Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie to nie zawody to informacja jak wypada moja instalacja w porównaniu zinnymi. Dzięki temu mogę ocenić czy coś nie szwankuje albo czy np nie jest źle ustawiona. Mam nadzieję że temat będzie kontynuowany i na bieżąco rok po roku będziemy sobie przekazywać te uzyski.

 

Aha więc powiedz mi czy moja dobrze działa tylko za miesiąc będzie miała 9 lat, i czy jest dobrze ustawiona bo może zdejmę i przestawię garaż na inny kąt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha więc powiedz mi czy moja dobrze działa tylko za miesiąc będzie miała 9 lat, i czy jest dobrze ustawiona bo może zdejmę i przestawię garaż na inny kąt ;)

 

Najwyraźniej dawno nie wszcząłeś żadnej gównoburzy i brakuje Ci tego, bo z uporem maniaka próbujesz wbić kij w mrowisko. Temat wątku jest prosty i zrozumiały nawet dla dziecka " Uzysk z PV". Chcesz podawać to możesz. Nie chcesz - nie dowalaj się do tych co chcą. I nie żądaj analizy pracy swojej instalacji skoro nie podałeś parametrów, zwłaszcza, że mienisz się znawcą tematu, którego wiedza przerasta znacząco nasze skromne wiadomości co wielokrotnie dało się wyczytać w Twoich postach. A jeżeli chcesz sprowadzić dyskusję do poziomu ryzyka pukania żony w wieku 42 lat, to ja w to nie idę.

Ale gufno.. Większe ryzyko mam jak pukam żonę w wieku 42 lez gumy. Bo wyjdzie kaszojad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej dawno nie wszcząłeś żadnej gównoburzy i brakuje Ci tego, bo z uporem maniaka próbujesz wbić kij w mrowisko. Temat wątku jest prosty i zrozumiały nawet dla dziecka " Uzysk z PV". Chcesz podawać to możesz. Nie chcesz - nie dowalaj się do tych co chcą. I nie żądaj analizy pracy swojej instalacji skoro nie podałeś parametrów, zwłaszcza, że mienisz się znawcą tematu, którego wiedza przerasta znacząco nasze skromne wiadomości co wielokrotnie dało się wyczytać w Twoich postach. A jeżeli chcesz sprowadzić dyskusję do poziomu ryzyka pukania żony w wieku 42 lat, to ja w to nie idę.

 

A zapomniałem o tobie, niedowiarku... znawcą tematu to ty jesteś największym i nieocenionym pomocnikiem w temacie innym niż fotowoltaika.

Aha o uzysku miałem napisać

193kWh/kWp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha więc powiedz mi czy moja dobrze działa tylko za miesiąc będzie miała 9 lat, i czy jest dobrze ustawiona bo może zdejmę i przestawię garaż na inny kąt

 

Gdybyś notował te parametry przez te 9 lat to widziałbyś czy instalacja pracuje równo i o ile słabnie -byłbyś tez w stanie zauważyć gdy któryś z paneli zacznie szwankować bo zmniejszy się uzysk - możesz też np przez porównanie okreslić czy Ci się zbytnio nie zakurzyła . Ja mam np na dachu i nie widze jak sie mają panele a sąsiad trochę kopci więc taka obserwacja może mi dać sygnał aby wleźć i umyć na przykład . Jasnym jest że nei da się porównywać instalacji między soba bo każda jest trochę inna ale jak się to trzyma w okolicach tego co na podobnej się uzyskuje to wiesz ze jest ok a jak się będzie drastycznie różniło masz sygnał żeby sprawdzić dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...