Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Jutro to raczej się nie uda a bardziej poniedziałek ale tak na szybko sobie przypomniałem że jak wejdziesz w ustawienia dojdziesz do zakładki limit mocy to powinna prawidłowo być podświetlona opcja wyłączona jeśli masz cyfry np 2.5 tzn że sam już wiesz. Jeśli jednak masz wyłączoną opcję limitu mocy to z pewnością bez serwisu i resetu do ustawień fabrycznych się nie obejdzie. Mam nadzieję że kraj na wyświetlaczu masz KRAJ Polska a nie RPA

 

Tylko ja nie potrafię wejść w to bo prosi o hasło którego nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko ja nie potrafię wejść w to bo prosi o hasło którego nie znam

 

Hasło jest zabezpieczeniem przed nieuprawnioną zmianą ustawień. Tak wspominałem na ten moment nic nie zmieniaj tylko jutro jak inwerter ruszy sprawdź czy opcja ograniczenia mocy jest wyłączona czy włączona - komunikat jest wyświetlany na wyświetlaczu i nie wymaga hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło jest zabezpieczeniem przed nieuprawnioną zmianą ustawień. Tak wspominałem na ten moment nic nie zmieniaj tylko jutro jak inwerter ruszy sprawdź czy opcja ograniczenia mocy jest wyłączona czy włączona - komunikat jest wyświetlany na wyświetlaczu i nie wymaga hasła.

Raczej nie wyświetla a jak wchodzę w ustawienia to po wciśnięciu WspEnerK lubZakrHz lub Panstw: wyświetla komunikat hasło 0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się produkcja ruszyła jak narazie 55,6 kWH/kWp z marca. Jak narazie najlepszy marcowy wynik to 27,4kWhszkoda że w taniej taryfie. Muszę iść licznik spisać i zobaczym jak to wygląda.

 

edit:

Za marzec auto konsumpcja 20% a magazyn obie taryfy po opustach 120kWh w plecy. Auto konsumpcja spada bo klima mniej chodzi a małe odbiorniki już w dzień większość czasu na offgridzie lecą.

Ale jest ok 120kWh za równy miesiąc do zapłaty jak w tym 50% ogrzewania jest.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera Zrzut ekranu_2020-03-21_091559_elicznik.tauron-dystrybucja.pl.jpg

 

solar1.jpg

 

Produkcja leci sobie ładnie jednak w tym tygodniu dostałem 4 faktury z Taurona na różne kwoty za łączny okres od połowy listopada do końca lutego. Instalacja odpalona 10 grudzień 2019. Rozliczenie powinienem mieć roczne, tak zaznaczał mi przedstawiciel firmy montującej PV. Prognoza to raczej nie jest (rózne kwoty). Miał ktoś może podobnie ? Raczej laik ze mnie w tym temacie .:confused::confused::confused:

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]442034[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]442035[/ATTACH]

 

Produkcja leci sobie ładnie jednak w tym tygodniu dostałem 4 faktury z Taurona na różne kwoty za łączny okres od połowy listopada do końca lutego. Instalacja odpalona 10 grudzień 2019. Rozliczenie powinienem mieć roczne, tak zaznaczał mi przedstawiciel firmy montującej PV. Prognoza to raczej nie jest (rózne kwoty). Miał ktoś może podobnie ? Raczej laik ze mnie w tym temacie .:confused::confused::confused:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9różne kwoty)

 

rozliczenia na dzień 31.12.2019 nie było?

zakryj dane i pokaż te faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]442034[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]442035[/ATTACH]

 

Produkcja leci sobie ładnie jednak w tym tygodniu dostałem 4 faktury z Taurona na różne kwoty za łączny okres od połowy listopada do końca lutego. Instalacja odpalona 10 grudzień 2019. Rozliczenie powinienem mieć roczne, tak zaznaczał mi przedstawiciel firmy montującej PV. Prognoza to raczej nie jest (rózne kwoty). Miał ktoś może podobnie ? Raczej laik ze mnie w tym temacie .:confused::confused::confused:

 

Rozliczenie powinieneś mieć na koniec roku. Później prognozy ale program liczący "źle liczy" zapłać i wystąp o korektę faktury. Biura zamknięte ale dasz radę. W przyszłości zostanie to naprawione bo znamy moc instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]442034[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]442035[/ATTACH]

 

Produkcja leci sobie ładnie jednak w tym tygodniu dostałem 4 faktury z Taurona na różne kwoty za łączny okres od połowy listopada do końca lutego. Instalacja odpalona 10 grudzień 2019. Rozliczenie powinienem mieć roczne, tak zaznaczał mi przedstawiciel firmy montującej PV. Prognoza to raczej nie jest (rózne kwoty). Miał ktoś może podobnie ? Raczej laik ze mnie w tym temacie .:confused::confused::confused:

 

No nie żebym się czepiał, ale tak miałeś super aż zazdrościłem że dałem się zfrajerować ;)

 

BTW Nie wiem co oznacza odpalona bo ja to zrobiłem w październiku próbnie natomiast od 19 listopada miałem licznik a umowę prokonsumencką od października. Miałem 2 faktury rozliczeniową do umowy zamkniętej i pierwszą z nowej umowy prosumenckiej od 19 listopada do 21 grudnia 2019 z rozliczeniem produkcji, jak na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żebym się czepiał, ale tak miałeś super aż zazdrościłem że dałem się zfrajerować ;)...

j.

 

Gawel ale co miałem super bo nie chwytam.

Instalacja odpalona, znaczy uruchomiona produkcja. Licznik miałem wymieniony wcześniej, 9 listopad jak się nie mylę. 10 grudnia założyli moduły i falownik i od 11.12 wszystko już pracowało.

