Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Nie wiesz kompletnie o czym mówisz. Ja mam instalację od czterech lat i się nie wymądrzam, ale co nieco wiem.

 

A tutaj uzyski mojej przewymiarowanej o ok 17% instalacji:

 

Rok 2018 - 1217,91 kWh/kWp

Rok 2019 - 1191,61 kWh/kWp

 

Już lecę liczyć straty :lol2:

 

Jakiej mocy masz instalację i na jakich "bebechach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwszy przyzwoity dzień od założenia instalacji 16,5kWh teraz jeszcze jakieś ochłapy lecą. W jeden dzień 1/4 tego co przez 10 dni lutego.

Szkoda tylko że liczona po 0,30zł * 0,85 (opust i autokonsumpcja szacowane średnioroczne). 4 zł do przodu :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przyzwoity dzień od założenia instalacji 16,5kWh teraz jeszcze jakieś ochłapy lecą. W jeden dzień 1/4 tego co przez 10 dni lutego.

Szkoda tylko że liczona po 0,30zł * 0,85 (opust i autokonsumpcja szacowane średnioroczne). 4 zł do przodu :)

 

Zmień taryfę na G11 to będziesz ok 9 do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić w tym roku instalacje PV i przed zimą pompę ciepła. Ofertę od instalatora mam na 30 paneli o mocy 325Wp. Wychodzi z tego instalacja 9,75kWp Ktoś mi podpowiedział, żeby dogadać się z instalatorem na instalację 31x325kWp co da 10,075kWp. Oczywiście nie można tego tak zgłosić. Więc trzeba by było zrobić w 1 etapie instalacje na 30kWp, zrobić wsyzstkie zgłoszenia i odbiory i po miesiącu założyć dodatkowy panel.

Chodzi o maksymalne wykorzystanie paneli przy założeniu, że oddaje 20% energii do ZE.

Jakie ew. negatywne konsekwencje mogą być przez takie zakombinowanie z dodatkowym panelem? Czy oprócz wścibskiego sąsiada Tauron może w jakiś sposób wykminić taką akcję?

Czy wogóle ma sens takie kombinowanie czy odpuscic i zrobić po bożemu?

"Zrobić po bożemu" bez kombinacji, za rok może dwa znów znowelizują ustawę i sobie dołożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień taryfę na G11 to będziesz ok 9 do przodu

 

:rotfl:

Przecież tak jest celowo aby maksymalnie przyspieszyć czas zwrotu . Niepełne pokrycie ii płacenie tylko za tanią taryfę . Instalacja pokryje całą drogą i ok 1000kwh w taniej

Do zapłacenia pozostanie ok 3000-3500kWh w taniej/rok

Edytowane przez kulibob
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić w tym roku instalacje PV i przed zimą pompę ciepła. Ofertę od instalatora mam na 30 paneli o mocy 325Wp. Wychodzi z tego instalacja 9,75kWp Ktoś mi podpowiedział, żeby dogadać się z instalatorem na instalację 31x325kWp co da 10,075kWp. Oczywiście nie można tego tak zgłosić. Więc trzeba by było zrobić w 1 etapie instalacje na 30kWp, zrobić wsyzstkie zgłoszenia i odbiory i po miesiącu założyć dodatkowy panel.

Chodzi o maksymalne wykorzystanie paneli przy założeniu, że oddaje 20% energii do ZE.

Jakie ew. negatywne konsekwencje mogą być przez takie zakombinowanie z dodatkowym panelem? Czy oprócz wścibskiego sąsiada Tauron może w jakiś sposób wykminić taką akcję?

Czy wogóle ma sens takie kombinowanie czy odpuscic i zrobić po bożemu?

 

chcesz ryzykować dla 325 kWh rocznie? załóż sobie lepiej 31szt 320W paneli i razem masz 9.92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Wam chodzi? Co znaczy chińskie - złe? , kiepskiej jakości? Przecież większość jeśli nie całość obecnej elektroniki jest tam produkowana.

Co to zmieni , że sobie ponarzekacie , że już od kilkunastu lat wszystkie oryginalne części ma tylko chiński samochód.

