Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dane można podawać co miesiąc ile kW z każdej kWp lub raz na rok nie wiem czym się podniecacie podając " do 10 marca 20..". Przypomina mi to lata 90 i przyłącza Tpsa każdy dzwonił żeby się pochwalic ze ma.w marcu grzeje prądem i w worku o spalaniu gazu napisze pewnie 30.

 

Ponieważ mamy instalację od niedawna i w kilku przypadkach od podstaw samodzielnie zaprojektowaną i wykonaną :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam doła. Spójrzcie, jak inwerter skutecznie obcina moc paneli :(.

 

A co nie wiedziałeś? ktoś Cię chyba wprowadził w błąd:sick:, to normalne o tej porze roku - mocne Słońce i niska temperatura, latem będziesz miał podobnie ale już nie tak "ostro" po hamulcach.

Niekiedy warto niekiedy nie przewymiarować szczególnie na nowoczesnych panelach, chociaż przyzwyczajenia instalatorów pozostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam doła. Spójrzcie, jak inwerter skutecznie obcina moc paneli :(. Chyba to przewymiarowane instalacji względem inwertera jest przereklamowane :mad:

[ATTACH=CONFIG]441769[/ATTACH]

 

niestety obcina do tych 3000 ale to może nie wpłynie na produkcję roczną bo tak sie dzieje przeważnie w okresie wiosennym. Masz chyba falownik 1-fazowy i 1 string składający się z 11 modułów, tak przynajmniej wychodzi z napięcia DC i ja mam prośbe czy mógłbyś podglądnąć w system info(3) parametr 6 (input mode) jak jest ustawione , chyba że sam wykonywałeś i konfigurowałeś to może bez podglądu wiesz jakie są ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety obcina do tych 3000 ale to może nie wpłynie na produkcję roczną bo tak sie dzieje przeważnie w okresie wiosennym.

 

Jak nie wpłynie? Przecież już wpłynęło - będzie o jakiś tam ułamek % mniejsza produkcja od maksymalnej.

U nas jest kult przewymiarowania - ludzie nie rozumieją kiedy warto to zrobić, a kiedy nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mój Sofar pcha do sieci ile wpadnie z paneli- niby ma obcinać przy 10kW , a na wykresie mocy AC jest 10,23kW...

Jak dla mnie -ok

 

U kolegi też widać w peaku 3,05kW na 3kW i pewnie jakbyś to procentowo porównał to wyjdzie, że macie podobną obcinkę.

Sprawdzić trzeba ile mocy panele dają na falownik i wtedy wyjdzie ile ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety obcina do tych 3000 ale to może nie wpłynie na produkcję roczną bo tak sie dzieje przeważnie w okresie wiosennym. Masz chyba falownik 1-fazowy i 1 string składający się z 11 modułów, tak przynajmniej wychodzi z napięcia DC i ja mam prośbe czy mógłbyś podglądnąć w system info(3) parametr 6 (input mode) jak jest ustawione , chyba że sam wykonywałeś i konfigurowałeś to może bez podglądu wiesz jakie są ustawienia

 

"Independent" z tym, że u mnie to pozycja 7 nie 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się chwalić, więc nie podaję wartości produkcji ( w końcu to są tylko "suche" liczby).

Powiem tak - słońca przybywa i za wczorajszy dzień zanotowałem bilans dodatni produkcji z PV w stosunku do zużycia. Takich dni przybywa i już wkrótce powinien być bilans w "magazynie" dodatni.

 

Życzę wszystkim dużo Słońca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się chwalić, więc nie podaję wartości produkcji ( w końcu to są tylko "suche" liczby).

Powiem tak - słońca przybywa i za wczorajszy dzień zanotowałem bilans dodatni produkcji z PV w stosunku do zużycia. Takich dni przybywa i już wkrótce powinien być bilans w "magazynie" dodatni.

 

Życzę wszystkim dużo Słońca!

 

Nie grzeje prądem, więc takich dni miałem marcu już pięć, zresztą w lutym też 3 (pierwszy 13/02)

 

Gdyby marzec utrzymał formę z ostatnich trzech dni, to byłby pierwszym miesiącem bez faktury z Tauron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...