 

rozliczenia na dzień 31.12.2019 nie było?

zakryj dane i pokaż te faktury

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

 

Jedna z faktur. Ta jest najwyzsza.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenie powinieneś mieć na koniec roku. Później prognozy ale program liczący "źle liczy" zapłać i wystąp o korektę faktury. Biura zamknięte ale dasz radę. W przyszłości zostanie to naprawione bo znamy moc instalacji.

 

powinien...też tak myślałem. Ja montowałem w zeszłym roku. Rozliczenie roczne z prognozą miałem. Po wymianie licznika(chyba na początku czerwca) zapłaciłem fakturę rozliczeniową i czekałem do 30.06 aż mi wystawią prognozę. Nie doczekałem się. Tak samo było na koniec roku. Wiec teraz to już całkiem nie wiem xD

Czy rozliczenie będzie po 30.06 czy jeszcze jakoś inaczej?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po momtażu instalacji w listopadzie dostałem fakturę za listopd-grudzień i styczeń, przychodziła zawsze 21. dnia kolejnego miesiąca. Faktura za zużycie będące różnicą energii pobranej i wyprodukowanej.

Teraz czekam, czy dostanę za luty - bo na poczàtku, marca dostałem kolejnę umowę (czy aneks do umowy) z okresem rozliczeniowym 6m.

Nie wiem tylko dlaczego mam umowę zawartą na instalację o mocy 5.04kWp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawel ale co miałem super bo nie chwytam.

Instalacja odpalona, znaczy uruchomiona produkcja. Licznik miałem wymieniony wcześniej, 9 listopad jak się nie mylę. 10 grudnia założyli moduły i falownik i od 11.12 wszystko już pracowało.

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]442043[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]442044[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]442045[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]442046[/ATTACH]

 

 

Jedna z faktur. Ta jest najwyzsza.

 

na razie to wygląda że masz rozliczenia miesięczne

to co tu przedstawiłeś to jest rozliczenie grudnia, myślę że masz też i za listopad jak i tegoroczne

licznik jak piszesz miałeś instalowany 9 albo 11.11 i od tego momentu jest nowe konto z nowym nr użytkownika a stare do tej daty rozliczone (może być widoczne w e-licznik pod innym nr)

 

sprawdź w e-licznik na dzień 30.11. pobraną: szczytowej powinno być 151,8 a poza szczytowej 199,4 i za te ilości powinna być pierwsza faktura, mogła być też z adnotacją zapłacona jeżeli z rozliczenia na dzień zainstalowania licznika była nadpłata

 

rozliczenie od 01.12 do 31.12 to druga faktura i na dzień 31.12 pobrana w szcz. to 215 (367-151,8) poza szcz 272 (470,9-199,4) a wysłana w szcz 36 poza 19

więc szczyt 215-(36*0,8) =186 i poza 272-(19*0,8)= 257

i tu nie wiem dla czego zrobiono małą pomyłkę bo w rozliczeniu przyjęto w szcz 196 (powinno 186) poza szcz 247 (powinno 257) i po wymnożeniu przez stawki plus VAT plus gwarancja ceny za en. el. masz 131,62 i za dystrybucję 81,53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja od 12 grudnia, 18 grudnia wymieniony licznik. Kilka dni później tv rozliczeniowa i cisza. Zmieniałem okres rozliczeniowy na 12 miesięcy i nic, żadnych prognoz nie dostałem. Dostałem za to jakiś aneks z kupą błędów: zła wielkość instalacji (zawyżona), zły adres...

Dalej czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to wygląda że masz rozliczenia miesięczne

to co tu przedstawiłeś to jest rozliczenie grudnia, myślę że masz też i za listopad jak i tegoroczne

licznik jak piszesz miałeś instalowany 9 albo 11.11 i od tego momentu jest nowe konto z nowym nr użytkownika a stare do tej daty rozliczone (może być widoczne w e-licznik pod innym nr)

 

sprawdź w e-licznik na dzień 30.11. pobraną: szczytowej powinno być 151,8 a poza szczytowej 199,4 i za te ilości powinna być pierwsza faktura, mogła być też z adnotacją zapłacona jeżeli z rozliczenia na dzień zainstalowania licznika była nadpłata

 

rozliczenie od 01.12 do 31.12 to druga faktura i na dzień 31.12 pobrana w szcz. to 215 (367-151,8) poza szcz 272 (470,9-199,4) a wysłana w szcz 36 poza 19

więc szczyt 215-(36*0,8) =186 i poza 272-(19*0,8)= 257

i tu nie wiem dla czego zrobiono małą pomyłkę bo w rozliczeniu przyjęto w szcz 196 (powinno 186) poza szcz 247 (powinno 257) i po wymnożeniu przez stawki plus VAT plus gwarancja ceny za en. el. masz 131,62 i za dystrybucję 81,53

 

Przechwytywanie 03.jpg

 

 

30.11.19 rzeczywiście wskazywały takie wartości jakie podałeś. Mówisz, że mam rozliczenie miesięczne? Przed założeniem PV faktycznie w ten sposób rozliczałem energie elektryczną ale z przedstawicielem firmy, która montowała mi fotowoltaikę uzgodniliśmy, że w moim przypadku najlepiej będzie jak będę rozliczał się raz w roku i tak miał zaznaczyć w papierach zgłaszających moją instalację w Tauronie. Ciekawi mnie dlaczego przysłali rozliczenie dopiero po 4-ech miesiącach.

Gdybym jednak nie miał rozliczenia rocznego to mogę jeszcze zmienić sposób rozliczania na roczne czy już "po ptokach"?

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...