Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

a u mnie w styczniu 183 kWh , oddane 32 kWh.

Do połowy lutego powinienem mieć już prawidłowe uzyski-Słońce powinno być na wysokości z końca października...

Taki "zgniły kompromis" z umiejscowieniem mojej instalacji...

Pzdr

 

I to bardzo zgniły biorąc pod uwagę jaką masz moc zainstalowaną - tam powinno być ponad 400kWh wyplute. U mnie styczeń to 43kWh z 1kWp a znam przypadki ponad 46kWh z 1kWp.

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to bardzo zgniły biorąc pod uwagę jaką masz moc zainstalowaną - tam powinno być ponad 400kWh wyplute. U mnie styczeń to 43kWh z 1kWp a znam przypadki ponad 46kWh z 1kWp.

 

Jeszcze w kompleksy nie wpadłem - Gaweł ma z 1 kWp 17,8 kWh przy moich 18,3 kWh...

Pomijając lokalizację geograficzną ,u mnie lokalizacja była kompromisem :

-nie chciałem sam montować PV na dachu

-nie chciałem płacić 2x za PV instalatorom

-nie chciałem zagracać zieleni pod lasem na 10kWp

-chciałem zrobić wiatkę na kostce pod samochody moich chłopaków

W moich kalkulacjach liczyłem się z gorszymi uzyskami z powodu cienia domu (od niskiej wysokości słonka) w okresie zimy- natomiast nie spodziewałem się takiej pogody PV w styczniu.

W skrócie : mam co chciałem i po roku obacim jak to wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kompleksy nie wpadłem - Gaweł ma z 1 kWp 17,8 kWh przy moich 18,3 kWh...

Pomijając lokalizację geograficzną ,u mnie lokalizacja była kompromisem :

-nie chciałem sam montować PV na dachu

-nie chciałem płacić 2x za PV instalatorom

-nie chciałem zagracać zieleni pod lasem na 10kWp

-chciałem zrobić wiatkę na kostce pod samochody moich chłopaków

W moich kalkulacjach liczyłem się z gorszymi uzyskami z powodu cienia domu (od niskiej wysokości słonka) w okresie zimy- natomiast nie spodziewałem się takiej pogody PV w styczniu.

W skrócie : mam co chciałem i po roku obacim jak to wyjdzie...

 

I jakoś z tym żyje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie północ kraju i tylko 22.54 kWh/kWp - 2 dni słoneczne przez cały miesiąc.

Na północy Polski opłacalność instalacji jest mocno dyskusyjna. Widać to po wpisach - udzielają się w większości ludzie z południa.

 

Z ciekawostek nasłonecznienie całego miesiąca to u mnie ok 40h na południu od 100-140h.

sunshine-total.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie północ kraju i tylko 22.54 kWh/kWp - 2 dni słoneczne przez cały miesiąc.

Na północy Polski opłacalność instalacji jest mocno dyskusyjna. Widać to po wpisach - udzielają się w większości ludzie z południa.

 

Z ciekawostek nasłonecznienie całego miesiąca to u mnie ok 40h na południu od 100-140h.

[ATTACH=CONFIG]440238[/ATTACH]

 

Niestety masz rację i też to zauważam. Powinno się tamtejsze instalacje przewymiarować ale kto za to będzie płacił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chciałem ale... ekonomia jednak wygrała i zagraciłem:yes:

 

Oby kolego wyszło lepiej niż się spodziewasz a jak nie to przecież gawel ma mniej :wiggle:

 

Ja mam mniej i do tego płasko ale za to od południa. Mniej bo tylko tyle było miejsca i za rok planuję założenie klimy do ogrzewania parteru, zużycie prądu powinno spaść o co najmniej 1,5 MWh . Moim celem nie było wyzerowanie rachunku bo to jest i tak niemożliwe ze względu na opłaty stałe. Chodziło mi całkowite zbilansowanie I strefy i to się udało.

Sporo też mówiło się o zmianie sposobu rozliczeń i o wprowadzeniu opłaty stałej za 1kwp np 5 zł w moim przypadku to 240 zł dam radę ale przy 10kwp to już 600/rok bez względu czy słońce świeci czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo też mówiło się o zmianie sposobu rozliczeń i o wprowadzeniu opłaty stałej za 1kwp np 5 zł w moim przypadku to 240 zł dam radę ale przy 10kwp to już 600/rok bez względu czy słońce świeci czy nie.

 

Tfuu tfu wypluj to...

 

 

Dlaczego masz tak płasko? Dach pod takim małym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie słońce coraz wyżej. Połowa paneli ledwo co działała. 178 kWh/5,79 I średnia nieco powyżej 30 na 1 kWp.

 

Dach mam płaski panele w 1 rzędzie w którym mam tylko 4 sztuki pracowały za pięknie i tylko boczne z drug8ego rzędu w którym jest 11 A trzeci rząd 4 paneli to lichutko.

 

Ale za to 1 lutego już w ciągu dnia wyskoczyło mi 14 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...