Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No proszę... ja rozumiem, że gaz w rurze moźe być "chrzczony", ale prąd ? :)

 

Ktoś jeszcze to zauważył ?

 

Też zauważyłem w dwóch które podglądam to w marcu o 13% więcej od stycznia w trzeciej dokładnie tyle samo, może i rzadszy prąd i trzeba go więcej licznik OSD raczej liczy dobrze, mam dodatkowo opomiarowane i też tak wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 1 stycznia do 1 kwietnia a więc przez 3 miesiące

wyszło następująco:

produkcja 534 kWh;

z tego 347 kWh (auto konsumpcja) 65%;

do sieci poszło 187 kWh;

w I strefie 119 kWh (64% produkcji);

w II strefie 68 kWh (36% produkcji);

 

Nie wydaje Ci się mala produkcja jak na instalacje 4kWp?

Ładna autokonsumpcja :)

 

Kwiecień u mnie zaczyna się bardzo marnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się mala produkcja jak na instalacje 4kWp?

Ładna autokonsumpcja :)

 

Kwiecień u mnie zaczyna się bardzo marnie

 

Na 1 rzut oka tak ale ja mam patelnię płaską 10 stopni nachylenia daszku i ten typ tak ma niestety. Co do autokolimacji jest lepiej niż myślałem ale ja mam grzejniki elektryczne i pod wymiarową instalację. Maksymalny średni pik u mnie to 3 kW. Jestem zdziwiony że w II strefie jest duża produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy Sofara. Ma on w menu opcję skanowania mppt. Można to włączyć i ustawić czas co ile ma się to odbywać. Co to może by być i czemu ma służyć? Jakaś kontrola mppt? Czy jest sprawne?

 

Patrzyłem w DTR Sofara z Coraba , na str 25 jest tylko info :

 

"A10 – Funkcja MPPT SCAN jest włączona (nie dostępna)"

 

Nie mogłem znaleźć informacji o tej funkcji , rozumiem to na dwa sposoby :

 

albo funkcja ogólnie niedostępna (czyli jej nie ma),

albo jest to informacja o stanie tej funkcji (czyli jest automatyczna i pokazuje czy się wykonuje , czy nie)

 

Skłaniam się do drugiego wariantu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony że w II strefie jest duża produkcja.

 

Ja się dziwię, że ty się dziwisz. Wiesz ile jest godzin tygodniowo/miesięcznie w drogiej i taniej taryfie?? Odlicz od tego godziny, kiedy nie świeci słońce...

U mnie w instalacji skierowanej na poludnie, jak zaraz po montażu robiłem symulacje, to wychodziło mi 55-60% produkcji w drogiej taryfie.

Więc te twoje wartości chyba są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że ty się dziwisz. Wiesz ile jest godzin tygodniowo/miesięcznie w drogiej i taniej taryfie?? Odlicz od tego godziny, kiedy nie świeci słońce...

U mnie w instalacji skierowanej na poludnie, jak zaraz po montażu robiłem symulacje, to wychodziło mi 55-60% produkcji w drogiej taryfie.

Więc te twoje wartości chyba są ok.

 

Ja to zrobiłem ex post czyli po wszystkim i ciekaw jestem jak to się ruszy w maju i czerwcu ja będą PV żniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że ty się dziwisz. Wiesz ile jest godzin tygodniowo/miesięcznie w drogiej i taniej taryfie?? Odlicz od tego godziny, kiedy nie świeci słońce...

U mnie w instalacji skierowanej na poludnie, jak zaraz po montażu robiłem symulacje, to wychodziło mi 55-60% produkcji w drogiej taryfie.

Więc te twoje wartości chyba są ok.

 

Zapotniałem o "" :) ale gdyby w weekendy i od 15 do 17 teraz było zajebiste słonce to produkcja byłaby duża i bym siennie dziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w DTR Sofara z Coraba , na str 25 jest tylko info :

 

"A10 – Funkcja MPPT SCAN jest włączona (nie dostępna)"

 

Nie mogłem znaleźć informacji o tej funkcji , rozumiem to na dwa sposoby :

 

albo funkcja ogólnie niedostępna (czyli jej nie ma),

albo jest to informacja o stanie tej funkcji (czyli jest automatyczna i pokazuje czy się wykonuje , czy nie)

 

Skłaniam się do drugiego wariantu.

 

Pzdr

 

Jak będę w domu to sprawdzę, ale ja włączenie tej funkcji mam pod innym numerem i ją już włączałem i ustawiałem czas z tym, że nie widziałem żadnej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...