Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A z czym Ty masz problem?

Przecież to normalnie wklepujesz na stronie i zaraz masz wynik. PVGIS jest od dawna jeszcze jak klepałem offgrida to korzystałem z tego.

 

253kWh w marcu ma być i ani kWh więcej - co by się nie działo a mam 272kWh z 3,3kW więc muszę wyłączyć inwerter do końca miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj mi nadwyżkę, ale nie zaproszę na grilla;).

 

No żebym ja z okolic WRC jechał do Tarnowa aby popatrzeć z ulicy na Twojego grila... i aby zawieść 20kWh prądu w wiadrze to jeszcze nie grali. To narzędzie nie działa nie sprawdza się i mówi mi że moja instalacja robi za dużo, myślę że powinniśmy solidarnie wyłączyć inwertery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona mnie oszukała, zrobiłem za dużo prądu jak tu się cieszyć. Toż to tragedia narodowa ktoś liczy na tę stronę że przepowie przyszłość a tu LIPA!!! Kłamią włączasz TV kłamią, w radiu kłamią mój inwerter pewnie też kłamie.

Mi jeszcze 500kWh z ubiegłego roku zostało pewnie też oszukane, nawet licznik kłamie zrobiłem 540kWh a pobrałem 420kWh.

Opcja jest jedna jak pisałem wszystko kłamie a nasze wyniki są wyssane z palca :) Kłamczuchy :)

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pierdu pierdu z tymi waszymi nadwyżkami, nie dzieje się to za sprawą waszych zaje***** instalacji a nadzwyczaj ładnej pogody, poczekajcie... w maju przypiepszy 20 deszczowych dni i waszej nadprodukcji z marca zabraknie.

 

No nie żartuj !

 

PS.

Niektórzy nie potrafią czytać miedzy wierszami.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żebym ja z okolic WRC jechał do Tarnowa aby popatrzeć z ulicy na Twojego grila... i aby zawieść 20kWh prądu w wiadrze to jeszcze nie grali. To narzędzie nie działa nie sprawdza się i mówi mi że moja instalacja robi za dużo, myślę że powinniśmy solidarnie wyłączyć inwertery ;)

 

Mogę w ramach solidarności z Tobą wyłączyć jeden z inwerterów:). Jadąc do Dzierżoniowa do wuja mogę zahaczyć o Wrocław podobno piękne miasto nigdy nie byłem. Wiadra nie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Cię zaprosił ale Ty i ja to już będzie nielegalne zgromadzenie w sensie nie że nie zapraszam ale wiesz może mnie nie być w domu, w sensie zakupy, galeria, i basen może jakiś mały wypad do Niemiec ;)

Chcesz wpadnij pokażę Ci zza płota na yt że wyłączyłem inwerter tylko który są 4; 2 x Solax 1,5W, 1x GoodWe 3,3kW, 1 x jakiś mikroinwerter co bardziej robi niż wygląda. Wiadro mogę Ci dać ale uwaga lekko cieknie więc z 20kWh do chaty zawieziesz ze 17

 

WRO zajebiste 100 razy lepciejsze niż Wawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie.

Falownik Sofar Solar 3KTLM-G2 przycina mi moc do 2400W

produkcja-dzisiaj.jpg

 

Ten falownik ma dwa MPPT, panele (12 sztuk, 285W) mam podłączone tylko pod jeden MPPT.

Czy jak ustawieniach falownika "Input mode" zmienię z niezależnie na równoległe to nie będzie tego problemu i nic się nie zepsuje ?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie.

Falownik Sofar Solar 3KTLM-G2 przycina mi moc do 2400W

produkcja-dzisiaj.jpg

 

Ten falownik ma dwa MPPT, panele (12 sztuk, 285W) mam podłączone tylko pod jeden MPPT.

Czy jak ustawieniach falownika "Input mode" zmienię z niezależnie na równoległe to nie będzie tego problemu i nic się nie zepsuje ?.

 

Pozdrawiam

 

Odbierz priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie... w maju przypiepszy 20 deszczowych dni i waszej nadprodukcji z marca zabraknie.

 

Wszystko zależy nie tylko od orientacji ale również od samego Słońca i kąta padania promieni Słonecznych

Ten wykres trochę się zmienia. Ale dziwię się , że o tej porze roku masz rozbieżności - i to odwrotne niż u mnie? Powinno być odwrotnie więc może u Ciebie też masz tak samo ale źle interpretujesz strony świata? wschód jest słabszy - zachód jest mocniejszy.

W połowie czerwca i października się wyrównują - a tak cały czas jest asymetria (w zależności od pory roku, dnia, itp.)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

:yes: To twoja odpowiedz

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...