Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No widzisz, nie patrz na wszystkich przez swój pryzmat.

Ktoś może mieć inny tryb życia, inne hobby i upodobania, korzystać z innych urządzeń elektrycznych i zużywać więcej.

 

pierwsza rzacz to ilośc osób a co do urżadzeń to juz są energooszczędne nikt lodówki minsk nie trzyma chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie patrz na wszystkich przez swój pryzmat.

Ktoś może mieć inny tryb życia, inne hobby i upodobania, korzystać z innych urządzeń elektrycznych i zużywać więcej.

 

u gawel'ka to standard, chyba raz w miesiącu ma tłumaczone, że każdy dom jest inny

Niestety nie dociera... On ma tyle i tyle i inni jak jeden mąż muszą mieć tyle samo.

Ja zużywam średnio 350kWh co miesiąc , a zdaża mi się i 400 , a grzejąc latem CWU ponad 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzacz to ilośc osób a co do urżadzeń to juz są energooszczędne nikt lodówki minsk nie trzyma chyba

 

U mnie 3 osoby.

A palisz kawę ? Warzysz piwo ? Pieczesz własny chleb ? Ciasto co parę dni ?

No widzisz - A są ludzie, którzy to robią i mają dedykowane do tego urządzenia.

Do tego dochodzi np hydrofor z własnej studni, oświetlenie posesji, nawet brama z napędem, czy videomonitoring.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 osoby.

A palisz kawę ? Warzysz piwo ? Pieczesz własny chleb ? Ciasto co parę dni ?

No widzisz - A są ludzie, którzy to robią i mają dedykowane do tego urządzenia.

Do tego dochodzi np hydrofor z własnej studni, oświetlenie posesji, nawet brama z napędem, czy videomonitoring.

żadne z tych urządzeń, oprócz maszyny do chleba u mnie nie występują, a i ona jest rzadko używana. Mam za to tv plazmowy , który wciąga 50-60 kWh na miesiąc( nie pracuje 24h) i dwie lodówki , z których jedna robi w zasadzie tylko jako zamrażalnik do owoców, a w części chłodniczej stoi zapas masła.

Dużo korzystam z indukcji oraz piekarnika, pralki i zmywarki. Także to potwierdza , że każdy dom jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 osoby.

A palisz kawę ? Warzysz piwo ? Pieczesz własny chleb ? Ciasto co parę dni ?

No widzisz - A są ludzie, którzy to robią i mają dedykowane do tego urządzenia.

Do tego dochodzi np hydrofor z własnej studni, oświetlenie posesji, nawet brama z napędem, czy videomonitoring.

 

Kawy nie palę ale ekspres działa online, chleb piekę, Ciasta nie piekę ze względów dietetycznych. Poza tym zgoda, Kolega ma kopalnię w piwnicy zużycie 7 kWh/h koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u gawel'ka to standard, chyba raz w miesiącu ma tłumaczone, że każdy dom jest inny

Niestety nie dociera... On ma tyle i tyle i inni jak jeden mąż muszą mieć tyle samo.

Ja zużywam średnio 350kWh co miesiąc , a zdaża mi się i 400 , a grzejąc latem CWU ponad 700.

 

No przykro mi że to tak odbierasz, ja nikogo nie oceniam bo każdy jest innym, ale też piszę o sobie bo innych nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma takie zużycie bytowe jak ja grzewcze. może ma piekarnię

 

3,5 kWp to duża instalacja?

Montując PV kierowałem następującymi aspektami:

- pokryć 100% zapotezbowania w tym 20% dla elektrowni

- maksymalnie wykorzystać dotację (maksymalnie, optymalnie jak największa instalacja za 10 tys.). Wydałem 10 k, odzyskałem 5k i nie płacę już prąd.

- planuję montaż splita

pozostały prąd będą nosił w wiaderkach do sąsiada :D ;) Przecież jak będzie coś zostawać to znajdą się urządzenia, którymi będą mógł poopprawić konfort fizyczny, psychiczny i finasowy :cool: np grzałka do silnika samochodu

 

Gdybym budował się teraz instalowałbym tylko PV i grzał prądem. Budowałem się 5 lat temu i wtedy gaz był najbardzeiej optymalnym rozwiązaniem. Dlatego głupotą moją byłoby teraz wywalenie pieca gazowego i zmiana na elektryczny. Poczekam jeszcze kilka lat i jak się zamortyzuje piec gazowy, to wymienię go na elektryczny i może uda się łyknąć jeszcze jaką dotację na kolejny string.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 kWp to duża instalacja?

Montując PV kierowałem następującymi aspektami:

- pokryć 100% zapotezbowania w tym 20% dla elektrowni;)

- maksymalnie wykorzystać dotację (maksymalnie, optymalnie jak największa instalacja za 10 tys.). Wydałem 10 k, odzyskałem 5k i nie płacę już prąd. :yes:

- planuję montaż splita:):yes:ja też

pozostały prąd będą nosił w wiaderkach do sąsiada :D ;) Przecież jak będzie coś zostawać to znajdą się urządzenia, którymi będą mógł poopprawić konfort fizyczny, psychiczny i finasowy :cool: np grzałka do silnika samochodu

 

Gdybym budował się teraz instalowałbym tylko PV i grzał prądem. :yes: ja tak mam Budowałem się 5 lat temu i wtedy gaz był najbardzeiej optymalnym rozwiązaniem. Ja budowałem się 16 lat temu i gaz nie był optymalny i nadal nie jest . Dlatego głupotą moją byłoby teraz wywalenie pieca gazowego i zmiana na elektryczny. Poczekam jeszcze kilka lat i jak się zamortyzuje piec gazowy, to wymienię go na elektryczny i może uda się łyknąć jeszcze jaką dotację na kolejny string.

Peno nie ma co rujnowac tego co masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by wychodziło 10 kw /dobę. Jak miałem bojler to w lecie tyle wychodziło ok 8-9 w II strefie i 1 kwh w dziennej, ale ja mam tylko 2 laptopy i 2 tv więc nie zużywam duzo prądu całe agd było wymienione na ++. Dużo zależy od ilości osób.

Teraz to nie licząc ogrzewania PC cuw pobiera w tej chwili ok 2 kwh/dobę a w lecie może 0,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...