Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tego że średnią produkcję w przybliżeniu wyciągne a nie zanosi się na to.

 

To możesz stwierdzić 31 grudnia późnym popołudniem po roku użytkowania PV. A wszelkie prognozy można codziennie oglądać zaraz po serwisach informacyjnych, te prognozują co najwyżej na kilka dni w przód a nie na dowolnie wybrany miesiąc jak w przypadku PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego że średnią produkcję w przybliżeniu wyciągne a nie zanosi się na to.

 

ochłoń chłopie, zrobi co do niej należy. Miesiąc do miesiąca w danym roku nie jest równy...

 

np u mnie

 

styczeń 2019 to 97kWh, styczeń 2020 to 180kWh

 

 

 

maj 2018 to 881kWh, maj 2019 to 616kWh

 

 

 

czerwiec 2018 733kWh, czewriec 2019 891kWh

 

 

 

Więc co nie zrobi jednego miesiąca , z powodzeniem może nadrobić w następnych.

U mnie prognozy produkcji z instalacji opiewały na 5,3MWh (z 6kWp) ze względu na odstawienie od południa oraz cień, a instalacja zrobiłą 5,6MWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie dzisiaj prawie cały dzień było piękne słońce-padł rekord mojej dziennej produkcji tj prawie 40kWh.

Zauważyłem jednak fizyczny wpływ temperatury powietrza (i zapewne paneli).

Popatrzcie na piłę sprzed wczoraj-było pochmurnie prawie cały dzień , ale momentami pojawiało się słońce-w piku padł wtedy mój rekord mocy 8,7kW

[ATTACH=CONFIG]441462[/ATTACH]

Dzisiaj z kolei było praktycznie cały dzień słonko-tylko pod koniec dnia się zachmurzyło.Na poniższym wykresie max moc dzisiaj to 7,2kW

[ATTACH=CONFIG]441463[/ATTACH]

Czyli spadek mocy 1,5kW w słoneczny dzień w stosunku do mocno pochmurnego z chwilowymi prześwitami...

Kolejne doświadczenie,

Ciułam i obserwuję dalej ...

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...