; Autokonsumpcja: 75%

2023.04: 89,6kWh/kWp, Autokonsumpcja: 72%

2023.05: 109,7kWh/kWp, Autokonsumpcja: 68% (5 dni nie działał inwerter)

2023.06: 123,3kWh/kWp, Autokonsumpcja: 70%

Edytowane przez gb987t
Korekta Autokonsumpcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokonsumpcja ma sens tylko z magazynami energii. Bez magazynu wazny jest % zapotrzebowania na energie pochodzacy z PV a to zgola odmienne liczby.

Gdybym chcial miec autokonsumpcje 100% bez magazynu energii to musialbym dziennie zuzywac ok 40kWh energi przy zapotrzebowaniu dziennym ok. 7kWh i panelach 5,6kW. Da sie to zrobic ale po co? Lepiej sprzedac nadwyzke zeby pokrylo koszt energii w czasie jak PV nie produkuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokonsumpcja ma sens tylko z magazynami energii. Bez magazynu wazny jest % zapotrzebowania na energie pochodzacy z PV a to zgola odmienne liczby.

Gdybym chcial miec autokonsumpcje 100% bez magazynu energii to musialbym dziennie zuzywac ok 40kWh energi przy zapotrzebowaniu dziennym ok. 7kWh i panelach 5,6kW. Da sie to zrobic ale po co? Lepiej sprzedac nadwyzke zeby pokrylo koszt energii w czasie jak PV nie produkuja.

 

Nie planuje magazynu i jestem na starych prosumenckich zasadach i nie myślę o autokonsumpcji 100% bo to nierealne ale 30% w skali roku do zrobienia jak najbardziej, Trochę dyscypliny i smart gniazdek i może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...