Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html

Swoją drogą wykonawca w ofercie też powinien zrobić Tobie symulację uzysków

 

Dzięki.

Taką symulację robiłem nawet sam w programie PVSOL.

 

Arku, u mnie dach niczym patelnia, a od Wykonawcy przede wszystkim oczekuję prawidłowego wykonania instalacji, prognozowana papierologia to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tu pierwszy raz mam pytanko o 13.03.2020 mam uruchomioną instalację 9,9 kwp

do 19.03.2020 wszystko fajnie szło produkcja ok aplikacja ok w kompie wszystko ok

i coś się zepsuło aplikacja pokazuje energię w czasie produkcji ,tylko falownik wieczorem się wyłączy

wszystko w aplikacji znika tak samo w kompie moc pokazuje ok a energie tylko do czasu produkcji

czy ktoś się z tym spotkał może coś nieświadomie przełączyłem

program zliczający Solarmen falownik sofar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tu pierwszy raz mam pytanko o 13.03.2020 mam uruchomioną instalację 9,9 kwp

do 19.03.2020 wszystko fajnie szło produkcja ok aplikacja ok w kompie wszystko ok

i coś się zepsuło aplikacja pokazuje energię w czasie produkcji ,tylko falownik wieczorem się wyłączy

wszystko w aplikacji znika tak samo w kompie moc pokazuje ok a energie tylko do czasu produkcji

czy ktoś się z tym spotkał może coś nieświadomie przełączyłem

program zliczający Solarmen falownik sofar

 

No nie nic nie powinno znikać ja nie mam żadnej aplikacji tylko korzystam z solarmana on-line

https://home.solarman.cn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja instalacja pewnie się już zwróciła, więc ważne że jeszcze działa :-)

 

Ale nie mam prognoz ile po tylu latach wyprodukuje! Wy tu się chwalicie że zostało 60kWh do prognoz a ja nie mam prognoz i nie mam o czym pisać. Tak bym zaświecił " Prognoza sprawdzona panele XXX i inwerter YYY są zajebiste zrobiły 10kWh więcej niż prognoza wskazywała. A do końca miesiąca jeszcze kilka dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...