Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestań mój inwerter jest przewymiarowany o 10% ale nigdy nie pokazał więcej niż 100,1% więc ten panel leży nie używany w czasie słońca, jednak kiedy mamy pochmurne dni ten panel dodaje trochę kWh.

Więc u niego też tak będzie ilość paneli na dachu i produkcja będzie się zgadzała.

 

EDIT będzie 4,5MWh/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prognozowałem wg. wieloletnich prognoz że teraz będę siedział z rodziną w pn. Włoszech jeżdżąc na nartach ;) Twierdzili że prawdopodobieństwo to 98%

 

Ja prognozowałem w grudniu że na Święta Wielkanocne wyjadę z rodziną do Wenecji i dupa zbita, następny wyjazd w lipcu przez wirusa może zostać zepsuty.

Zostanie altana grillowa jak tak dalej pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie wyjazdy trzeba będzie przełożyć, na majówkę chciałem z rodziną do Krakowa i Zakopca ale zapewne nici z tego. Wakacje też pozostają pod dużym znakiem zapytania.

 

Ja mam nie daleko do KRK 50 min PKP lub tyle samo samochodem. Do Zakopanego nie ,wolę do sąsiadów zza granicy ceny przystępne. Co do uzyskow to dziś ładny dzień jutro to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi z kolei piękny dzionek 41,5kWh wpadło jutro kolejny słoneczny i chłodny dzień będzie kolejne 40kWh ;)

KRK wybrałem bo dawno tam nie byliśmy a do Krakowa mam ze 240km, a 90km do Wrocka, choć na dzień dzisiejszy i najbliższe tygodnie/miesiące nie ma to żadnego znaczenia skoro i tak mamy siedzieć na tyłkach w domach.Kto by pomyślał że takie choróbsko skutecznie zatrzyma nas w chałupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejny rekord- ponad 54kWh.

W marcu mam już 677kWh, do soboty ma być cały czas słonecznie- więc szybko policzę :

4x55kWh=220kWh + coś za 3 dni ok 60kWh + to co już napykało tj 677kWh=957kWh

No to zobaczymy- wg prognozy z JRC powinno nabić mi ok 750kWh

Narazie jest całkiem , całkiem...

A tak wygląda wykresik

0350DC79-D662-489D-A889-8F6BAF1930C8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...