Najważniejsze chyba jest to, że wśród tego natłoku urządzeń zawierających w nazwie z eco, solar, black, ful.... i innych są takie firmy które trzymają jakość, dostępna jest gwarancja która jest realizowana, lub stoi za tym jakaś korporacja lub firma znana od lat.

Najważniejsze jest moim zdaniem to, że jeśli już ktoś zamontuje sobie te panele na dachu, ścianie czy ziemi mają mu dostarczać prąd i ten do domu i ten do sieci aby mógł płacić mniej, lub wcale za energię elektryczną.

A wątek ten jest tylko po to aby uzyskiem z takiej instalacji się pochwalić, bo po nic innego nie powstał.

Są inne wątki na temat wyższości chińskich bądź innych "skracanych myślowo" niemieckojęzycznych urządzeń i niech tam pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in Germany składany w DE części chińskie;). Mam sprzęt komputerowy z 87r i już było China. Wracając do paneli to kiedyś wykonanie paneli było lepsze teraz co widzę to idą na ilość nie jakość.

 

Nie pracujesz w przemyśle to nie wiesz, że wielu producentów od kilku lat ucieka od chińskich podwykonawców, bo tego chce europejski Klient. Ja wiem bo jestem tego świadkiem właśnie w mojej pracy zawodowej w przemyśle.

 

Ale dobrze się z tym zjadliwym komentarzem czujesz, a dobre samopoczucie to podstawa. Widzę, że znasz każdy panel każdego producenta na wylot. Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wtrącę tylko ,że światowa czołówka producentów paneli PV to chińskie fabryki.

Dodam jeszcze ,że sama produkcja tych paneli -to nie jest "zegarek szwajcarski".Trzeba trochę technologii , kontroli jakości i taniej siły roboczej...

Tyle ode mnie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracujesz w przemyśle to nie wiesz, że wielu producentów od kilku lat ucieka od chińskich podwykonawców, bo tego chce europejski Klient. Ja wiem bo jestem tego świadkiem właśnie w mojej pracy zawodowej w przemyśle.

 

Ale dobrze się z tym zjadliwym komentarzem czujesz, a dobre samopoczucie to podstawa. Widzę, że znasz każdy panel każdego producenta na wylot. Gratki.

 

A ja pracuję dla przemysłu i widziałem na własne oczy komponenty z chińskich fabryk (tranzystory,kondensatory ,itp) na liniach montażowych uznanego producenta systemów sterowania w DE...

I o czym to świadczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Wam chodzi? Co znaczy chińskie - złe? , kiepskiej jakości? Przecież większość jeśli nie całość obecnej elektroniki jest tam produkowana.

 

Po pierwsze, odpowiedziałem na pytanie jakie „bebechy” bez podawania producentów żeby nikt mnie nie posądzał o reklamę bo mam mało postów. Dałem tylko kierunek skąd sprzęt pochodzi a inteligentny rozmówca znajdzie sobie w Necie o czym mowa.

 

Po drugie, nie jest prawdą że wszystkie podzespoły wszędzie są z Chin. Proszę mi wierzyć. Albo poznać trochę np. przemysł motoryzacyjny, np. w Polsce bo my sporo produkujemy podzespołów. Elektronikę też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem nawet "swój rekord"-33kWh. Sprawdziłem na Solarmanie-chyba nikomu nie pykło więcej w kategorii 10kWp...

Zaczęło się pochmurnie -a potem trochę przetarło się niebo i j/n wykres

[ATTACH=CONFIG]441372[/ATTACH]

Gdyby było słonecznie cały dzień -moze do 45kWh by dobiło.

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobrow Ty nie analizuj uzysków dziennych bo na razie licznik i tak kręci się w prawo. Ja i inii mają jeszcze prunt z ubiegłego roku ja mam jeszcze jakieś 0,7MWh netto do zgarnięcia. A Ty liczysz na 45kWh chętnie dałbym Ci nawet 200 kWh ale nie mogę.

 

Cieszę się tym co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...